Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Nety- moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nety- moje marzenie

Nett 20:30, 26 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Szefowa wolnego mi nie dała Buuu

Ze złości to koło przy tarasie przekopałam, zebrałam kamyczki z koła górnego i wykopałam czosnki, ale ze 100 posadzonych znalazłam 70.
Ale zdjęć nie ma dzisiaj, bo już ciemno było i zamordowana jestem. Ziemia była tak twarda, że nie mogłam łopaty wbić. Masakra jakaś. A pod spodem miał. Ble

Toszko, niektóre czosnki już korzonki puściły. Mogą poleżeć kilka dni czy trzeba je do ziemi włożyć szybko?
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Toszka 21:04, 26 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Chyba lepiej przysypać je ziemią. Nie wiem jak takie cebulki się zachowają...to najlepszy dowód, że lepiej później je sadzić.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
EwaIgi 21:14, 26 wrz 2016

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 87
Też tak mam - ostatnio wsadzałam hortensje i nie mogłam łopaty wbić. Jednym z rozwiązań - sprawdzone - jest porządne podlanie z wieczora albo godzinkę przez kopaniem.
____________________
Ewa
Nett 21:28, 26 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
EwaIgi napisał(a)
Też tak mam - ostatnio wsadzałam hortensje i nie mogłam łopaty wbić. Jednym z rozwiązań - sprawdzone - jest porządne podlanie z wieczora albo godzinkę przez kopaniem.


ooo, to jutro tak spróbuję. Wielkie dzięki.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
wiklasia 21:28, 26 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
makadamia napisał(a)
Anetko - dołączam się do pochwał Martusi! Nie było łatwo, ale zdecydowanie wychodzisz na prostą


Na jaką prostą??? Kręci się w kółko

Bardzo inspirujący Twój wątek.
Trzymam kciuki.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Nett 21:31, 26 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Dokładnie. Zakręcona jestem
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Anabell 00:05, 27 wrz 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Aneto! weszłam i utknęłam w wątku, tak ciekawie się zapowiada.
jutro skończę spacery po ogrodzie

Cebulki czosnków główkowatych można sadzić co 7/10 cm, pewnie że w grupie lepiej wyglądają

ja pierwsze sadziłam pojedynczo w rzędzie i źle, nie znałam jak wyglądają w realu.

liście długo utrzymują się zielone, kwiaty po przekwitnieniu wycinam, liście dużo później, bo odradzają się nowe cebulki
Pozdrawiam i życzę szybko dorosłego ogrodu
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Nett 09:16, 27 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Anabell napisał(a)
Aneto! weszłam i utknęłam w wątku, tak ciekawie się zapowiada.
jutro skończę spacery po ogrodzie

Cebulki czosnków główkowatych można sadzić co 7/10 cm, pewnie że w grupie lepiej wyglądają

ja pierwsze sadziłam pojedynczo w rzędzie i źle, nie znałam jak wyglądają w realu.

liście długo utrzymują się zielone, kwiaty po przekwitnieniu wycinam, liście dużo później, bo odradzają się nowe cebulki
Pozdrawiam i życzę szybko dorosłego ogrodu


Haniu bardzo Ci dziękuję.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
kamcia 12:13, 27 wrz 2016


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Aneto jestem już na bieżąco, tylko troszkę mnie nie było, a tu już zrywanie darni ! wow, idziesz jak burza, trzymam kciuki za resztę
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
Nett 12:47, 27 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Zrywanie darni niestety nie idzie jak burza, ale chociaż pogoda jest, więc powoli, ale idzie do przodu
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies