Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Nety- moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nety- moje marzenie

anbu 15:48, 24 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Tam gdzie żurawki jak masz szeroko?
Tam gdzie ostatnia hortensja jak jest szeroko?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Nett 18:10, 24 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Zdjęcie z wymiarami:


Lewa strona czeka jeszcze na informację od Toszki.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Toszka 19:08, 24 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nett napisał(a)
(...)
To zostaje tylko pytanie co z dużym kołem- czy ma być do samej krawędzi skarpy czy tak jak zrobiłam?



Odsuń od krawędzi - tu pierwsze skrzypce mają grać nasadzenia, a trawnik być tylko dywanem. Czyli rabaty są ważne, tak by dużo roślin zmieścić
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nett 19:22, 24 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Toszko, czy te wielkości rabat i kształt są ok, czy coś jeszcze zmienić?
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Makusia 19:26, 24 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
ale sobota! No kochana chyba kilometrów zrobiłaś nieźle!
Skończyłaś wytyczanie? Czym będziesz darń zrywać?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Nett 19:42, 24 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Makusia napisał(a)
ale sobota! No kochana chyba kilometrów zrobiłaś nieźle!
Skończyłaś wytyczanie? Czym będziesz darń zrywać?


No powiem szczerze, że aerobic był niezły. Mąż po pierwszym kółku odpuścił, ale już jest bliżej końca niż dalej

Czy skończyłam, to Toszka musi potwierdzić. Mi się podoba, ale nie wiem czy wciąż za mało trawnika nie zabrałam.
A darń to ja rączkami i łopatą będę ściągać. Nie ma jej aż tak dużo na szczęście.
Dla mnie najważniejsze żeby już wytyczyć te rabaty, przekopać, drzewa wybrać i posadzić i zabrać się za cebulowe.
Więcej chyba w tym roku nie zdążę, ale jeśli tyle się uda, to będę szczęśliwa.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Toszka 20:27, 24 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dałam ci wątek Asicy do podglądu, bo tam podobne dylematy były. Asia kilka razy poprawiała łuk i koło i w końcu wybrała szersze rabaty. Finalnie koło jest największą atrakcją w ogrodzie. A przecież nie jest takie duże. Tak więc nie oszczędzaj trawnika. Jak zaczniesz rwać darń od strony rabat, to zawsze (w razie czego) dorwiesz więcej z koła. Po zerwaniu darni klarownie będzie wyglądać cały zamysł. Resztę dopełnią nasadzenia. Już chyba sama wiesz, że rabaty to ogród... a trawnik to boisko

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 20:32, 24 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jeszcze na jedna rzecz zwracam uwagę - okrągłe rabaty przy tarasie muszą być bardzo dobrze, perfekcyjnie!!! usytuowane i okrągłe. Problem z łukiem od frontowej rabaty może wynikać z tego, że omijasz (boisz się wejść) w rabatę narożną przy tarasie. A ponieważ jest ona kwadratowa, wysypana żwirkiem i rosnie tam (chyba) lawenda to prawdopodobnie nieświadomie omijasz ten kawałek zamiast go uciąć i wyokrąglić od początku. Po prostu widzę że wszystkie linie prowadzisz od punktu żwirku i końca (chyba) lawendy.Tu może być kot pogrzebany
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nett 20:39, 24 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Toszka napisał(a)
Dałam ci wątek Asicy do podglądu, bo tam podobne dylematy były. Asia kilka razy poprawiała łuk i koło i w końcu wybrała szersze rabaty. Finalnie koło jest największą atrakcją w ogrodzie. A przecież nie jest takie duże. Tak więc nie oszczędzaj trawnika. Jak zaczniesz rwać darń od strony rabat, to zawsze (w razie czego) dorwiesz więcej z koła. Po zerwaniu darni klarownie będzie wyglądać cały zamysł. Resztę dopełnią nasadzenia. Już chyba sama wiesz, że rabaty to ogród... a trawnik to boisko



Toszko, wątek Asicy oczywiście przejrzałam i mniej więcej wiem o co chodzi. Tyle, ze Asia miała już nasadzenia, koncepcję. Ja czuję się kompletnie zielona w tej chwili. Wytyczałam te rabaty troche na ślepo, bo nie wiem jaki TY masz zamysł, jak w ogóle można obsadzić te nowe rabaty, ile będzie potrzebne miejsca. Nie mam niestety koncepcji dla tej nowej formy. Pamiętaj, że ja do tej pory obsadzałam tylko podpłocia w równych rządkach, a tu teraz tyle kół

Ale wiesz, bardzo Ci dziękuję. Całe to wytyczanie rabat to była wielka lekcja dla mnie.
Teraz czas na prace fizyczną i chyba za te drzewa trzeba się zabrać.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 20:44, 24 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Toszka napisał(a)
Jeszcze na jedna rzecz zwracam uwagę - okrągłe rabaty przy tarasie muszą być bardzo dobrze, perfekcyjnie!!! usytuowane i okrągłe. Problem z łukiem od frontowej rabaty może wynikać z tego, że omijasz (boisz się wejść) w rabatę narożną przy tarasie. A ponieważ jest ona kwadratowa, wysypana żwirkiem i rosnie tam (chyba) lawenda to prawdopodobnie nieświadomie omijasz ten kawałek zamiast go uciąć i wyokrąglić od początku. Po prostu widzę że wszystkie linie prowadzisz od punktu żwirku i końca (chyba) lawendy.Tu może być kot pogrzebany


Próbowałam z wejściem w tą rabatę, ale nie wyglądało to dobrze. I od któregoś krzaczka lawendy i od samego rogu, ale nie grało to później z drugą stroną, po drugiej stronie chodniczka, dlatego zdecydowałam się zacząć od tego punktu.
Jako środek wybrałam róg tarasu żeby wyszło koło. Próbowałam też z przesunięciem tego środka i też nie wychodziło.

Zrobić jutro zdjęcie z początkiem w lawendzie?
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies