Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Chciałabym i boję się

Pokaż wątki Pokaż posty

Chciałabym i boję się

Gardenarium 08:29, 23 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A tak w ogóle to na forum jest zwyczaj mówienia sobie po imieniu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:34, 23 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Więcej rabat, a najważniejsza jest rabata naprzeciw. Co tam jest potrzebne? nie wiem. Bo nie ma zdjęć wcale. Uprasza się o zdjęcia. Ktokolwiek by chciał pomóc, nie może poruszać się po omacku.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 08:39, 23 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Pani Danusiu, nawet Pani nie wie, jak bardzo jestem wdzięczna. Jest Pani kochana. Od Pani to nawet besztanie przyjęłabym bez mrugnięcia okiem. I proszę mi uwierzyć, że skaczę, naprawdę.

Tam przy chodniku jest 0,5 m do ogrodzenia, bardzo wąsko i do tego prawie cały dzień w cieniu. Bluszczowi będzie pewnie dobrze, ale drzewek tam chyba nie wcisnę.

A w ogóle to z roślinami trafiła Pani idealnie w moje upodobania. Czosnki, miskanty... uwielbiam. Nie przepadam jedynie za hortensjami, za co już mi wstyd , bo to przecież takie piękne rośliny. Czy zamiast tych hortków można by dać coś innego, chętnie zimozielonego i wyższego, co by trochę się osłonić? Dałabym po prostu żywotniki, ze dwa rodzaje na przemian w szpalerze, ale to pewnie nie jest dobry pomysł, bo nie zostawię już miejsca na inne rośliny.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
mamtu 08:44, 23 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Dziękuję Danusiu, już się poprawiam.
Zdjęcia zrobię najprędzej, jak się da. Niestety jeszcze tam nie mieszkam i dlatego tak to idzie, trochę jak krew z nosa.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 08:45, 23 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mamtu napisał(a)


Tam przy chodniku jest 0,5 m do ogrodzenia, bardzo wąsko i do tego prawie cały dzień w cieniu. Bluszczowi będzie pewnie dobrze, ale drzewek tam chyba nie wcisnę.



Hakonechloa macra załatwi sprawę i ma jaśniejszy odcień niż bluszcz (zielona nawet) a możesz dać kolorową
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:47, 23 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mamtu napisał(a)


A w ogóle to z roślinami trafiła Pani idealnie w moje upodobania. Czosnki, miskanty... uwielbiam. Nie przepadam jedynie za hortensjami, za co już mi wstyd , bo to przecież takie piękne rośliny. Czy zamiast tych hortków można by dać coś innego, chętnie zimozielonego i wyższego, co by trochę się osłonić? Dałabym po prostu żywotniki, ze dwa rodzaje na przemian w szpalerze, ale to pewnie nie jest dobry pomysł, bo nie zostawię już miejsca na inne rośliny.


Zamiast hortensji - różaneczniki, ale będziesz płakać, ja wywalam chyba swoje.

Żywotniki w żadnym razie na przemian, będzie koromysło. Jedynie jeden gatunek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 08:56, 23 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Gardenarium napisał(a)
będzie koromysło

No tak czułam.

No płakać nie chcę, z dwojga złego wolę te hortki w takim razie.
A gdyby jednak żywotniki, to raczej brabanty, szmaragdy czy aureospicata? Czy w ogóle nie iść w tę stronę?
Do donicy zamiast kulek bukszpanowych mogą być tuje danica? Przezimują?
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 09:20, 23 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Brabanty nie, pozostałe do wyboru. Smaragd cięcie poziome, Aureospicata cięcie w pionie i poziomie. Lita ściana.

Ale zależy co jest za płotem, bo może tam sąsiad wisi nad talerzem?

Teraz radzenie bez zdjęć nie ma sensu, bo kulą w płot.

Tuje "Danica" ma Borbetka, tnie i wyglądają wspaniale, czy przezimują? Bardziej przezimują niż bukszpany, ale bukszpany mają klasę, tylko że choruja w ciasnocie.

Inne kulki to Miriam - bardziej żółte, 'Golden Tuffet'

jak tutaj popatrz co ja tam kupowałam http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=3



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mamtu 09:25, 23 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Danusiu, nie pytam o więcej, dopóki nie zrobię zdjęć, obiecuję. Na razie idę oglądać, myśleć i robić listę.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
isia33 09:29, 23 sie 2016


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Witaj Mamtu. Muszę zapisać Twój wątek, bo projekt Danusi zapowiada się cudnie. Jeżeli, tak, jak pisze Danusia, sąsiad nie zagląda Ci w ogród to nic nie zmieniaj. Pokaż zdjęcia, masz dzieci, więc dla nich też trzeba coś wymyślić.
Danusiu, podoba mi się szalenie takie minimum, u siebie jednak nie jestem w stanie trzymać się tego założenia. Jeżeli pozwolisz podsunę te pomysły do ogrodu brata.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies