Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Chciałabym i boję się

Pokaż wątki Pokaż posty

Chciałabym i boję się

Makao_J 17:42, 25 sie 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
To jest sposób jak pisze Toszka. Wykorzystać tuje sąsiada do tła. W tym miejscu Danusia zaproponowała na siatce bluszcz. To optycznie powiększy to miejsce. Niestety nie ma tych tu za dużo. Szkoda że inni sąsiedzi jeszcze nie obsadzili się tujami, wówczas Ty problem z robieniem intymności miałabyś z głowy a dosadziłabyś tylko niższe piętro by zakryć siatkę.

I przez to więcej miejsca dla siebie się robi. Trzeba kombinować by było nam wygodniej
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
jazzy 20:53, 25 sie 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
mamtu napisał(a)


Z tymi hortensjami to ja chyba ewidentnie mam jakiś problem. Wszystkim się podobają, a mi coś nie bardzo. Ale może na wiosnę dojrzeję.

Nie wszystkim Ja też nie czuję mięty do hortek U innych mogę podziwiać ale to jakby nie moja melodia
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Toszka 22:52, 25 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mam to samo...wymieszane uczucia, zwłaszcza jak łapią ten róż
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
nicol21 11:58, 28 sie 2016


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10283
Działka bardzo fajna. No i już ładną trawę macie!
Fajnie, że sąsiad na przeciwko jest niżej - łatwiej go wysłonić np. drzewami na pniu tak jak proponowała Danusia

z własnego doświadczenia stwierdzam, że nasadziłam za dużo różnych roślin [czasem ciężko się oprzeć ich pięknu] ale skutek jest taki że przewiew w ogródku marny i np. bukszpany padają. Ale u nas duża wilgotność bo często pada.

Będę zaglądać i kibicować
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
czyzykowa 12:10, 28 sie 2016

Dołączył: 21 sie 2016
Posty: 88
Witam!
Śliczna działeczka. Widzę, że masz najlepsze doradztwo, więc na pewno uda Ci się stworzyć wymarzony ogródek
Każdemu trzeba czasami porządnego kopa, a ja sama przekonałam się, że Toszka świetnie doradza i motywuje
Pozdrawiam i będę obserwować Twoje postępy
____________________
Dominika Czyżykowy zakątek
asiak 07:21, 29 sie 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Witam serdecznie!
Jako, że i ja początkująca, chętnie będę podglądała, co dzieje się u Ciebie
I zapraszam do siebie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
mamtu 09:12, 29 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Toszka napisał(a)
Powiem tylko tak - mam ogród w porywach do 8m szeroki. Na tej szerokosci i tak nie da się sportowo poszaleć, bo piłka, albo lotka złosliwie zawsze wpada za płot do sąsiadów

Mam żywopłoty - szmaragdowo-cisowe. Cięte systematycznie w płaską ścianę.
W newralgicznych miejscach są cisy kolumnowe (fastigiata) lub waskokolumnowe (Robusta, Chudy, Oliwki, może być Wojtek).
Żywopłot daje nam intymność i stworzył ściany ogrodowego pokoju. Miejsca najmniej zabrał. Natomiast problem jest z drzewami Muszą być tylko kompaktowe, ew. strzyżone, tak by do sąsiadów nie przechodziły.

Dojrzałam, ze u sąsiada posadzone są tuje. W tym miejscu przejdą do ciebie. Zostanie ci tylko strzyżenie elegancko po twojej stronie




Cześć. Dzięki, że zajrzałaś.
A pokazałabyś te Twoje żywe ściany? Nad drzewami jeszcze się zastanowię. Które polecasz na takie małe przestrzenie? Albo - których nie polecasz?

Makao_J napisał(a)
Szkoda że inni sąsiedzi jeszcze nie obsadzili się tujami, wówczas Ty problem z robieniem intymności miałabyś z głowy a dosadziłabyś tylko niższe piętro by zakryć siatkę.

I przez to więcej miejsca dla siebie się robi. Trzeba kombinować by było nam wygodniej

Hehe, też tak początkowo myśleliśmy , ale jak widać sąsiedzi nie bardzo spieszą się, żeby się obsadzać, więc chyba trzeba pomyśleć o czymś z naszej strony.

jazzy napisał(a)

Nie wszystkim Ja też nie czuję mięty do hortek U innych mogę podziwiać ale to jakby nie moja melodia

Toszka napisał(a)
Mam to samo...wymieszane uczucia, zwłaszcza jak łapią ten róż

O, jak to miło, że ktoś rozumie moją ułomność. Ściskam.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
mamtu 09:17, 29 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Ewelino, zaglądam też do Ciebie i podpatruję. Zaciskam kciuki, może jednak da się uratować te Twoje buksy? Szkoda ich trochę.

Dominiko, dziękuję. Miło mi, że tu wpadłaś. Motywacji mi potrzeba, to prawda. Pozdrawiam!

Cześć Asiu, miło Cię tutaj czytać. Zaraz do Ciebie zajrzę. Radą nie posłużę, ale chętnie popodglądam.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
sylwik69 21:52, 29 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
jazzy napisał(a)

Nie wszystkim Ja też nie czuję mięty do hortek U innych mogę podziwiać ale to jakby nie moja melodia

Ja mam to samo z żurawkamiWitam się i pozdrawiam
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
mamtu 08:35, 30 sie 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Cześć Sylwio, zaglądaj częściej.

Chciałam wreszcie usiąść i ogarnąć jakoś ten projekt, ale czasu mi brakuje. U nas ostatnio sporo zamieszania w domu, jesteśmy w trakcie dość dużych zmian i całkiem głowy nie mam do czego innego. Tylko trawę w sobotę ciachnęłam po raz pierwszy, mam nadzieję, że do zimy trochę się wzmocni, bo na razie bida z nędzą.

Ściskam Was i pozdrawiam!
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies