Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co by tu posadzic.....?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co by tu posadzic.....?

jacekg80 06:39, 23 mar 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Jeszcze jedo zdjęcie, widać ile jeszcze zostało do przekopania...., i trochę łuki do poprawienia. W najwęższym miejscu jest 1,40m jeśli dobrze pamiętam.

____________________
Jacek i moje ogrodowanie
jacekg80 07:19, 23 mar 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
dajana napisał(a)
Cieszę się ze mój pomysł być może i tobie się przyda .Tak, to zwykłe bloczki fundamentowe 2 zł sztuka .Nocka zarwana? hi skąd ja to znam .Jeśli masz dodatkowe pytania to śmiało pytaj,odpowiem bardzo chętnie .Jeśli zostało ci coś drutu zbrojeniowego po budowie to ci się do budowy skarpy przyda .Będę pokazywała dalszą budowę, tylko mam problem bo nie wiem jak buduje się schody, a zbliżam się do wzniesienia z różnicą poziomu 5 metrów. Muszę zbudować trzy poziomy .Najgorsze będą dla mnie schody, bo pojęcia nie mam jak się je buduje. Wujek Gogle się przyda .W projektowaniu rabat to ja się nie przydam .Początki miałam żałosne, zanim posłuchałam innych . Na razie sadzę bezpieczne rośliny ,głównie hortensje ,róże trawy ozdobne ,lawendę i takie drobiazgi które zawsze można przesadzić.Czyżby tworzenie ogrodu stało się twoją nowo odkrytą pasją? W moim przypadku tak własnie było. Masz szczęście bo pomagają ci solidni fachowcy .Działkę masz zgrabniutką i ładny już trawnik. Zdradzisz mi jakiej mieszanki użyłeś? Muszę to napisać, masz taki serdeczny miły uśmiech Jacku .Ogród to część osobowości właścicieli .Takiego ci własnie ogrodu życzę. Gaduła ze mnie wiem.


Witaj Dajano,

Dziekuje za miłe słowa Od dziecka pomagałem tacie w ogrodzie, ale warzywnym. Zawsze kochałem las i przyrode.
Muszę przyznać że O. całkowicie zmieniło moje spojrzenie na ogròd i rośliny... Jeszcze niedawno obsadził bym cały ogròd sosnami a dzisiaj już nie i moje kiedyś ulubione kosodrzewiny już nie sa takie ulubione, choć kilka będę ich miał.
Jeśli chodzi o mieszankę traw to użyłem uniwersalnej mieszanki " Trawy z Iławy"
Myślę jak tu by Ci pomòc z tymi schodami, ale ciężka sprawa z tym będzię. Zazwyczaj robi się szalunek i je wylewa... i chyba tak bym to zrobił żeby było solidnie. Będę zagladał....
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
AnnaCh 10:44, 23 mar 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
jacekg80 napisał(a)
Witaj Aniu
Miło Cię "widzieć" muszę się przyznać że jestem codziennym gościem w " Malutkim pod lasem" jestem obecnie na 617 stronie. Na końcu chciałem się przedstawić i ujawnić Masz piękny dom, ogròd i super tatę no i ta wiata pod auta przed domem, extra! Podziwiam Cię za pracowitość i zachdzę w głowę jak Ty ogarniasz ten warzywnik razem z cała reszta....

Zapraszam bardzo serdecznie u mnie zawsze " drzwi" dla wszystkich otwarte
Jacku, no po prostu nie wierzę Zastanawia mnie ilu jeszcze mam gości incognito? I to mnie dość dziwi, bo u mnie mało co do pokazania, ogród w ciągłej, nieustającej od 2 lat budowie, choć jak patrzę na zdjęcia z 2015 roku i teraz, to jest duża różnica, szczególnie front, który ogarnęłam właściwie sama
Jak ogarniam resztę? No właśnie nie ogarniam, a najgorsze, że jak teraz ma być ładny weekend, to jestem chora i w domu siedzę. Normalnie wyglądam przez okno i nogami przebieram
Aż zajrzałam do mnie na 617 stronę, żeby zobaczyć co tam jest i już wiem, katastrofa z trawnikiem
Po zdjęciu widzę, że mamy tak samo ustawiony dom względem kierunków świata, wejście od zachodu, taras od wschodu. Dla mnie to bardzo dobrze, bo można po południu posiedzieć na tarasie i nie pali słońce.
Z tego co wywnioskowałam z Twojej rozmowy z Dajaną, to planujesz jednak murek ze skarpą. Bardzo dobry pomysł, bardzo fajnie to będzie wyglądało. Można z bloczków betonowych, można z gazonów zrobić. Zobacz jak ma Ana zrobione z gazonami, które pięknie podsadziła cisami
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w kopaniu
P.S. A warzywnik w tym roku zakładasz? Nic tak nie cieszy jak własna rzodkiewka i szczypiorek na chlebku
____________________
Ania - Malutki pod lasem
jacekg80 12:34, 23 mar 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Hej Aniu,

Zajrzałem do Ciebie z pierwsza oficjalna wizyta już nie podpatruje z ukrycia

Zdrowiej szybko bo wiosna sie rozkręca i robi się coraz cieplej Ja w domu wysiedzieć nie moge....

Jak to u Ciebie mało do pokazania??? Jest super i ile można się nauczyć.....

Tak, warzywnik zakładamy tylko ciekawi mnie rozmiar Twoich skrzyń, sa super

Pozdrawiam,
J.
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
jacekg80 12:41, 23 mar 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Ta daaaa !!!

Skończylem przekopywanie jednej rabaty. Zużłem około 20 worków kory, 30 worków obornika i chyba 60 kilo mączki !





Jest jeszcze do poprawki, tu i tam, ale jedna strona zrobiona
____________________
Jacek i moje ogrodowanie
Zana 12:45, 23 mar 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Hej, zaglądam do Ciebie po dłuuugiej przerwie zimowej i własnym oczom nie wierzę, jak Ty w ogrodowym szale/zapale w grudniu rabatki kopałeś!. Widzę, że dziewczyny fachury fajnie Ci doradzają. Czy w związku z ewentualną grupą drzew na tzw. cycku, która zacieniałaby warzywnik, nie można warzywnika ulokować po drugiej stronie? Chyba, że czegoś nie doczytałam.
W każdym razie w trudzie i znoju zrobiłeś już kawał porządnej roboty. Pozdrawiam
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
makadamia 12:53, 23 mar 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kawał dobrej roboty! Ale to był najlepszy moment na takie prace. Poczytaj sobie tutaj (to tak żeby Cię podtrzymać na duchu.

Będziesz ją od razu obsadzał, czy chcesz najpierw zrobić drugą stronę i dopiero sadzić?

I po tych bliższych zdjęciach to wydaję mi się, że ten cycek to mógłby być ciut większy. Ale powiększyć zawsze zdążysz.

Anula - z drugiej strony nie można zrobić warzywnika, bo żywopłot sąsiada będzie zasłaniał. Południe jest z prawej strony. No i tam też drzewa mają być
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zana 12:58, 23 mar 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
makadamia napisał(a)


Anula - z drugiej strony nie można zrobić warzywnika, bo żywopłot sąsiada będzie zasłaniał. Południe jest z prawej strony. No i tam też drzewa mają być


Aha, no to zonk.

Jacek gratuluję ukończenia pierwszego etapu rycia ziemnego!
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
jacekg80 16:09, 23 mar 2017


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 150
Hej,

Anula dzieki za odwiedziny, zapraszam częściej. No tak już mam, jak trzeba coś zrobić to nie ma że zimno, trzeba robić i już. Warzywnik musi być tam gdzie jest zaplanowany, ale ograniczę ilość dużych drzew na cycku.

Asiu myślę że teraz czas na "deser" więc będę sadził zacznę od szmaragdów, trzech serbów ( mam już upatrzone ) i śliwy wiśniowej " nigra" ona będzie na końcu cycka i to już postanowione
Jeśli będzie trzeba to oczywiście go powiększę. Jak już zrobię pierwsze nasadzenia, wezmę się za przekopywanie drugiej strony.

Dzisiaj kupiłem materiał na skrzynię warzywnika. Będę malował impregnatem, skręcał i przystrzelę folię na scianki od środka.

____________________
Jacek i moje ogrodowanie
AnnaCh 18:32, 23 mar 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
To pytanie o wymiary u mnie chyba zbędne
Mam metr na dwa, uważam, że są bardzo wygodne, jest dojście do pielenia z każdej strony
Mam zwykłe dechy, pomalowane impregnatem, skręcone, a od środka folia, czyli chyba podobnie jak u Ciebie.
Od razu ostrzegam, że trawa między skrzyniami to kiepski pomysł, mi po roku obrzydła, zrywam, kładę matę i kamyki
P.S. Mam grubsze deski niż takie standardowe
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies