Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 12:27, 31 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14095
Aniu to za wczesnie. Tak wczesnie iglakow sie nie tnie. Moze juz przeczytalas moj wpis na swoim watku i twoje zapedy ostygna.
Luty styczen tomdla krzewow i drzew lisciastych.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Iwona100 19:01, 31 sty 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 717
Ela - ja na mój nowy trawnik też dałam nawóz jesienny Florovit. Mam sporo śniegu na podwórku i jestem ciekawa ,jak będzie wyglądał po zimie / to będzie jego pierwsza zima/. Nawóz też sypię ręcznie , bo jeszcze nie kupiłam siewnika. Tak to jest,że człowiek jak ma coś robić pierwszy raz, to się trochę boi / chodzi mi o wertykulację /. Potem nabiera się wprawy.

Mirelka - nie mam swojego wątku, chociaż ogrodowisko czytam dwa lata .
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
ElzbietaFranka 19:51, 31 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14095
Iwona nie boj sie targaj trawnik ile wlezie nic mu nie bedzie to dla jego,dobra. Wystarczy raz w roku. Nie wiem czy pisalam u mnie M nawozi. Pozniej usiade do komputera stacjonarnego tam mam zdjecia o ile ich nie wyrzucilam jak wygladalo nasze nawozenie siewnikiem same mijanki paseczki placki ciemne.
M ma wyczucie w ręku, tak rozsiewa, ze mucha nke siada.
Tez sie za bardzo nie wtracam, zeby sie niezniechecił.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:13, 01 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14095
To mój pierwszy trawnik zasiany, po dwóch tygodniach coś takiego zastałam.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:17, 01 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14095
Przeglądając zdjęcia znalazłam fotki z zimy początek lutego 2010 r. była bardzo mroźna i śnieżna zima. Dzieci budowały igloo w tych zwałach śniegu
Lato powodzie w całej Polsce.




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:24, 01 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14095
Trzeba przywołać wiosnę więc wstawiam krokusy z mojej działki



Znalazłam zdjęcia "omanu" (oman) żółta roślina bardzo ekspansywna nie można wytępić przywlokłam z jakąś rośliną. Ma takie pędy jak perz. Co prawda wygląda lepiej od perzu, ale uciążliwa tak samo, zagłusza rośliny.
Najpierw myślałam, że to kwiat szlachetny więc ją pielęgnowałam następnego roku jak się rozsiała była wszędzie jak pajęczyna.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 13:43, 01 lut 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4572
Pamiętam tę zimę. Mieliśmy też góry śniegu, parę samochodowych przypadków i w sumie siedzieliśmy w domu, kominek buzował i było jak na wczasach.

A ten oman, to może ścinaj jak tylko zakwita.
____________________
Kasia
ogrodula 13:59, 01 lut 2017


Dołączył: 30 sty 2017
Posty: 643
Witaj jestem nowa na forum choć ogród mam 20 lat pięknie u Ciebie będę z chęcią zaglądac
____________________
ula sosnowy raj i nie tylko ula
ElzbietaFranka 14:38, 01 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14095
Kasia mamy zdjecia z Powsina z 2010 r. Nikt nie spacerował tylko my, czapy na wszystkich drzewach, jeszcze w trakcie przemarszu zlapal nas bardzo gęsty snieg nie mozna bylo dojsc do chalupy.
Pamietasz to lato. Boze Cialo pojechalismy na dzialke, nagle czarna chmura nadchodzi mowie do M zakrecaj odjezdzamy, nie trwalo 5 min. Sciana wody przez 3 godz. Zatrzymalismy sie w Ustanowie ww sklepie a tam pol Ustanowa wszyscy sie kryli przed deszczem. Od tego czasu nie bylo dnia aby nie lało.
Nastepny 2011 r. Tez bardzo mokry.

Kasia nic nie pomoze, to rosnie jak perz, od malego korzonka odradza sie.
Jedyna rada to pedzelek i randap.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 15:29, 01 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14095
Miło mi, ze Elblag zajrzał do mnie. 20 lat to szmat czasu. Zagladaj do mojego jak bedziesz w potrzebie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies