Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 00:51, 29 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Kasia, wiem, ze masz duzo roz i to duzych i pieknych. Ja na zwirowisku nie moge kopczykowac. Tam gdzie nie mam zwiru to kopczykuje bo to łatwiej.
Ide juz spac koniec tego na dzisiaj.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 01:01, 29 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
____________________
Kasia
Iwona100 10:59, 29 sty 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Witam .
Ogród cudny. Mam pytanie,jak dbasz o trawnik i jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonujesz, bo czytałam w wątku o odnowie trawnika,że nie robisz jakiś ceregieli, a trawnik rośnie super. .Czy robisz wertykulację ,bo szczerze mówiąc, jak widzę te trawniki zaraz po niej to jestem przerażona. A potem często te dosiewki czy też rozsypywanie ziemi,a potem jej grabienie.I tak co roku? Wiadomo,że o trawnik trzeba dbać,ale żeby aż tak.
Może odwiedzający Twój wątek też się wypowiedzą na ten temat.Pytam o to,bo trawnik siałam rok temu, chcę o niego dbać i mieć ładny, ale w granicach moich możliwości.
Pozdrawiam.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
MirellaB 11:05, 29 sty 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Po wertykulowaniu trawnik zawsze wygląda gorzej, ale dwa tygodnie i już się odbuduje piękny zielony dywan
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 11:08, 29 sty 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Elu byłam już u Ciebie, ale jeszcze raz przejrzałam wątek. Bardzo podoba mi się Twój ogród. Od teraz będę częściej zaglądała.
Elu co to za odmiana lawendy na str.3?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 11:14, 29 sty 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152


Znasz nazwę tej róży? Wydaje mi się, że mam taką samą, ale nie znam jej odmiany.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
13:04, 29 sty 2017
Dziękuję za rady Elu
ElzbietaFranka 13:58, 29 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Odpisze wieczorem na wszystkie wpisy jestem teraz po sesji foto piękna pogoda wiec trzeba być w plenerze.
Trawy w zimowym sloncu i malym wiaterku przepiekne





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:27, 29 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Mirela na stronie 3 to lawenda waskolistna prawdopodobnie odmiana "blue scent" lub "aromatico blue", ale prawde mowiac nie za bardzo mi sie podoba bo jest wysoka potrafi wyrosnac na 60 cm, dlugie prawie 10 cm klosy, niebiesko fioletowe. Ma srebrne ulistwienie nadaje sie na niskie zywoploty zobacz na poprzedniej stronie "roze pod doniczkami". Od bkedy moze byc, bo kupowana w supermarkiecie m ok 5 lat.
Arimatico silwer - kwitnie tez na bielo - kwitnie bialo.
Bardzo ładna odmiana lawendy waskolistnej to "hidcote blue", "munsted" i "dwart blue" ja mam bardzo duzo roznych lawend imdlatego mam porownanke. Lubie lawendy nizsze. Ta moja sie poklada troche. Mam filmy, bardzo ja kochaja motyle, male trzmieliki, fruczaki, pszczoly. Bardzo ladnke pachnie.
Nie moge znalezc tych lawend jak znajde to umieszcze w watku
TO zdjecia z 2015 r lipiec.




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 22:31, 29 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Strusie pióra, nie trawy Ha, HA, HA
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies