Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 11:43, 27 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Roze przykryte doniczkami sa przyciete wiec doniczka ok 10 litrow ja przykrywa bez problemu. Bede jutro na dzialce to zrobie zdjecie. Doniczka tylko na rabatowe i wielokwiatowe.
Kasiu Wysokie zabezpieczam agrowloknina, jak winogrona.
Mlode roze pnace Laguna posadzona na skalniaku czyli w zwirze zawijam w agrowloknine i przychlam do ziemi przysypuje lisciami i narzuzam siatke - winogrona tak samo.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 12:41, 27 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
A widzisz, Pani Ja nie przycinam przed zimą.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 14:28, 27 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Oglądałam clematis Montana Rubens i jemu podobne jest piękny ale może przemarzać to wielki minus.
Trzeba posadzić gdzieś w kącie gdzie nie ma mroznego wiatru i zabezpieczać tak jak winogrona. Musiałabym zamówić stelaż na zawiasach aby zginąć do ziemi. Musze pomyśleć
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:37, 28 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Moje roze w lecie



Moje roze zima pod przykryciem. Nie kopczykuje tylko okrywam doniczkami.




Tak wygladaja po zimie zdjecie z 2.05.2016




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:55, 28 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Dzisiaj na spacerze wierzba z dziurka.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasya 20:58, 28 sty 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42216
A co to takie zolciutkie ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
22:21, 28 sty 2017
Dziękuję za fotki z doniczkami , powietrze to też izolator ciepła. Ja mam sporo wiader 15l po tynku elewacyjnym więc spokojnie mogę wykorzystać Musze eMa przystopować, bo chciał je wydać.

A to są rabatowe czy wielkokwiatowe różyczki, muszę poczytać jak nisko się je tnie
22:23, 28 sty 2017
ElzbietaFranka napisał(a)
Dzisiaj na spacerze wierzba z dziurka.


Ale dziwadło, że się nie przewróciło jeszcze to cud, chyba po przejściach )
ElzbietaFranka 23:55, 28 sty 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Kasia nie wiem o ktore zołte ci chodzi, ale jedna roslina to smagliszka skalna. Pieknie wyglada w Ogrodzie botanicznym w Powsinie, Dywany zwisajace po skalach.
Krzaki to berberysy nie pamietam nazwy, ale jakies "goldy".

Monika ja to mam mase tych donic szczegolnie tych duzych po iglakach, znowu mi trzy wczoraj przybyly bo znajomi po swietach obdarowuja mnie choinkami w donicach mam juz cztery w tej chwili pewnie nie koniec, kazdego roku mi przybywa po kilka.

Odnosnie drzewa - cudak. Dokladnie przyjrze sie na wiosne o ile jeszcze bedzie stala bo byla wygieta. Tam gdzie chodze jest duzo wierzb, ludzie obcinaja i znowu rosna. Wydaje mi sie, ze na tej wierzbie rosnie jakis grzyb pasozyt ktory ja zre z bokow i od srodka i stad ta dziurka, zreszta wierzby nie sa trwalymi drzewami.
Co widzialam jeszcze dzisiaj, telefon sie rozladowal i nie moglam zrobic zdjecia - efekt domina na wierzbach.
Wiec prawdopodobnie jak te wiatry jesienia szalały to przewrocila sie jedna na druga, ta truga na trzcia korone a korona z trzeciej na czwarta ukosem po połowie korony jaki dziwny efekt mostu z filarami.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 00:44, 29 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Na samą rabatę potrzebowałabym "tylko" 50 donic takich co najmniej po 50 cm średnicy Tylko tyle bo okrywowych się nie opatula na szczęście.
No, i nie wiem jak by mi się te donice zmieściły jedna koło drugiej, i co z bylinami (lawenda, Perowskie, szałwie), które mam między różami
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies