Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 23:29, 01 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
pestka56 napisał(a)
Memory pewnie już wiatr wytrzepał.
Piękne fotki, Ela. Co masz przed tym świerkiem, który czeka na lampki, to z opadającymi gałęziami? Moje rhododendrony też liście opóściły. Ale ma być za chwilę ciepło. I dziś zaczęłam dokarmiać ptasią brać. Ciekawe jak prędko się zoriętują, że karminiki pełne




Kasiu kupiłam kilka lat temu jakiegoś świerka myślałam że to serb ale po przesadzeniu w to miejsce 5 lat temu wyrósł i ma opadające gałęzie.
Serb to nie jest są takie świerki ale muszę znaleźć nazwę ma bardzo ładne krótkie igły lśniące.
U mnie dużo ptactwa fruwa chyba szukają jędzenia nie mam ziarna, ale jutro coś kupię i wystawię domki z ziarnem.
Wstawiłam fotę z młodym dzięciołem. Idziemy wzdłóż działki z eMem i coś stuka ale jak patrzymy a to mały dzięciołek tak dziobkiem puka nie bał się.

Najgorsze takie skoki temperatury.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:35, 01 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Aurelllia napisał(a)
Elu mam nadzieję, że kiedyś i ja tak ogromnych kęp traw się doczekam
Derenie o tej porze roku są przepiękne, im więcej się ich posadzi to taki ładny parawan tworzą.
Hortensje bukietowe bardzo obficie Ci kwitły w tym roku. To Vanille Fraise
czy Limelight ?






To nie Vanilki to Limelinght od prawej strony a obok niej to ogrodowa nazwy nie znam. Wiosną tego roku chciałam ja usunąć bo nie za bardzo kwitła takie tam pojedyncze kwiatki. Jadę już z taczką patrzę a ona ma pełno zalążków kwiatowych i zostawiłam. Nie było w tym roku wiosną mrozu i tak kwitła nie była okryta. Ciekawa jestem co przyszła wiosna przyniesie.

Ma być ciepło jeszcze trochę chcę podsypać róże kompostem. Za małe kopczyki są jak znowu będą takie mrozy dłużej to mogą mi róże pomarznąć.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
09:29, 02 gru 2018
Witaj Elu ☺ przepiękny, dojrzały ogród. Widoki zapierające dech (nie to co u mnie) pozdrawiam
sylwia_slomc... 10:04, 02 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
ElzbietaFranka napisał(a)




Kasiu kupiłam kilka lat temu jakiegoś świerka myślałam że to serb ale po przesadzeniu w to miejsce 5 lat temu wyrósł i ma opadające gałęzie.
Serb to nie jest są takie świerki ale muszę znaleźć nazwę ma bardzo ładne krótkie igły lśniące.
U mnie dużo ptactwa fruwa chyba szukają jędzenia nie mam ziarna, ale jutro coś kupię i wystawię domki z ziarnem.
Wstawiłam fotę z młodym dzięciołem. Idziemy wzdłóż działki z eMem i coś stuka ale jak patrzymy a to mały dzięciołek tak dziobkiem puka nie bał się.

Najgorsze takie skoki temperatury.

Dzięciołek to nie młody dzięcioł to inny gatunekNajmniejszy z polskich dzięciołów
Trawy pięknie wyglądająTeż myślę, że Memory już się wysiewa po prostu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 11:48, 02 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Dzieki Sylwia, nie specjalnie sie znam na ormitologii. Wiec napisalam co widzialam. Pierwszy raz takiego malego widzialam. Duze dziecioly to widuje czesto na sosnach. Tam kora gruba to trzeba wiekszego dzioba.

Memory tak jak napisalam trzeba obserwowac byc moze, ze to od wiatru i jeszcze mlody nie jest tak zahartowany jak starsze trawy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 11:48, 02 gru 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324

Patrzę na twoje miskanty i podziwiam. Ja mam kilka ale jeszcze młode, choć w tym roku ładnie kwitły i mogłam się nimi zachwycać. Jednego mam co liście się na bordowo jesienią wybarwiają. Będę go rozmnażać.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Kasya 11:55, 02 gru 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42232
ElzbietaFranka napisał(a)
c.d.



Poniżej Memory dziwnie traci kwiatostany muszę obserwować





Ja tu nic dziwnego nie widzę
Przecież nasionka powinny kiedyś pofrunąć żeby roślina się rozsiała
Wszystko zależy od fazy i stanowiska oraz pogody
Takie są moje obserwacje
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosialuk 11:58, 02 gru 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Elu ja sobie cenię twój wątek za piękne zdjęcia i dużo fachowych komentarzy. Według mnie, to piszesz szczerze o plusach i minusach swojego ogrodu i tego co aktualnie w nim robisz. Podglądam cię stałe, choć mało się wpisuję.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
SlonecznyOgrod 12:23, 02 gru 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
A mówiłam daj fotki...
Jak co to zasyp zdjęciami, masz piękny ogród, masz co pokazywać!
Zaraz się wróce i obejrzą drugi raz. Bo wielkie już ma te trawy, oczko zamarzło moje też, ale moje malutkie, syn ma zabawę bo zawsze idzie i się mści póki wody nie zobaczy, codziennie musi rozkuć i dokopać sie do wody, ma zabawę i frajdę, czasem z godzinę się męczy, kliny z kamieni wbija

A Ty masz jeszcze drugie oczko czy to taki wgłębnik z kamieniem , tam odwodnienie spływało, nie widziałam dawno... pokaż.

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
sylwia_slomc... 13:02, 02 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Elu już dwa lata z nami prawie mi umknęło
Ogród masz już piękny, trawiastą obłędną, miło spędza się tutaj czasJestem częstym gościem

Forum jak ja się zapisywałam wyróżniało się z tłumu innych, atmosferą jak na nim panowała. Było przyjaźnie, rodzinnie, miło i pomocnie.
O dłuższego czasu obserwuję zmiany, zaglądający niestety też je obserwują bo nowych wątków jak na lekarstwo, a kiedyś nadążyć było trudno.
Smutne to.
Nie mogę się zgodzić z określeniem forum to "złodziej czasu" przecież zdobywamy tu wiedzę, doświadczenia, inspirację i wsparcie, pielęgnujemy znajomości i przyjaźnie. Łączy ludzi z różnych krańców Polski...ba Świata nawet. Wymieniamy się spostrzeżeniami, nasionami, roślinami, pomysłami i spojrzeniem na ogród. Wspólnie nie jako tworzymy nasze ogrody. Wsparcie Innych daje motor do działania, mobilizuje i napędza nas pozytywna energią.

Ale nie ma żadnego przymusu by na forum siedzieć, komu czasu szkoda zaglądać nie musi przecież. To wolny wybór
A skoro już zaglądamy sami zadbajmy o atmosferę jak tu panujeProszę

Elu przepraszam, że to właśnie u Ciebie mi się ulało.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies