Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

sylwia_slomc... 16:52, 02 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82342
Toszko możesz mieć sporo racji bo u mnie ciężkie gliniaste podłoże, a pamiętam, że wtedy wiosna była bardzo deszczowa i chłodna.....drugi raz się już nie pokusiłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pestka56 18:29, 02 gru 2018


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4498
Na 100% Toszka ma rację co do pampasowej. Nie wymarza, tylko wygniwa. Ci, u ktorych ma się dobrze posadzili na podwyższeniu, tak by woda zawsze spływała. BArdzo dużo znaczy drenaż. Okrycie służy raczej temu, żeby woda nie wpadała do środka karpy korzeniowej, a ją opływała.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 22:19, 02 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14012
Rumianka napisał(a)

Ta fotka skojarzyła mi się z młodzieńczą fryzurą Donalda zza oceanu...




Masz racje taką miał czupryne ten amerykanski z K. Ale kiedy to bylo. Moja przyszla synowa ma takie tylko ciemne grzebień trudno wlozyc o uczesaniu tylko na mokro. To jest katorga miec takie wlosy naturalne.
Kiedys byla moda na afro tez takie mialam. Jak zarzucilam w bok to bylo cos.

Trawy w takim stadiu sa przepiekne jeszcze pewnie do lutego potem zaczynaja tracic puszki nasiona.
Dzisiaj bylam i znowu sie nimi zachwycalam podgladalam nasionka. Tyle nasion musze zglebic swoja wiedze odnosnie nasion traw. Co prawda amatorsko siac to jest bezsens bo trawy nie sa takie drogie. Po zakupie i posadzeniu szybko rosna. Te moje w kepie maja 4-5 lat i takie duze nadaja sie do rozsady.
Aby je rozsadzic to ciezka praca korzenie bez siekiery nie podchodz.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gruszka_na_w... 23:07, 02 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22251
Elu, buziaki i uściski. Za całokształt.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ElzbietaFranka 23:13, 02 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14012
Dzieki wam wszystkim pozytywnie nastawionym.


Mam takiego Świerczka ma piękny kolor igieł posądzony nad oczkiem fota dzisiaj zrobiona tak jakby na zimę przybrał taki kolor.



Tutaj świerki pospolite wyjątkowo pięknie rosną. Wiosna będę je przycinac. Mają służyć jako parawan przed silnik zachodnim wiatrem.
Z przodu serby cztery trzeci sezon dopiero w tym roku ruszyły że wzrostem



Środek sosny czarnej boczne gałęzie rosną do gory. Zresztą bardzo piękna taka mięsista ma 4 m srednicy



Tutaj iglakowy misz masz.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:37, 02 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14012
Kasiu Pestko nie znam nazwy tego iglaka musze poszperac pewnie metka gdzies lezy. Podobny jest do swierka pospolitego "frohburg" lub "inversa" nawet bardzo.

Jak bede na dzialce. Zrobie dokladne fotki.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 23:39, 02 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82342
Iglaki zima robią robotę, jak je jeszcze śnieg przypruszy cudnie jest Ten niebieski świerk piękny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
malgorzata_s... 10:55, 03 gru 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Świerki piękne i taką już świąteczną atmosferę wprowadzają
Mroźne widoczki z trawkami też bajkoweBuziaki Eluś
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
ElzbietaFranka 23:44, 03 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14012
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Świerki piękne i taką już świąteczną atmosferę wprowadzają
Mroźne widoczki z trawkami też bajkoweBuziaki Eluś




Malgosiu bedac dzieckiem malowalam ciagle choinki, na SLasku tak sie mowi na swierki. Jak jezdzilam w gory podgladalam jak pieknie rosna. Mam sentyment do nich do tych pospolitych.
U mnie rosna 7 rok. Ciezko im sie byla zabrac. W tym roku mialam na nich galasy ochojnika bo nie pryskalam promanalem. W przyszlym musze opryskac tak solidnie wszystkie iglaki tzn swierki, modrzewie, cisy.

Chce je w tym roku przystroic lampkami.
Dzieki, ze zajrzalas.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:53, 03 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14012
sylwia_slomczewska napisał(a)
Iglaki zima robią robotę, jak je jeszcze śnieg przypruszy cudnie jest Ten niebieski świerk piękny



Mam Sporo iglakow jakos tak wyszlo. Chcialam czyms szybko dzialke zasadzic teraz wszystko poroslo i trzeba robic podcinki.
Tak zimą robia zielen. Jak sa drzewa lisciaste to lyso, ale brzozy tez sie zima ladnie prezentuja.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies