Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 21:51, 16 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
To kopia jak zrobić czapeczki na modrzewiu porada Małgosi z Ogrodowy misz masz

Świetny, ma potencjał! Czy on ma pień główny i to są jego gałęzie czy jest to wersja wielu pni z jednego miejsca? Na pierwszy rzut oka ja zostawiłabym:
wersja 1) 2-3 gałęzie jako pnie i usunęłabym z nich niepotrzebne drobne gałązki a zostawiłabym tylko te które będą zaczątkiem chmurek (oczywiście trzeba byłoby je też też na wiosnę przyciąć mocno aby się zagęszczały). Te główne pnie warto byłoby odpowiednio ponaginać za pomocą np. tyczek bambusowych
wersja 2) zostawić tylko 1 pień (gałąź?) ten który jest najciekawszy kształtem i łatwo się go poprowadzi w kształcie bonsai (też można odpowiednio ponaginać) pozostałe wyciąć i zacząć robić chmurki (jak wyżej)

Wydaje mi się wersja 2 bardziej sensowna. Czy to zwykły modrzew europejski?
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
21:56, 16 lut 2017
ElzbietaFranka napisał(a)
Ania to trzcina australijska a nie trawa amerykanska, ja tak nie napisalam zob na str 50.

To dałam ciała I jak sprawdzałam w necie to mi pieski wyskoczyły i jakieś tam trawki
Margerytka40 21:57, 16 lut 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Elu,fajny sposób na ukrycie zakupów ogrodowych. Ja na szczęście nie muszę takich podchodów robić. Z eMem mam taki układ,że ja się nie wtrącam do jego gołębi a on do ogrodu. Choć jak raz dowiedziałam się ile kosztują te ptaki u niego to trochę mnie serduszko zakuło bo ile ja bym roślinek mogła kupić za taką jedną parę gołębi. Choć nie powiem bo czasem eMuś też mi się dokłada do ogrodu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
ElzbietaFranka 22:04, 16 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Aniaaa napisał(a)

To dałam ciała I jak sprawdzałam w necie to mi pieski wyskoczyły i jakieś tam trawki


Ale numer. Nieraz człowiek głupot napisze i potem wyskakują jakieś dziwy.

Asia, że ma jakieś hobby.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 22:07, 16 lut 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Tak samo robię z moim J Kiedyś nie było go w domu 2 godziny i do dzisiaj nie wie, że przywiozłam z Żabieńca 15 krzaczków i posadziłam. Najpierw tylko porozstawiałam po ogrodzie i nie zauważył doniczek
Ale w zasadzie to on nie ma do mnie pretensji o ogrodowe zakupy. Ja tak robię tylko wtedy, gdy gorzej z finansami w domu, a ciągnie mnie do ogrodowych zakupów.

Ela, tu masz trochę inspiracji skalniakowych
http://www.bhg.com/gardening/design/styles/rock-garden-designs/
Każde jak klikniesz to ma opis i są podane rośliny.
____________________
Kasia
marzena1702 22:51, 16 lut 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 51
Witaj Elu, miło że do mnie napisałaś, rzeczywiście od jakiegoś czasu nie wchodziłam na Ogrodowisko, obiecuję poprawę, myślę że będę bardziej aktywna gdy na działce coś w końcu zacznie się dziać, ale jeszcze cały czas szaro, już nie mogę doczekać się wiosny, pozdrawiam
____________________
Marzena-moje cztery ary szczęścia
22:59, 16 lut 2017
ElzbietaFranka napisał(a)


Ale numer. Nieraz człowiek głupot napisze i potem wyskakują jakieś dziwy.

Asia, że ma jakieś hobby.


Elu ja Ania Asia też ładnie
ElzbietaFranka 23:35, 16 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Kasia można dostać schizy. To sa już dorosłe ogrody skalne, a mój to zalążek. Ja w zeszłym roku nic na skalniaku nie robiłam ale w tym roku się przyłożę to też będę miała za 2-3 lata taki.
Moi goście mówią, żebym nic nie sadziła kamienie robią już urok tego skalniaka. musze coś posadzić bo trawa na nim rośnie i te brzozy sieją nasionami to dopiero koszmar.

Marzena witam. Byle do wiosny.

Ania najważniejsze, że wiesz że to o ciebie chodzi.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 00:01, 17 lut 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Schizy to może nie dostawaj Ja Ci to podrzucam, żebyś wyobraźnią ruszyła zanim dopadniesz skalniaków
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 00:20, 17 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Kasia, bardzo dziękuję. Miałam na myśli, że czym więcej oglądam to mam większy mętlik w głowie. Ale skalniaki bardzo ładne, zresztą mam książki na ten temat, a i tak po swojemu zrobię.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies