Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

06:48, 17 lut 2017
Śmać mi się chce jak czytam o eMach, mam ten sam problem i też chowam, latem tak mknęłam podczas jego nie obecności do innego miasta, że bałam się, że radar fotke mi cyknął i się przez to dowie.
Drimeth 07:13, 17 lut 2017


Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 392
Fantastycznie opisujecie ogrodowe przygody. U mnie, jak coś kupię nowego i zostanie zauważone, to zawsze jest pytanie: "A co to za badyl?" ale potem jak "badyl" puści listki i zakwitnie to są pytania: "Co to takie ładne? I kwitnie!"
Ubaw po pachy.

Elu, ja mam różę "New Dawn". W zeszłym roku posadziłam trzy sztuki. Przyrosły w jednym sezonie około 80 cm. Śliczny, porcelanowy kwiat o delikatnym zapachu. Ale "śmieciuch", zrzuca przekwitłe płatki pod krzak. To ich pierwsza zima u mnie. Dam znać w kwietniu jak przezimowały.
ElzbietaFranka 11:44, 17 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Drimerh jesli masz jakies ladne roze to wstaw na moim watku, bo nie masz swojego z jakis przyczyn. Przy takiej ilosci kwiatow to smieci. Dla mnie to nie ma znaczenia.
Bardzo rzadko w rodzinach spotykaja sie dwie dusze kochajace ogrodnictwo. Jest to meka rodzinna, trzeba sobie powiedziec psy szczekaja karawana idzie dalej.

Mam roze pnaca czerwoną, najpierw pod nia czerwono a potem brazowo.
Kazda uroda przemija, roze w ten sposob.




A tutaj jak gubia platki to zwiru nie widac, wtedy uruchamiam odkurzacz.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 11:58, 17 lut 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Jak śmiecą Alchymist i Cubana, to się chyba nie da z niczym porównać Ale ja tak wolę, niż ucinać łebki u Novalis, która nie oczyszcza się sama. Płatki spadają i cała rabata przez chwilę jest na żółto. Nie przeszkadza mi to. A jak się rozrosną, to okrywowe zasłonią to co się dzieje na ziemi.

Ela, ta czerwona to co to jest? Znasz nazwę. Mam Sympathie, chyba, bo kupiłam no name i tylko ją dopasowałam przez podobieństwa.
____________________
Kasia
Efffa 12:03, 17 lut 2017


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Moją ulubioną różyczka jest Artemis,masz ją może?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
ElzbietaFranka 12:12, 17 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Kasia tez mi nie przeszkadza smiecenie. Ta czerwona tak jak pisalam znalazlam na smietniku wyrzucona nawet nie wiedzialam, ze to pnaca. Uratowalam mszyc co nie miara i choroby grzybowe. Pryskalam moczylam i potem posadzilam pod plotem jak zobaczylam co wyrasta za glowe sie zlapalam i przesadzilam w to miejsce gdzie rosnie.
Nie wiedzialam co to za gatunek i nie mialam pojecia jak sie nazywa. W jesieni 2015 wyslalam fotki i pytanie jak sie nazywa do rosacwik i tez dostalam odpowiedz, ze to prawdopodobnie Sympathie. Tak myslałam ze to Amadeus, ale jednak nie.

Obok niej mam posadzona na wiosne 2016 roze pnaca ale jeszcze malenka chyba z rosarium kupowalam razem z bonica nie pamietam nazwy, musze sprawdzic.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Drimeth 13:12, 17 lut 2017


Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 392
Elu, mam kilka odmian róż. Tylko nie chciałabym zaśmiecać Twojego wątku
Wkleję "New Dawn" poglądowo.
W pąku:


I kilka w różnym stadiu rozwoju:
ElzbietaFranka 19:14, 17 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Tak jak pisalas to jeszcze mlode rozyczki nie sa jeszcze tak uksztaltowane, luźne paki. Ma ładne wybarwienie. Jakbys jeszcze napisala gdzie kupowalas czy przez internet.
Zaraz sprawdze gdzie widzialam w pelnej krasie roze.

Ta roza dosyc duza jest w watku "ogrodowe radosci i rozterki - ogrod Agoni". Na str 1-szej wizytowki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
hankaandrus_44 21:12, 17 lut 2017


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Elu, dziękuje za odwiedziny, ja już raczej po wątkach nie biegam, bo i wzrok oszczędzam, i czasu szkoda. Mam kilka, które odwiedzam, do innych sporadycznie jak mam chwilę. Życze udanego sezonu ogrodowego!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ElzbietaFranka 00:51, 18 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Przed chwilą zakończyłam listę zakupową róż mam nadzieję, że zrobiłam dobry wybór, ale nie dużo trzeba mieć umiar we wszystkim.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies