Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 19:44, 28 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
HUKINOL - sprawdzony środek odstraszający zwierzynę - skoncetrowany zapach ludzkiego potu. Doskonale odstrasza dziki oraz inne zwierzęta mogące bezpośrednio zagrażać uprawom.
Aby uzyskać maksymalne zabezpieczenie należy przygotować paliki lub drążki na których należy umieścić kawałki materiału. Materiał skrapiamy Hukinolem w ilości 4-5 kropli na drążek. Należy zabezpieczyć drążki przed deszczem, wykonując prowizoryczny daszek.
Paliki należy rozmieścić co 10-15 metrów przy ochranianym obiekcie.
Innym rozwiązaniem może być umieszczenie gąbki skropionej Hukinolem w podziurkowanej butelce, w ten sposób uzyskujemy automatyczną ochronę przed deszczem.

Odstraszający zapach w zależności od pogody, utrzymuje się około dwóch tygodni. Po tym okresie, czynności należy powtórzyć.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monia81 19:53, 28 lut 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Elu dokładnie tak - ja w pojemniczki gąbeczki nasączone wsadzałam, cuchnęło że hej, ale pomóc pomogło. Gąbki nawet nie dotykałam, tylko strzykawką nasączałam, a sama przesiąkłam tym zapachem, że wstyd, kąpiel była wskazana i to dwukrotna od razu
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
ElzbietaFranka 20:06, 28 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
To jest moja droga 28 grudniu 2012 r. taka była pogoda i tak rok do roku w mniejszym lub większym stopniu. Jak bym nie miała płotu to wszystko by zryły.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
hanka_andrus 20:38, 28 lut 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
U nas w ogródkach działkowych przy lesie tez ryją podobnie. JUż było 2 x z rzędu. Ciekawe jak w tym roku?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
20:53, 28 lut 2017
O kuchnia jego mać,ja widziałam tylko z daleka przez lornetkę ślady rycia ale to co pokazałaś to szok
Współczuje Wam dziewczyny...
Oby te dzikole nie wróciły...
Makao_J 21:47, 28 lut 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
To ostro rył.
Droga widzę jeszcze polna może gdyby była utwardzona to by nie rył
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 21:51, 28 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
U nas dużo zwierzyny naprawdę bardzo dużo. Jak mój sąsiad zasieje kukurydzę to chodzą watahy świńskie, sarenki, łosie - naprawdę. Nażrą się na polu i jeszcze im mało lecą drogą i ryją.
Na wiosnę 2016 r. mój sąsiad miał w takim stanie łąkę. W tym roku trochę mniej ale zryta.

Byle do wiosny.




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 00:06, 01 mar 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4461
Dzięki Moniaka, zapisuję. Dziekuje za zaproszenie Idę zajrzeć.

Dziki u nas pojawiają się jesienią, zimą i wczesną wiosną. Potem znikają. Rok temu poszliśmy na spacer i wyjechały na nas z leśnej drogi samochody myśliwych, pickupy. Na pakach leżały dziki. Każdy miał załadowane 3-4 sztuki. 6 samochodów. Tamtej zimy intensywnie strzelali dziki. Podobno w okolicach Góry Kalwarii w tydzień kilkadziesiąt sztuk zastrzelili. Wtedy nie podchodziły tak blisko. A teraz są.

Ach, piękne krokusowisko. Dziś zauważyłam u siebie pierwsze listki krokusów.
____________________
Kasia
00:21, 01 mar 2017
To się nazywa rzeka krokusowa,gdzie mi tam z moimi
Elu tak Ci się rozrosły czy tak dużo posadziłaś od razu?
ElzbietaFranka 00:49, 01 mar 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Zdjęcia krokusów odnalezione 2009 r. posadzone, piękna wczesna wiosna.
Lato wiadomo jakie było codziennie deszcz, powodzie w całej Polsce.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies