Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

pestka56 12:12, 28 lut 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Winorośle śpią i u mnie. Ale zauważyłam na pnącej czerwonej noname całkiem pokaźne pączki i to na dlugich pędach ponad 130 cm nad ziemią.
Jeszcze róż nie rozkopczykowałam.
____________________
Kasia
Drimeth 12:13, 28 lut 2017


Dołączył: 28 lip 2015
Posty: 392
To niegrzeczny stwór!
Musiał być bardzo głodny skoro podszedł tak blisko do domu. Koniecznie popraw ogrodzenie. Szkoda znowu stracić tyle roślin przez łobuza
12:18, 28 lut 2017
Ela jakie odmiany winorośli masz na oku?
Ja wybrałam 'Rozowyj Timur' z różowych,tego będę chciała kupić.

pestka56 12:18, 28 lut 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Liczyłam, że dziki się nie zainteresują, bo u mnie brak jest owocujących debów. Za młode są. Poza tym dotąd nigdy się do mnie nie probowały zapuszczać. Obchodziły ogród łukiem.
____________________
Kasia
12:21, 28 lut 2017
pestka56 napisał(a)
Spłakałam się dziś jak bóbr na dzieńdobry
Dziś w nocy wlazł mi do ogrodu dzik !!! Skopał połowę mojej szkółki z trawami ozdobnymi. Szlag trafił trzcinniki, seslerie i większość carexów. Ucierpiały też paprocie w moim lasku, nie wiem do jakiego stopnia. Dziury są także pomiędzy sasankami i czosnkami niedźwiedzimi, a jeden dołek nawet na brzegu tulipanów botanicznych.
Jak dorwę, to mu ryj przefasonuję.
Musiał przyjść od strony wsi, bo tam mam kawałek plotu do zagęszczenia.

Pestka dołóż mu od mnie..
Płot musicie poprawić bo będzie ciągle przyłazić.
pestka56 12:22, 28 lut 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Trafilam na ciekawą stronę winogronową. Są opisane odmiany i są coroczne rankingi wśród forumowiczów
http://www.winogrona.org/index.php?title=Ranking_odmian_winoro%C5%9Bli_-_2016
____________________
Kasia
pestka56 12:24, 28 lut 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Aniaaa, nakopię mu po klejnotach Może być?

Od jutra nic nie robię innego tylko dosadzam i zagęszczam płot.
____________________
Kasia
Monia81 12:26, 28 lut 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
pestka56 napisał(a)
Spłakałam się dziś jak bóbr na dzieńdobry
Dziś w nocy wlazł mi do ogrodu dzik !!! Skopał połowę mojej szkółki z trawami ozdobnymi. Szlag trafił trzcinniki, seslerie i większość carexów. Ucierpiały też paprocie w moim lasku, nie wiem do jakiego stopnia. Dziury są także pomiędzy sasankami i czosnkami niedźwiedzimi, a jeden dołek nawet na brzegu tulipanów botanicznych.
Jak dorwę, to mu ryj przefasonuję.
Musiał przyjść od strony wsi, bo tam mam kawałek plotu do zagęszczenia.


To współczuję, dzik potrafi zniszczyć i to konkretnie, ja w tamtym roku dwa razy ziemniaki sadziłam a warzywka też marne miałam, zrył wszystko a ogrodzone mam siatką ogrodową, jak przeszedł nie wiem
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
pestka56 12:31, 28 lut 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
One potrafią przegryźć siatkę, a jak nie ma podmórówki to podkopują się, albo przeciskają pod spodem. U mnie tak się przepchał pomiędzy dość jeszcze elastycznymi pędami wierzb. Tam gdzie wierzby są nieźle wyrośnięte nie miał szans. I tak dobrze, że to jeden i sądząc ze śladów raczej młody. Poza tym nie rył głęboko. Jak mi tak całe stado wlazło, to nie mialabym ogrodu
____________________
Kasia
Monia81 12:34, 28 lut 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
No ja kupiłam taki preparat na dziki, śmierdzi tak okropnie, że hej (takim ludzkim potem, ale do potęgi!!!)i jak po rozstawiałam w koło ogrodzenia w pojemnikach gąbki nasączone tym preparatem to już miałam spokój.
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies