Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

ElzbietaFranka 12:28, 28 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Rosa napisał(a)
Wpadłam na herbatkę i przyniosłam sok z pigwowca własnej roboty na cukrze trzcinowym . Ma więcej vit C niż cytryna i wiadomo, że ekologicznie prowadzony czyli na oborniku.
A może zamiast kominka promienniki na podczerwień, ekonomiczne bo tanie w eksploatacji i nie zabierają miejsca? Poczytaj.
Mój domek jest malutki, ale dla jednej osoby wystarczy, mniej do sprzątania i okien do mycia. Zresztą w wawie miałam małe mieszkanie bo zaledwie 36 m2. I mój domek też jest mniej więcej taki. 1 pokój ok 15 m2 + kuchnia ok. 10 m2, łazienka z prysznicem i przedpokój z dużą wbudowaną szafą. No i najważniejszy duży pokój letni za domem ok. 450 m2 .



Ale tu goscina. Ewa masz piskny domem w sam raz dla Ciebie.
Danus masz metlik w glowie, ale tak bedzie dopoki murow nie bedzie.
U mnie ogrzewanie pod podloga na dole i kominek z nawiewem z zewnatrz, narozny drogi jak cholera ale sie baRdzo dobrze sprawuje z nawiewem do pokoi.
Na pietrze nawiew i kaloryfery.
Ten system dobrze sie sprawuje. Mamy bardzo dobrze ocieplony dom to bardzo wazne.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Basilikum 16:48, 28 paź 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
e tam Dana juz pokazywala gdzie ma byc dom i czesto pisze np. "To moj widok z tarasu"...
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
ElzbietaFranka 17:16, 28 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Basilikum napisał(a)
e tam Dana juz pokazywala gdzie ma byc dom i czesto pisze np. "To moj widok z tarasu"...




Iza, ale nie kazdy jest na bieżąco z informacjami trudno szukac kilka czy kilkanasce stron do przodu. A tak wszystko pamietasz gdzie co widzialas czy pislas na tylu watkach ja niestety nie.
Jezeli to nie przysparza trudnosci Danusiuto pokaz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rosa 17:41, 28 paź 2018


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Elu tu jest pokazane miejsce pod przyszły dom, tylko nie można się z tego zdjęcia zorientować, gdzie droga, jak leci ogrodzenie. Nie o to mi chodziło.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7407-udany-ogrod
Rosa 17:49, 28 paź 2018


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
a tu jest plan działki, wcale nie jest duża jeśli skala jest zachowana, to Danusia ma rację
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7407-udany-ogrod?page=2
Zauważyłam też, że jest wysoki poziom wód gruntowych albo grunt gliniasty i to może być poważny problem.
Jak to czasami warto się cofać na początek wątku oczywiście .
ElzbietaFranka 18:23, 28 paź 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Rosa napisał(a)
a tu jest plan działki, wcale nie jest duża jeśli skala jest zachowana, to Danusia ma rację
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7407-udany-ogrod?page=2
Zauważyłam też, że jest wysoki poziom wód gruntowych albo grunt gliniasty i to może być poważny problem.
Jak to czasami warto się cofać na początek wątku oczywiście .





Czesto sie cofam do poczatku aby sobie przypomniec co ie co o powstaniu ogrodu i o areale.
Jak glina to nie dobrze. Tez mam gline na dzialce to duzy problem mimo melioracji trzeba bylo zrobic wewnetrzny drenaż.

Moze nie jest tak zle.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
dana1s 18:46, 28 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Rosa napisał(a)

To nie moje informacje, tylko tak mówi Prawo budowlane. Trzeba je umieć czytać, interpretować i potrafić zastosować do własnych potrzeb. Poza tym, każda ustawa ma luki prawne i trzeba je tylko znaleźć .
Z tymi kosztami to nie jest tak do końca jak napisałaś. Strop międzypiętrowy i schody też kosztują. Jedno wejdzie w drugie. Gdzie indziej leżą wyższe koszty budowy i eksploatacji parterowego domu, ale trzeba dokonać wyboru, co lepsze i tę decyzję powinien podjąć inwestor po rozmowie z architektem.
Tu najważniejszą sprawą są proporcje budynku. Malutki domek o wymiarach np. 5 x 7 m o wysokości 2 kondygnacji czyli jakieś 8-9 m to wyjdzie potworek . Nie wiem, który szanujący się architekt zechce się pod takim projektem podpisać. Bo projekt trzeba dołączyć do zgłoszenia i musi podpisać go projektant z uprawnieniami. To, że nie jest wymagane pozwolenie na budowę nie znaczy, że można sobie budować bez projektu. Uproszczona procedura to mniej pracy dla urzędników, bo nie wydają decyzji a dla inwestora nic się nie zmieniło.
Budowa każdego budynku powinna być zgłoszona, by nie narazić się na wizytę nadzoru budowlanego, wysoką karę i decyzję nakazującą rozbiórkę.

Danusiu
Znam Twój watek, ale chyba nie pokazywałaś, albo ja nie zauważyłam zdjęcia, gdzie ten domek planujesz. Najlepiej byłoby zrobić je od strony ulicy a drugie od str. ogrodu, ale w taki sposób, by były widoczne drzewa i otoczenie, czyli z pewnej odległości.


Ewo ja ostatnio nic innego nie robię tylko studiuję prawo budowlane
Domek może mieć maksymalnie 5m wysokości przy skośnym dachu, więc nie będzie wyglądał śmiesznie, ani dziwnie. Będzie po prostu mały.
Ja mam już papierologię za sobą, a co gmina to inne wymagania, także trzymam się wytycznych ze starostwa mojego miasta
Domek planuję od ulicy z widokiem na ogród z tarasu i z sypialni.

Tu stoję robiąc zdjęcie plecami do ulicy

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:52, 28 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
ElzbietaFranka napisał(a)





Tez bym chciala miec taka witryne i te dzbanki.
Kiedys zbieralam zegary ostaly mi sie tylko dwa zrobie fotki i pokaze na swoim watku. Syn ma smykalke i oddalam starocie.
Mam troche staroci. Lubie chodzic po sklepach ze starzyzna. Na Slasku to bogactwo wszystkiego,. Kiedys bylam taka durna jak rodzice wyrzucali przedwojenne garnki kamionki, filizanki ktore wisialy w Kuchni nad stolem, miednice w ktorej sie mylo rece tzw toaletke, wiele wiele rzeczy wtedy nie przywiazywano wagi do tego.

Danka bardzo ładny zbior i ladnie utrzymane meble.

pozdrawiam


Elu zbieram te moje skorupy już ponad 10 lat
Też lubię zegary mam 4... kominkowy, wiszący, kuchenny i budzik. Wszystko wiekowe, bo takie kocham najbardziej
Trochę nagromadziłam i myślę, że do zrobienia wystroju w moim stylu w zupełności wystarczy
Kocham moje meble mam cały komplet w jednym stylu i myślę, że się ładnie wpasują w moje wnętrza
Dziękuję!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:53, 28 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
ElzbietaFranka napisał(a)
Tez chcialam zapytac gdzie ten domek ma stac. Ewa ma racje podpisuje sie pod tym.


Elu wstawiłam wyżej fotkę
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:56, 28 paź 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
ElzbietaFranka napisał(a)



Ale tu goscina. Ewa masz piskny domem w sam raz dla Ciebie.
Danus masz metlik w glowie, ale tak bedzie dopoki murow nie bedzie.
U mnie ogrzewanie pod podloga na dole i kominek z nawiewem z zewnatrz, narozny drogi jak cholera ale sie baRdzo dobrze sprawuje z nawiewem do pokoi.
Na pietrze nawiew i kaloryfery.
Ten system dobrze sie sprawuje. Mamy bardzo dobrze ocieplony dom to bardzo wazne.


Teraz taka pogoda, że trzeba sie rozgrzewać herbatką A jak juz ze swojskim sokiem to sama radość
Ja już nie mam mętliku, liczę kolejno co mi potrzebne i zamawiam sobie części składowe mojego domu
Ja muszę mieć kominek, bez tego nie wyobrażam sobie domu. Reszta to elektryczna podłogówka. Dzisiaj ostatecznie przeanalizowaliśmy ten temat z M i padło na elektryczność.
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies