Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

kamila66 21:43, 17 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Ukradłam czereśnię
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
dana1s 06:23, 18 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
kamila66 napisał(a)
Ukradłam czereśnię


Smacznego

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
barbara_kond... 08:36, 18 lut 2017


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 6
Danusia trafiłam za Tobą ja ra-barbara.
Patrzę na te ułożone cegły bezpośrednio na gruncie?
Chciałam też u siebie pokombinować, zaczęłam kopać i wybierać ziemię.
Może jednak zrobię tak jak u Ciebie.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Trochę "ni z gruszki , ni z pietruszki"
dana1s 10:10, 18 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
barbara_kondaszewska napisał(a)
Danusia trafiłam za Tobą ja ra-barbara.
Patrzę na te ułożone cegły bezpośrednio na gruncie?
Chciałam też u siebie pokombinować, zaczęłam kopać i wybierać ziemię.
Może jednak zrobię tak jak u Ciebie.
Pozdrawiam serdecznie


Witaj Basiu
W obecnym ogrodzie cegły mam ułożone bezpośrednio na gruncie, przez 8 lat zlasowało się może 10 szt na kilka tysięcy. Nie jest źle.
Czasami musiałam poprawić coś po zimie, albo jak korzeń coś podniósł, ale to też nie problem.
W nowym ogrodzie chcemy ścieżki ułożyć na suchym betonie, stąd te korytowane kształty przyszłych ścieżek.
Będzie trwalej i chyba chwasty tak szybko nie będą przerastały.
Uwielbiam cegłę w ogrodzie , a już w połączeniu ze starym betonem to mój faworyt
M chce dodać granit, a mnie ciągnie beton. To przez te stare ławki, które uratowałam przed zmiażdżeniem w podjedzie.
Dostałam też stare betonowe stopnice i chcę zrobić schody do wgłębnika z ogniskiem oraz schodki na górkę pod wierzbą płaczącą.
Szukam też starych betonowych słupków do otoczenia nasypu i przepleść w nich stare kute czarne łańcuchy.
Znalazłam też przepis na betonowe kule , które umieszczę na ceglanych słupach w ogrodzeniu z przodu działki
Aż mnie nosi, ale dzisiaj idę tylko trochę posprzątać powycinane suszki i gałęzie na prace budowlane przyjdzie poczekać...

Cieszę się że jesteś,rozgość się!

Trochę słonka w ten pochmurny dzionek






____________________
...uDany ogród; Wizytówka
pestka56 10:26, 18 lut 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Dziś mi się Twoje zdjęcia wyjątkowo przydają bo nastrój mi klapnął
Wyszłam do ogrodu, bo po wczorajszym deszczu trochę śniegu zniknęło i na trawniku orła wywinęłam prosto w kałużę. Woda stoi na zamarzniętej ziemi, a pod tą wodą zlodzone źdźbła trawy. Powinnam była łyżwy założyć.
I znowu pada, a jest tylko +1.

Dana, czy możesz przedstawić fiołki? Pamiętasz odmiany? Mam tylko fiołki wonne niebieskie i białe, a kocham fiołeczki


Beton + cegła też uważam, że to znakomite połączenie.
____________________
Kasia
dana1s 10:41, 18 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
pestka56 napisał(a)
Dziś mi się Twoje zdjęcia wyjątkowo przydają bo nastrój mi klapnął
Wyszłam do ogrodu, bo po wczorajszym deszczu trochę śniegu zniknęło i na trawniku orła wywinęłam prosto w kałużę. Woda stoi na zamarzniętej ziemi, a pod tą wodą zlodzone źdźbła trawy. Powinnam była łyżwy założyć.
I znowu pada, a jest tylko +1.

Dana, czy możesz przedstawić fiołki? Pamiętasz odmiany? Mam tylko fiołki wonne niebieskie i białe, a kocham fiołeczki


Beton + cegła też uważam, że to znakomite połączenie.


Kasiu mój nastrój też nędzny. Ta cholerna awaria wody wyprowadziła mnie z równowagi , ale może ziemia szybko odtaje i uporamy się z problemem.
U nas dzisiaj nie pada, a śniegu już prawie nie ma. Zaraz idziemy do ogrodu sprzątać.
Współczuję upadku, dobrze że się nie połamałaś!
Tulę w bólu.

Fiołki niektóre znam, później podpiszę fotki.
Na wiosnę po kwitnieniu, jak już będę wiedziała które są które, mogę Ci podesłać z każdego po trochu , one szybko się rozrastają

O tak beton i cegła to duet doskonały, właśnie na tych dodatkach postanowiłam bazować u siebie w ogrodzie.
Idealne pasują do zieleni i romantycznego klimatu , który chcę uzyskać


Miłego dnia mimo wszystko!

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Basilikum 10:50, 18 lut 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Pesteczko dobrze, ze nic sie nie stalo. U mnie tez tak zdradliwie i tez juz kilka razy sie przejechalam ale na szczescie zlapalam rownowage za kazdym razem.
M wlasnie podcial wiono
Fiolki mam tylko biale. Musze je zrostadzic by ich wiecej miec
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Monika76 11:13, 18 lut 2017


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 574
Piękne magiczne miejsce udało Ci się stworzyć. Śliczny ogród- i ta woda rozległa BOSKO.
____________________
Monika - Angielski ogród chciałabym
Wendy79 13:25, 18 lut 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Pesteczko, upadku nie zazdroszczę U nas roztopowy potok przepływa przez działkę, więc bardzo uważałam, jak dzisiaj wychodziłam do domku ogrodnika. Ziemia faktycznie pod spodem jeszcze zmrożona...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
pestka56 14:39, 18 lut 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Nic mi się nie stało, poza despektem na honorze i mokrymi ciuchami. Chyba mam miękką siądźkę Nie przypuszczałam, że na trawniku tak ślisko. Raczej myślałam, że już w tych bezśnieżnych miejscach będzie trochę błotka, a tu lodowisko.
Uważajcie Dziewczyny, bo klops sezon zaczynać z jakimiś potłuczeniami, albo czymś gorszym.

Martwię się, że nic w ogrodzie nie robię. Ciągle pada.

Porządkowałam dziś różane zdjęcia i tak mi się tęskno zrobiło do czerwca

Dana, ja chętna jestem na te fiołeczki. Tylko będziesz musiała powiedzieć czym mogę się odwdzięczyć. Wiem, że lubisz irysy ale mam jeszcze kilka innych nie brzydkich roślinek.
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies