Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 16:58, 21 lut 2017


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Ciemierniki nowe będą miały kwiatki, a mój stary wystraszył sie konkurencji i te ż zakwitł!



A poza tym, czas tu jakby sie zatrzymał!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
jola54 17:03, 21 lut 2017


Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 976
Witaj Haniu! To u Ciebie już kwiatki w ogrodzie?....u mnie jeszcze zwały śniegu...ale za dwa trzy tygodnie, to już chyba zaszaleję w ogródku....pozdrawiam!
____________________
między pasjamiJola - Między pasjami
hankaandrus_44 17:04, 21 lut 2017


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
POd liśćmi pod azalią, takie cudeńka, a żurawki, wrzosy i juka przetrwały wodne szkwały w listopadzie i zimowe szadzie.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 17:06, 21 lut 2017


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Następna wizyta po kolejnych deszczach. Bo dziś wieczorem znowu chyba padać będzie.
Ale już sie u mnie zameldowała Jaśnie Pani Wiosna!

Forsycje z domowego waszonu, niestety. Ale tegoroczne!


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
gobasia 17:08, 21 lut 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
O kurcze u Ciebie to już prawie wiosna ... widzę oczami wyobrażni jaka szczęśliwa dziś jesteś
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
hankaandrus_44 17:17, 21 lut 2017


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Dziewczyny, cała jestem w skowronkach! Nie spodziewałam sie , że już tyle tego będzie. W warzywniku chodzic sie nie dało, zapadałam sie po kostki, nie doszłam do piwonii, większości bylinowych nie obejrzałam, bo i tulipanów nie widziałam. Jeszcze u mnie śpią, bo mam z gatunku późniejszych.

Różyczki na różance w dobrej formie, a w szklarni pod słoikiem 2 nowe różyczki mają pączki, a te zostawione z poprzedniej jesieni, nawet liści nie zgubiły! Cieszy mnie to! Magnolia, niestety, bez pąków kwiatowych jeszcze. Ogólnie bajzel, ale już na tę robotę się cieszę!



A na parapecie chryzantemy do sadzonkowania gotowe

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
anka_ 17:22, 21 lut 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Jejku Haniu, ależ wiosna u ciebie...U mnie jeszcze góry śniegu wczoraj leżały, choć w zasadzie po nocnym deszczu zniknęły. Ale cebulowych próżno szukać...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Radziu2013 17:24, 21 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Największa wiosenna radocha, kiedy można iść popracować do ogrodu. Wchodzisz i włosy na głowie stają dęba z przerażenia a potem... praca,praca i praca ( głównie sprzątanie ). A na koniec ( przed wyjściem ) satajesz i patrzysz jak jest pięknie posprzątane - bajka

Boję się pomyśleć ile u mnie będzie sprzątania

Haniu a jak się robi sadzonki chryzantem? Daje się je prosto do ziemi? Czy może najpierw moczy w wodzie żeby wypuściły korzonki ?

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
hankaandrus_44 17:37, 21 lut 2017


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Radziu, Chryzantemy wsadzasz do ziemi, dobrze jak masz ukorzeniacz. W ogrodniczym dostaniesz. Są dwa: do półzdrewniałych i do zielnych. Mają literki A i B. Do chryzantem stosujesz ten co dla zielnych. Uszczykujesz łodyżkę 10 cm. od dołu na 2 palce obrywasz liście i to jest już sadzonka. Moczysz w ukorzeniaczu/ to taki suchy proszek/ otrzepujesz z namiaru proszku i wsadzasz do doniczki , Otwór robisz ołówkiem, dociskasz ziemię do sadzonki i gotowe, Do doniczki o średnicy 10 cm możesz wsadzić 3 do 5 sadzonek. Potem całość podlewasz i wsadzasz pod worek foliowy. Czekasz od 3 tygodni do 1,5 miesiąca. W zasadzie wszystko się przyjmuje.

POwinno sie to robić w maju, w ogrodzie, ale bałam się, że mi w ogrodzie nie przeżyją, i przyniosłam doniczki do domu. Teraz zbyt juz zaczęły bujac na parapecie. Musze działać!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basilikum 17:40, 21 lut 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Haniu ale super wiesci nam z orodu przynioslas

Magnolia musze Cie postraszyc moze sobie w tym roku przerwe zrobic. Moja w ubieglym nie kwitla a teraz ma paczki juz od jesieni
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies