Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika sezon 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika sezon 2017

Basilikum 09:03, 26 maj 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Madzenko ale sliczna i punktualna
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
makadamia 09:40, 26 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Mala_Mi napisał(a)


To upodobanie oddaje nasze gusty

Uporządkowany ogród łatwiej ujarzmić i utrzymać.. czyli odpowiada realiom czasowym i estetycznym. By okiełznać busz by był estetyczny to ciągła walka z łopatą. A i ak ciągle nie jest to ogród wystawowy. Wystawa trwa kilka dni, byliny są atrakcyjne tylko przez jakiś czas, a my chcemy by nasz ogród był ładny przez cały sezon.


No więc na ten temat chętnie podyskutuję

Mnie właśnie ogrody minimalistyczne i bardzo nowoczesne wydają się - wbrew pozorom - trudniejsze niż tradycyjne.

Przede wszystkim - są bardziej wrażliwe na ewentualne błędy w projektowaniu, choroby roślin, zaniedbania ogrodnika. Te łany mono-trawiaste są śliczne. Ale wystarczy że jedna, dwie sztuki wypadną i widać dziurę jak po dwójce w uzębieniu. Że już nie wspomnę o takim przypadku (obym nie pomyliła nicka) jak Katiaxxx - wielkim nakładem pracy i pieniędzy zrobiła absolutnie cudowną rabatę trzcinnikową. Do tej pory się zachwycam. Ale następnego roku wszystkie trzcinniki dopadła rdza i cała rabata straciła urok. W tradycyjnych rabatach mieszanych wypadnięcie jednej czy dwóch sztuk nie jest taką tragedią.

Natomiast faktycznie trzeba się pogodzić z tym, że ogrody tradycyjne z założenia nigdy nie będą tak wymuskane i nieskazitelne jak te nowoczesne. Taki ich urok.


Mala_Mi napisał(a)
I na O. jest bardo dużó ogrodów w stylu busz (o swoim nie wspomnę)... myślę, że nie mniej niż tych uporządkowanych, trzeba tylko tam dotrzeć


Oczywiście że są i nie przeczę temu

Mala_Mi napisał(a)
Ale jesteś najlepszym przykładem tego co napisałaś w pierwszych cytowanych zdaniach, zaglądasz tylko do obleganych ogrodów

Ogród Poziomki, Vivy, Madrzenki z O, Kondzia, Małgosi, Mariusza, Miry.... tak na szybko..

Ogród Vivy powinien Cię zachwycić tak jak i mnie... pięknie uporządkowany busz bylinowy


Jeszcze Gruszki i Pszczelarnii

Ogród Vivy znam, choć nie daję rady do niego zaglądać. Wbrew Twoim przypuszczeniom, do najbardziej oglądanych zaglądam rzadko, a jeśli nawet, to się nie udzielam (np.: u Ciebie bywam po cichu). Najczęściej można mnie spotkać na Projektowaniu, w ogrodach dopiero powstających, bo ten etap najbardziej mnie interesuje. Mnie fascynują problemy typu: jak poprowadzić ścieżki, gdzie zrobić rabaty, ile trawnika powinno być, w którym miejscu posadzić drzewo, a czy potem wsadzać seslerię czy carexa to już średnio
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 09:45, 26 maj 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)


Ewciu, zacytowałaś mojego posta, więc piszesz do mnie, ale ja w ogóle nie wiem o co chodzi! Jakie graby i co Magnolia proponowała?


Makadamiu, przepraszam, to z pośpiechu tak skrótowo napisałam. Chodzi o to, że chciałam powiedzieć, że sosenki niskie ("pumilo") już 4 lata temu Marta - Magnolia proponowała Agnieszce (Agniecha, "Wszędzie pięknie ale w domu najlepiej") do zestawień bylinowych (przy tarasie słonecznym).

A oliwskie szpalery grabowe są starsze niż Luciano.
Tak to jakoś jest.


Ale chciałam też powiedzieć, że bordowe buki u mnie w ogrodzie pojawiły się po tym, jak w 2012 zobaczyłam na ChFS ogród Laurent-Perrier (proj. Arne Maynard). To było dla mnie ogromne przeżycie. Do dziś wpatrzona jestem w tego projektanta.

Madżenn, dziękuję za Twój dyskusyjny wątek.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kasia73 10:28, 26 maj 2017


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Madzenka napisał(a)
Dla wszystkich mam piwonia mojej mamy


Jak zwykle zakwitła 26.05


Piękna.
Zana 10:38, 26 maj 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Madzenka napisał(a)
Dla wszystkich mam piwonia mojej mamy


Jak zwykle zakwitła 26.05


Wzruszające.
Zawsze dawałam mojej mamie konwaliowe bukieciki.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
ana_art 11:10, 26 maj 2017


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Madzenka napisał(a)
Dla wszystkich mam piwonia mojej mamy


Jak zwykle zakwitła 26.05
wspomnienia ... to to czego nikt nie jest wstanie nam odebrać...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
makadamia 11:15, 26 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)


Makadamiu, przepraszam, to z pośpiechu tak skrótowo napisałam. Chodzi o to, że chciałam powiedzieć, że sosenki niskie ("pumilo") już 4 lata temu Marta - Magnolia proponowała Agnieszce (Agniecha, "Wszędzie pięknie ale w domu najlepiej") do zestawień bylinowych (przy tarasie słonecznym).

A oliwskie szpalery grabowe są starsze niż Luciano.
Tak to jakoś jest.


No ba! wiadomo przecież, że Magnolia to diament najczystszej wody

A tak bardziej serio, to przecież "wszystko to już było". Prawdziwie rewolucyjne pomysły, w rodzaju "nowej fali" Oudolfa, zdarzają się naprawdę rzadko. Większość pomysłów to tak naprawdę stare pomysły podane w nowy sposób. We wnętrzach i modzie lepiej to widać

Pszczelarnia napisał(a)

Madżenn, dziękuję za Twój dyskusyjny wątek.


Dołączam się
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
11:47, 26 maj 2017
Pszczelarnia napisał(a)



Madżenn, dziękuję za Twój dyskusyjny wątek.



lajkuje

za piwonię tez dzięki jest super

PS. moje bylinowe od tesciowej tez w tym roku zakwitną po 2 latach strajkowania
Makao_J 13:43, 26 maj 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Piękna piwonia. Aż zapach poczułam
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Wendy79 20:32, 26 maj 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Mala_Mi napisał(a)




Ogród Poziomki, Vivy, Madrzenki z O, Kondzia, Małgosi, Mariusza, Miry.... tak na szybko..





Dziękuję za podpowiedź, bo nie wszystkie znałam...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies