Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika sezon 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika sezon 2017

Aska 20:41, 26 maj 2017


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 163
Marzenko czy mogłabyś mi doradzić czym spryskać buka tricolor. Już drugi rok coś podjada listki ( są dziurawe i podgryzione).Pryskam mospilanem,ale nie ma efektu. I jeszcze jedno pytanie- stosujesz jakąś odżywkę do buka? bo Twój buk wygląda zdrowo i ma ładne listki.
____________________
Aśka
lojalna_ 21:04, 26 maj 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Madzenka napisał(a)
Dla wszystkich mam piwonia mojej mamy


Jak zwykle zakwitła 26.05



♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
AsiaK_Z 21:17, 26 maj 2017


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Że łot? Piwonia już? Piękna, a zapach.... czuć w Pyrlandii
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Mathildis 23:01, 26 maj 2017


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Madżenko Twoja piwonia nie tylko mnie nie tylko zauroczyła, ale i wzruszyła... Uwielbiam właśnie takie wspomnienia przywoływane przez "zwykłe" rzeczy.

Zestaw z Jyska świetnie się u Ciebie prezentuje. Mam nadzieję, że krzesełka wygodne i uprzyjemnią poranny rytuał picia kawy.

O CHFS z wielką przyjemnością poczytałam i powiem szczerze, że gdybym przed uporządkowaniem działki i postawieniem domu, postawiła w moim lesie jakieś dziwne nieużyteczne coś - znaczy się architektoniczną budowlę , dosadziła parę kwitnących roślin to miałabym modny ogród.... a tak niepotrzebnie się staram. Efekt moich prac daleki od zamierzonego i w dodatku niemodny
Ale to tak oczywiście z przymrużeniem oka.
Podziwiam i lubię zaglądać do Twojego ogrodu Madżenko a także Oli i Nawigatorki, ale sama w takim źle bym się czuła (za to mój M byłby wniebowzięty ), uwielbiam ogród Małej Mi, Pszczelarni, Vivy ale wiem, że nie dałabym rady tak spiąć bylinowych rabat - po prostu nie umiem. Z każdego pomysłu można wziąć to co nam się podoba i tworzyć swój własny raj.



____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 23:07, 26 maj 2017


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
makadamia napisał(a)


Asiu, jakbym napisała, że "na ogrodowisku wszystkie ogrody są takie same" to by było grube nadużycie. Ale faktem jest, że najbardziej oblegane, chwalone i podziwiane ogrody są albo całkiem minimalistyczne (jak Twój) albo bardzo geometryczne i uporządkowane (jak Marzenki czy Oli).
Ja, ze swoim upodobaniem do buszu, czuję się na O. dość osamotniona, dlatego te bałaganiarskie trendy na Chelsea bardzo mnie cieszą



Że nierealne to swoją drogą. Przenieść te pokoiki do ogrodów ani się nie da, ani sensu by to nie miało. Ale wpływ tych targów jednak widać. Skąd się wzięła moda na drzewa wielopniowe?. A kolory? Zaprawdę powiadam Ci: bliska jest chwila, kiedy najmodniejszym, najbardziej pożądanym kolorem stanie się żółty i pomarańczowy, a różowy będzie w pogardzie


Gdy zaczynałam chciałam ogród żółto-pomarańczowo-czerwony - poddałam się nie widząc zbyt wielu roślin w tych kolorach, które dadzą radę w cieniu. Mam biało-różowy i moda tego już nie zmieni
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
makadamia 06:36, 27 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Mathildis napisał(a)


Gdy zaczynałam chciałam ogród żółto-pomarańczowo-czerwony - poddałam się nie widząc zbyt wielu roślin w tych kolorach, które dadzą radę w cieniu. Mam biało-różowy i moda tego już nie zmieni


Ale gdyby się okazało, że jednak są żółte i czerwone kwiaty dające radę w cieniu - zmieniłabyś zdanie?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
nawigatorka 07:12, 27 maj 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
makadamia napisał(a)


Asiu, tutaj naprawdę nikt nie próbuje umniejszać Twojej kreatywności, ani sugerować, że bezmyślnie podążasz za modą. W zasadzie to nawet nie wiem, w którym momencie dyskusja zeszła z tematu ChFSh na Twój ogródek

Marzenka bez oporów przyznaje, że jej graby to inspiracja Ulfa, ale czy to oznacza, że "powiela trendy"? Albo że "bezmyślnie podąża za modą"?
Oczywiście że nie, bo z wielu możliwości podpowiadanych przez projektantów wybrała tą, która najlepiej pasowała do niej, do jej ogrodu i efektu, który chciała otrzymać. Z kolei inne dziewczyny, zachwycając się ogrodem Marzenki, też chętniej wybiorą graby, i nawet nie muszą wiedzieć, że pierwotna inspiracja wyszła od takiego a nie innego projektanta i została pokazana na takiej wystawie. W ten sposób powstała moda na graby. To my, dokonując poszczególnych wyborów, decydujemy, czy coś jest modne czy nie. A zadaniem projektantów i wystaw typu ChFSh jest podsuwanie propozycji
i nowych pomysłów.

Marzenka w tegorocznej edycji żadnego ciekawego pomysłu dla siebie nie znalazła, a ja owszem: zastąpienie bukszpanów karłowatymi sosenkami w zestawieniu z bylinami bardzo mi się podoba.



a zeszło na mój bo nie zauważyłam nie wiedziałam tez ze go znasz
I nie pisałam Ze ktoś zmniejsza nawet nie wiem czy ja kreatywna jestem
Chciam tylko napisac ze nie zawsze podążamy za trendami bo nie zawsze o nich wiemy. Poza tym ja np trendy być nie lubie. Dlatego polubiłam "trawy z bagien" i trzeba"krzaki ze światowych ogrodów wybieram to co mi odpowiada i juz
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
makadamia 07:44, 27 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
nawigatorka napisał(a)
ze światowych ogrodów wybieram to co mi odpowiada i juz


Asiu, przecież ja cały czas właśnie o tym mówię!
My też oglądamy ChFSh żeby zobaczyć, co tam jest ciekawego, a nie co jest modnego

Ps.: Twojego ogrodu nie można się nie znać. Odsyłam do niego każdego świeżaka który ma skarpy i pyta się co z nimi zrobić
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kacha123 08:02, 27 maj 2017


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Dyskusja ciekawa, nie powiem! A jeszcze mój ogród porównany do porównany do światowych trendów - fiu, fiu! Widzę tylko, że mus bardziej nakokosić!

Piwonia przepiękna! Pozdrawiam
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
malkul 08:12, 27 maj 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Boże !!! dzięki ci za to że mamy tak odmienne gusta i się różnimy. dzięki temu się zawsze rozwijamy.

................................Bo piękno jest w oku patrzącego..........................................
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies