Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika sezon 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika sezon 2017

Pszczelarnia 16:23, 25 maj 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)


Asiu, tutaj naprawdę nikt nie próbuje umniejszać Twojej kreatywności, ani sugerować, że bezmyślnie podążasz za modą. W zasadzie to nawet nie wiem, w którym momencie dyskusja zeszła z tematu ChFSh na Twój ogródek

Marzenka bez oporów przyznaje, że jej graby to inspiracja Ulfa, ale czy to oznacza, że "powiela trendy"? Albo że "bezmyślnie podąża za modą"?
Oczywiście że nie, bo z wielu możliwości podpowiadanych przez projektantów wybrała tą, która najlepiej pasowała do niej, do jej ogrodu i efektu, który chciała otrzymać. Z kolei inne dziewczyny, zachwycając się ogrodem Marzenki, też chętniej wybiorą graby, i nawet nie muszą wiedzieć, że pierwotna inspiracja wyszła od takiego a nie innego projektanta i została pokazana na takiej wystawie. W ten sposób powstała moda na graby. To my, dokonując poszczególnych wyborów, decydujemy, czy coś jest modne czy nie. A zadaniem projektantów i wystaw typu ChFSh jest podsuwanie propozycji
i nowych pomysłów.

Marzenka w tegorocznej edycji żadnego ciekawego pomysłu dla siebie nie znalazła, a ja owszem: zastąpienie bukszpanów karłowatymi sosenkami w zestawieniu z bylinami bardzo mi się podoba.





Ale to już Magnolia u Agniechy w ogródku proponowała.

A graby z Oliwy?



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
lojalna_ 19:28, 25 maj 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Jutro przyjdę na fotkę )) chyba że nie zakwitla?

Ech te wizję artystyczne....tyle emocji budzą ))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
siakowa 20:14, 25 maj 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Ooooj marzen gdyby nie Ty zapomnialabym.o Chelsea...zawsze na posterunku
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Sebek 22:46, 25 maj 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Lubię nasze dywagacje o CHFS - gdyby nie inne rzeczy na głowie na pewno byłbym na bieżąco - ale wywnioskowałem, ze łąki z formalnymi szkieletami zmieniły się w zupełne łąki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 06:58, 26 maj 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dla wszystkich mam piwonia mojej mamy


Jak zwykle zakwitła 26.05
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
makadamia 07:57, 26 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)


Ale to już Magnolia u Agniechy w ogródku proponowała.

A graby z Oliwy?


Ewciu, zacytowałaś mojego posta, więc piszesz do mnie, ale ja w ogóle nie wiem o co chodzi! Jakie graby i co Magnolia proponowała?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Juzia 08:21, 26 maj 2017


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38652
Madżen a Ty się do Szmitów wybierasz???
Bo coś wspominałaś, że w końcu by wypadało...

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mala_Mi 08:42, 26 maj 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
makadamia napisał(a)


Asiu, jakbym napisała, że "na ogrodowisku wszystkie ogrody są takie same" to by było grube nadużycie. Ale faktem jest, że najbardziej oblegane, chwalone i podziwiane ogrody są albo całkiem minimalistyczne (jak Twój) albo bardzo geometryczne i uporządkowane (jak Marzenki czy Oli).
Ja, ze swoim upodobaniem do buszu, czuję się na O. dość osamotniona, dlatego te bałaganiarskie trendy na Chelsea bardzo mnie cieszą



To upodobanie oddaje nasze gusty

Uporządkowany ogród łatwiej ujarzmić i utrzymać.. czyli odpowiada realiom czasowym i estetycznym. By okiełznać busz by był estetyczny to ciągła walka z łopatą. A i ak ciągle nie jest to ogród wystawowy. Wystawa trwa kilka dni, byliny są atrakcyjne tylko przez jakiś czas, a my chcemy by nasz ogród był ładny przez cały sezon.

I na O. jest bardo dużó ogrodów w stylu busz (o swoim nie wspomnę)... myślę, że nie mniej niż tych uporządkowanych, trzeba tylko tam dotrzeć

Ale jesteś najlepszym przykładem tego co napisałaś w pierwszych cytowanych zdaniach, zaglądasz tylko do obleganych ogrodów

Ogród Poziomki, Vivy, Madrzenki z O, Kondzia, Małgosi, Mariusza, Miry.... tak na szybko..

Ogród Vivy powinien Cię zachwycić tak jak i mnie... pięknie uporządkowany busz bylinowy

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 08:45, 26 maj 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Marzena, ja do Ciebie z pytaniem, kiedy ścinać seslerie.. i na jakiej wysokosci. Odpowiedz proszę jak krowie na rowie. Te jasne coś kiespko w tym roku rosną. A te ciemno zielone kwitły i tera się wykładają.

Obrazków nie oglądałam bo było dużo słowa pisanego, a ja mam czasu brak.. nadrobię po niedzieli.. wtedy pochwały dla ogrodu zostawię.

I pytanie z ciekawość, czy lotos żyje?? Bo mój kawałek coś słabiutki...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ana_art 09:01, 26 maj 2017


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Mala_Mi napisał(a)
Marzena, ja do Ciebie z pytaniem, kiedy ścinać seslerie.. i na jakiej wysokosci. Odpowiedz proszę jak krowie na rowie. Te jasne coś kiespko w tym roku rosną. A te ciemno zielone kwitły i tera się wykładają.

Obrazków nie oglądałam bo było dużo słowa pisanego, a ja mam czasu brak.. nadrobię po niedzieli.. wtedy pochwały dla ogrodu zostawię.

I pytanie z ciekawość, czy lotos żyje?? Bo mój kawałek coś słabiutki...
ja tnę wiosną razem z innymi trawami, u mnie w tej chwili te ciemne ( jasnych nie mam ) tnę je dość nisko tak do10 cm
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies