Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

Jagodaa 18:49, 15 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Co ja czytam?! zmiany będą? a ja myślałam, że u Ciebie już prawie na gotowo i jesteś raczej zadowolona...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
asica 19:45, 15 cze 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Nie wiedziałam Gosia, a masz jakiś telefon do nich, podeślij na priv, wybrałabym się w sobotę, ale nie wiem czy pracują
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 19:48, 15 cze 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Jagodaa napisał(a)
Co ja czytam?! zmiany będą? a ja myślałam, że u Ciebie już prawie na gotowo i jesteś raczej zadowolona...

Raczej ostatnio jak wychodzę na ogród to coś mi się nie podoba, nawet Danusia swój idealny poprawia, a co dopiero taki ogrodniczek jak ja
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
PERKA 20:39, 15 cze 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
namiary podesłałam, udanych zakupów
____________________
Moje miejsce na ziemi
asica 22:04, 15 cze 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Toszka, płot już się odświeża na ten sam kolor, zmiana nie przeszła, choć mnie bardzo kusiła
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Toszka 23:25, 15 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436

Malarz ze mnie do bani - widać to niestety
Trawnik na wprost to idealne koło. Natomiast wejście jest stanowczo węższe przy wejściu w koło. Stożek jest nawiązaniem do iglaka w tle. Można go zrobić np. ze strzyżonego graba.
Przy domu jakieś drzewo. U jego stóp coś wylewającego się w fontannę - czy to spora kępa rozplenicy... może niewysoka hortensja...
Osobiście irytuje mnie dom sąsiadów i fakt, że z okien jest widok na was. Nie wiem czemu, ale najbardziej pasuje mi tam posadzenie drzew formowanych w palmetę. U nas to rzadkość, ja wiem, ale wcale to nie jest trudne, tylko trzeba uprzednio przygotować konstrukcję stelaża.
Palmeta da nam nawiązanie do kwadratowych rabat w dalszej części ogrodu.
Idę myśleć dalej....
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 09:26, 16 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jeszcze jedna wersja (bo dzisiaj dopiero zobaczyłam, że dokleiłaś zdjęcie z Danusiową inspiracją.


Na oryginalnym twoim zdjęciu widać idealny łuk jaki wyznacza koszenie trawy -czyli tak prowadzona jest kosiarka. Po tej linii poprowadziłam kreskę (oczywiście nieudolnie, co widać na załączonym obrazku).
No uczepiłam się tego koła, bo pięknie wpasowuje się akurat w ten kawałek przestrzeni.
W tej wersji, gdybyś w powstałym z łączenia koła i łuku ścieżki trójkącie nasadziła coś niższego to aż się prosi by optykę przy furtce zamknąć czymś wyższym.

Jest jeszcze możliwość zamknąć perspektywę przy furtce wyrazistym powtórzeniowym nasadzeniem pod tym wielkim iglakiem.
To na nóżce na moim "wypocie" to twoja biało-zielona, bodajże trzmielina
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 09:44, 16 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ty sobie kochanieńka siedź w tej pracy, a ja dalej myślę...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 10:25, 16 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kluczowym elementem będzie nasadzenie w poprzek, tj w miejscu wchodzenia ścieżki w placyk-koło. Musisz koniecznie kierować się złotą zasadą trójkątów, a to oznacza, że nasadzenia (gatunku, lub kształtu/pokroju, lub koloru) muszą się powtarzać (najlepiej w trzech miejscach) tak by optycznie tworzyły układ w trójkącie. Trzymając się tej zasady nawet w potwornym chaosie i buszu wprowadza się spokój i ład przyjemny dla oka i zmysłów.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Jagodaa 10:38, 16 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Asia, ale Ci się metamorfoza szykuje! Podglądam z zaciekawieniem .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies