Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

epiwonia 19:24, 18 paź 2014


Dołączył: 15 maj 2013
Posty: 37
Asiu,Twój ogród o każdej porze roku zachwyca, ale chyba najpiękniejszy jest jesienią (obserwuję go od dawna).Pod wpływem obrazów z twojego ogrodu próbuję wprowadzić u siebie więcej traw. Na razie mam tylko rozplenicę i miscant.
____________________
Ewa R.
asica 19:36, 18 paź 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
epiwonia napisał(a)
Asiu,Twój ogród o każdej porze roku zachwyca, ale chyba najpiękniejszy jest jesienią (obserwuję go od dawna).Pod wpływem obrazów z twojego ogrodu próbuję wprowadzić u siebie więcej traw. Na razie mam tylko rozplenicę i miscant.

Ja też bardzo lubię jesień w ogrodzie. Końcówka lata i złota polska jesień to najlepszy czas dla mojego ogrodu. Kiedy kwitną jeszcze hortensje i szaleją trawy.
Ja też mam z traw tylko miskanty i rozplenice , może też jakiś carex, ale to przypadkiem zaplątany Carexy bardzo mi się podobają, ale nie udają się tak dobrze jak miskanty i rozplenice. Wyradzają się, tracą kolory i nie zawsze budzą się po zimie
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Toszka 20:32, 18 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Może Asiu jakieś gupie carexy miałaś...?
Jakie miałaś?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Jagodaa 20:40, 18 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Trawka zielona, świeża, gęsta. Rewelacyjny masz ten trawnik!
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
asica 20:51, 18 paź 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Toszka napisał(a)
Może Asiu jakieś gupie carexy miałaś...?
Jakie miałaś?

No dobrze powiedziałaś jakie - gupie

Były jaśniutkie, a są prawie zieloniutkie, ciężko się paska dopatrzeć.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 20:56, 18 paź 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Jagodaa napisał(a)
Trawka zielona, świeża, gęsta. Rewelacyjny masz ten trawnik!

Pogoda mu sprzyja - trochę słońca, trochę deszczu, cieplutko. Rośnie jeszcze mocno. Koszenie raz w tygodniu wydaje się za rzadkie.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Jagodaa 21:00, 18 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
U mnie praktycznie stoi już w miejscu .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
asica 21:10, 18 paź 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Moja wie, że musi się starać, bo wezmę szpadelek i ją zamienię na rabaty
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Toszka 22:11, 18 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Asiu, a moze trzeba by było na wiosnę je rozsadzić? Może najzwyczajniej trzeba je odmłodzić?
Polecam ci Silver Sceptre - zauroczona jestem "chłopakiem" - jest taki silver własnie... rosnie w kępach i bardzo mu służy dzielenie.Mam z niego obwódki porobione... (dobra, powiem prawdę - robię tą obwódkę bo długa będzie) zaczynałam od dwóch sadzonek
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asica 10:35, 19 paź 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Toszka, to ten sam carex, który pokazywałam wcześniej.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/773-pokaze-nasz-ogrod?page=143
Dzielony faktycznie ma lepsze paski. Ale teraz mnie olśniło, carex wiosna nie został ścięty, bo ladnie wyglądał po ubiegłorocznej łagodniej zimie. Może to przyczyna? Silver piękny. Większość moich roślin też rozsadzana z jednej, dwóch sadzonek. Ostatnio ktoś zasugerował, że musiałam majątek na rośliny wydać. A u mnie cierpliwie dzielone , na dwa, znów na dwa . Cierpliwość i troszkę przyjemnej pracy
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies