Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

asica 22:18, 18 lip 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3853
Dobrzy znajomi na wieść, że w moim ogrodzie zaczyna się mała pieriestrojka zjawili się 3 lata temu z wiadrem wykopanych liliowców. Pierwszy rok nieudane - posadzone pod płotem zostały stratowane przez psa, który uganiał się za kotami. Dopiero przesadzone w kolejnym roku odżyły, a w tym roku są już całkiem ładne kępy:


____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 22:30, 18 lip 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3853
I moje ulubione miejsce w ogrodzie o tej porze roku wieczorową porą, marzy mi sie lustro na tej ścianie garażowej:




____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
atena35 22:44, 18 lip 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Dlaczego wcale nie jestem zdziwiona, że ulubione?
____________________
Ogród Tosi
leon60 10:21, 19 lip 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Ja też śliczny zakątek
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
nieszka 23:24, 19 lip 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
asica napisał(a)
Coś mi czasu ostatnio brak, i rozsypała mi się karta w aparacie; nowych zdjęć brak.



Hortensje że wzrok trudno oderwać
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
asica 08:17, 20 lip 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3853
Dziś zaglądamy za żywopłot, co widać u sąsiadów? To hortensja vanilla fraise. Co roku jej wielkie głowy skaczą nad żywopłotem. Tęsknie zaglądałam zawsze, ale teraz mam już swoje
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 20:59, 20 lip 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3853

Zastanawiam się nad małym przemeblowaniem.
Mam wzdłuż ścieżki rabatę bylinową, której nie mogę okiełznać, o czym już nie raz pisałam. Ale same byliny w niej są piękne.
I nagle doznałam olśnienia, w czym jest problem. Te wysokie byliny odbierają poczucie przestrzeni. Skracają widoki na dal.
Siedząc w naszym kąciku wypoczynkowym widoków mam dokładnie tyle ile widać na zdjęciach: kawałek trawnika, betonową ścieżkę i byliny. Zdjęcie pierwsze celowo zrobiłam z fotela
Ponieważ warzywniak za bylinówką prezentuje się teraz całkiem nieźle pomyślałam, żeby odsłonić go likwidując tą rabatę bylinową .

Zastanawiam się teraz czy w miejsce bylinowej rabaty posiać tylko trawę? czy zastanowić się nad jakimiś niskimi nasadzeniami.

I czy dobrym pomysłem jest stworzenie nowej rabaty bylinowej na końcu warzywniaka, pod żywopłotem.
Co sądzicie?
Tyle widzę z fotela


a przestrzeni jest jeszcze tyle :
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
margi 21:59, 24 lip 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Asia masz rację bylinówka skraca Ci przestrzeń
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
betigorka 22:43, 24 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2013
Posty: 89
Wpadam z rewizytą. Cóż tu można napisać - Miodzi o!
____________________
Mikro...klimat.
Borbetka 07:52, 25 lip 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Asiu, jeśli chcesz widzieć warzywnik, a jest na co popatrzeć, to zlikwiduj tę rabatę. Ona będzie równie piękna pod płotem i ożywi żywopłot. Ja bym obwódkę zrobiła, którą możesz prowadzić albo niższą albo wyższą. Może z jakąś trawką? Tylko musiałabyś przetestować z jaką, bo ja się bardzo zawiodłam na Carexie Evergold. Lubi u mnie gnić od korzenia i tak naprawdę dopiero teraz nabrała tempa wzrostu. Myślę, że tutaj mamy wielu specjalistów od trawek. Tak bym widziała, jakiś zielony żywopłocik i na tym tle żółta trawka na przykład. A ta ławka z hortensjami, to jak w Anglii. Mam nawet taką jedną inspirację .
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies