Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

kaisog1 21:07, 02 sie 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Asia z tymi liśćmi to faktycznie jakos dziwnie..... U mnie też trawnik nimi zasypany i to już od początku lipca.... co się porobiło z tym "latem"?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
asica 21:58, 02 sie 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837

Prawda o kanciki dbam ile się da, dorobiłam się nawet nożyc do ich przycinania, świetnie się nimi robi, nie trzeba za każdym razem odcinać szpadelkiem, tylko wtedy gdy trawa przerośnie.

Trawnik i hortensje dostały mocno w kość po zeszłoweekendowym upale, więc juz nie są takie śliczne. Niestety nawadniania brak, trawnik trochę podlewam, ale rachunki za wodę koszmarne, więc nie jest to duże lanie.
Miałam w tym roku wiercić studnię, ale studniarze dwa razy umówieni nie przyjechali. Więc dałam sobie spokój. Nie spodziewałam sie tak upalnego lata Ale lepsze to niż zima, która jeszcze mocniej dała w popalić .
Hortensje też troszkę sie popaliły i zbrązowiały.
Na szczęście trawnik szybko się regeneruje.

Pielęgnacja trawnika:
Po zimie trawnik wertykulujemy i aerujemy (jest takie słowo? . Nawozimy florovitem do trawnika zgodnie z zaleceniami na opakowaniu ; oprysk bofixem na chwasty dwa razy w sezonie; regularne koszenie nawet dwa razy w tygodniu. Przy deszczowym lecie trawnik daje radę, ale tak jak w tym roku ... bardziej chyba narzekam na brak studni niż nawadniania.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 14:04, 03 sie 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837



____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Borbetka 17:36, 03 sie 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Asiu, nożyce do kantów masz na długich rączkach? Ja jakoś nie umiem nimi ciąć, za dużo przycinam i robi się żółty kant. Jak to robisz? Acha, i chciałabym zapytać co rośnie na Twojej pergoli?
____________________
borówcowy wizytowka
asica 17:53, 03 sie 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Mam nożyce na długich rączkach, fiskars w anglii sprzedaje i takie mi synuś kupił i podesłał; bardzo solidne mają ostrza. Cięłam dwa razy, faktycznie miejscami powycinały mi się zęby. Ale drugi raz robiłam ostrożniej i juz było całkiem nieźle. Nożyce opieram o ziemię i posuwam, ścinam włąściwie tylko wystające źdźbła.
Na pergolce pośrodku rośnie milin amerykański chyba o niego pytasz ;


a nad trawami rosną clematisy - 3 rodzaje
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 21:36, 03 sie 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Mila napisał(a)


Asiu, marzy mi sie taki trawnik jak spod Photoshopa )
Duże wrażenie robi warzywniak, zaraz biorę sie za czytanie watka o jego powstawaniu

Mila, masz pewnie dobrą kartę graficzną ja jak wejdę na męża komputer to trawnik jak malowany; a na moim komputerze taki normalny
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
margi 17:52, 08 sie 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Asiu trawnik jest o.k.nie narzekaj,ja mam studnię na ogrodzie ma ok.3m głębokości starcza wody do podlewania ogrodu i bardzo się z niej cieszę zwłaszcza w takie upały
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
asica 21:21, 08 sie 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Gosiu, Gosiu, bo ja cykam zdjęcia tam gdzie trawa jako tako wygląda Zazdroszczę Ci tej studni
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Toszka 22:47, 08 sie 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
asica napisał(a)

Zastanawiam się nad małym przemeblowaniem.
Mam wzdłuż ścieżki rabatę bylinową, której nie mogę okiełznać, o czym już nie raz pisałam. Ale same byliny w niej są piękne.
I nagle doznałam olśnienia, w czym jest problem. Te wysokie byliny odbierają poczucie przestrzeni. Skracają widoki na dal.
Siedząc w naszym kąciku wypoczynkowym widoków mam dokładnie tyle ile widać na zdjęciach: kawałek trawnika, betonową ścieżkę i byliny. Zdjęcie pierwsze celowo zrobiłam z fotela
Ponieważ warzywniak za bylinówką prezentuje się teraz całkiem nieźle pomyślałam, żeby odsłonić go likwidując tą rabatę bylinową .

Zastanawiam się teraz czy w miejsce bylinowej rabaty posiać tylko trawę? czy zastanowić się nad jakimiś niskimi nasadzeniami.

I czy dobrym pomysłem jest stworzenie nowej rabaty bylinowej na końcu warzywniaka, pod żywopłotem.
Co sądzicie?
Tyle widzę z fotela



To może na wprost fotela poprzez bylinową rabatę zrobić trawiaste przejście, a po jego bokach na bylinowej rabacie dać niższą roślinność...?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
atena35 07:42, 09 sie 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
O, jak ładnie. Moja ulubiona pergola zarasta
____________________
Ogród Tosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies