Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

BKosimkArt 09:08, 17 sty 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
O superowe wianki!! U Ciebie jeszcze pusto a u mnie zima pęłną gębą, zawieje i zamiecie normalnie...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Anitka 11:53, 17 sty 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
m_gocha napisał(a)
Kamienne murki świetne - też lubię kamień. Ciekawa jestem co to za kamień? Czy on ma taki trochę żółtawy odcień?

Zimowy ogród -marzenie! Tylko mogę powzdychać... Ciekawa jestem jakie w nim rosną skarby?

Wianki rewelacyjne! Anitko z czego są podkłady do nich? Korki, makówki, żołędzie itp. klisz klejem na gorąco?

Uwielbiam takie klimaty


Murki kamienne były rozwiązaniem za zniwelowanie bardzo dużej różnicy poziomów - to odpady po cięciu płyt z trawertynu. Ma raczeń taki kremowy, zimny odcień, bo zdjęcia w słoneczko troszkę zmieniają kolor. A szczególnie, że ja zdjęć nie umie robić. Wszystko na auto
Tak, keję klejem na gorąco. Podkłady do wianków są różne, w większości słomiane.

Używam też takich podkładów z pianki florystycznej, ale do nich nie mogę przymocować nic za pomocą kleju na gorąco, bo topi piankę i odpada. Ale na to też jest rozwiązanie - owinięcie "matą - szmatą" lub jakimś materiałem. Początek i końcówkę przymocowuję szpilkami.

Część słomianych wianków też owijam przed klejeniem, szczególnie te które wieszam na drzwiach. Ten słomiany podkład, a szczególnie drut, którym jest owinięty rysuje powierzchnię.

Wianek korkowy ma bardzo szeroki podkład z włókna kokosowego - taki kupiłam kiedyś i chyba z dwa lata leżał i czekał
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 11:59, 17 sty 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
tulucy napisał(a)
Nam ptaszki znoszą szyszki świerkowe od sąsiadów stołują się u nas, to odpłacają

Zazdroszczę takich ptaszków
U mnie w okolicy nie ma takich świerków, ale ptaszki też za stołówkę robią dobrą robotę - ok. 20 sikorek robi taki przegląd roślinek, że chyba żaden zimujący szkodnik lub ich jajeczka nie mają szans.
Mam ostatnio coś, myślę, że kuna lub łasica przyniosło jajko kurze i schowało na krześle za poduszką na tarasie Nie mięliśmy odwagi sprawdzić czy świeże
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 12:00, 17 sty 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
Wiolka5_7 napisał(a)
Piękne naturalne wianki !Pozdrawiam


Dziękuje Wiolu. Też przesyłam pozdrowienia.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 12:03, 17 sty 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
BKosimkArt napisał(a)
O superowe wianki!! U Ciebie jeszcze pusto a u mnie zima pęłną gębą, zawieje i zamiecie normalnie...

Dziękuję Jestem maniakiem wiankowym
Od wczorajszego popołudnia już wszystko w białej scenerii, ale dzisiaj przyjemne słoneczko od rana.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 13:37, 17 sty 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775
m_gocha napisał(a)


Zimowy ogród -marzenie! Tylko mogę powzdychać... Ciekawa jestem jakie w nim rosną skarby?


mirkaka napisał(a)

Piękny jest Twój, i chętnie też poznam jego zawartość jeśli nie będziesz miała nic przeciwko.

Zawartość nie kryje żadnych skarbów. Po wielu latach eksperymentów są tu roślinki, które dają radę bez problemu rosnąć. W większości rosną w nim jukki, różne fikusy, zamiokulkasy, draceny. Teraz są troszkę ogołocone, bo to okres, gdy jukki gubią dolne liście, a fikusy najstarsze. Do świąt stała w nim "ławka - szezląg, ale na Wigilie została przeniesiona do stołu i tam na razie została







____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 13:40, 17 sty 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7775





____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Dorota123 21:46, 17 sty 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Wianki masz piękne ja ze spacerów też nie wracam na pusto. Zawsze coś zwlokę do domu. Ostatnio wkładam do kieszeni cieniutką reklamówkę, nigdy nie wiadomo, czy coś nie trafi się ciekawego. Ogród zimowy i jego zawartość sprawiają, że moje serce zaczyna szybciej bić. Piękny.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
m_gocha 22:15, 17 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Anitko! Dzięki wielkie za pokazanie wianków "od kuchni". Muszę zacząć wiankowanie Jeżeli pozwolisz to wrzucę sobie link do Twoich fotek instruktażowych

Oranżeria cudna - aż się rozmarzyłam

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
mirkaka 09:10, 19 sty 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9715
Ach, jaka pięknie wewnątrz Na ścianie masz oplątwy? Czerpią wilgoć z powietrza czy trzeba zraszać? Możesz tam też hodować storczyki )
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies