Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod stewardessy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod stewardessy

Kamcia 22:32, 25 maj 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Pochodze z Gornego Slaska ale od 2007 r mieszkam z rodzina na polnocy Niemiec.
Tutejszy klimat cechuja lagodniejsze zimy i mniej upalne lata. Wiele osob twierdzi, ze to 'Kraina deszczowcow'. Fakt...pada czesto ale nie az tak czesto jak na Wyspach Brytyjskich.

Zdazylam sie przyzwyczaic, chociaz na poczatku bylo mi ciezko. Tutaj niebieskiego nieba nie widac praktycznie od pazdziernika do konca marca. Wiosna przychodzi szybciej niz w Polsce ale lato trwa krocej i jest chlodniejsze. Aczkolwiek zdarzaly sie temp przekraczajace 35 stopni.

Ogrody niemieckie sa wizytowka domow i panuje w nich bardzo czesto tzw. niemiecki porzadek.

Chcialabym sie z Wami podzielic tym, co mi sie do tej pory udalo zrobic.

Tak, jestem stewardessa... w sumie juz od prawie 10 lat.
Niestety zawod ten potrafi byc bardzo stresujacy i wtedy 'ukojenia' szukam w moim ogrodzie.
Pierwsze kroki zaczelam tu stawiac trzy lata temu. Na poczatku bez pomyslu karczowalam i usuwalam co mi sie nie podobalo. Teraz przyszedl czas na nasadzenia.
Wiel roslin przywiozlam z miejsc, ktore odwiedzilam. Niestety nie wszystkie zaklimatyzowaly sie w tym klimacie.

Bardzo prosze o opinie i rady. Na chwile obecna potrzebuje duzo motywacji.

Zapraszam do mnie


____________________
Kamila Ogrod stewardessy
paulina_ns 22:36, 25 maj 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Witaj pokaż co masz, bo bardzo ciekawa jestem
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Kamcia 22:47, 25 maj 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
paulina_ns napisał(a)
Witaj pokaż co masz, bo bardzo ciekawa jestem


No jeszcze niewiele...dopiero tworze...



Tutaj potrzebowalabym pomocy...
To ma byc takie miejsce z laweczka. Miejsce z widokiem na basen ogrodowy, zeby dzieciaki miec na oku...
Tuja na pniu juz wkopana ale nie wiem czy dac tam jeszcze jakies inne rosliny bo wydaje mi sie tak troche surowo. Moze cos w doniczce? Podpowiedzcie prosze.
Podloze bedzie zwirowe jak reszta ogrodka. Obwodka z kamienia juz jest. Cale popoludnie spedzilam na wbetonowywaniu i fugowaniu.

Aha...to co pod tuja to poidelko dla ptakow ale chyba bedzie tylko ozdoba bo jak widac moja kotka to tam raczej zadnego ptaka nie dopusci.


____________________
Kamila Ogrod stewardessy
asiak 07:57, 26 maj 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Witam Cię Kamciu
Będę podglądać
Pozdrawiam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Kamcia 10:30, 28 maj 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Witam Was ponownie...
ostatnio jestem strasznie zabiegana. Dlugi weekend w Niemczech oraz bardzo cieple dni sprzyjaly pracy w ogrodzie.
Niemcy powiedzieliby, ze bylam bardzo 'fleißig'...
czyli jest efekt ciezkiej pracy


Jeszcze kilka dni temu to miejsce wygladalo tak:


...a teraz tak:

Ten niebieski waz, to szaluch z woda do basenu... tylko tymczasowo tam lezy


Chcialam Wam jeszcze cos pokazac.
Taki okaz spotkalam wczoraj na jednej z Wysp Fryzyjskich na Morzu Polnocnym.

To chyba jest Niwak uformowany z Ligusty.
Milej niedzieli...niestety ja dzis do pracy... czeka mnie lot na Majorke...




____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Anda 13:00, 28 maj 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33132
Hej Kamilo, witam z Niemiec Bede zagladac
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kamcia 08:48, 30 maj 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Chcialam Wam pokazac rosline na pniu, ktora kupilam w malej kwiaciarni na polnocy Wloch w okolicach Jeziora Garda jakies 3 lata temu.

Niestety nie znam nazwy, bo nie bylo przy niej zadnej 'plakietki'. Moja uwage zwrocily drobne niebieskie kwiaty opiewajace cala korone. Pani sprzedajaca niestety nie potrafila mi wyjasnic czy roslina przetrwa zime w niemieckim klimacie, gdyz jej znajomosc jezyka angielkiego ograniczala sie do 'a little bit'... a po niemiecku nie umiala nic. Moj wloski ograniczal sie do kilku slow, wiec musialam zaryzykowac...
Po przyjezdzie do domu dlugo zastanawialam sie czy posadzic ja w donicy na tarasie i na zime zabierac do domu czy jednak dac jej szanse i wkopac w ziemie, ewentualnie okryc na zime. Wkopalam a o przykryciu na zime zupelnie zapomnialam i gdy kolejnej wiosny nie zakwitla, bylam pewna, ze przymarzla. Ale liscie nie opadly, wiec postanowilam dac jej szanse.

Ta wiosna jest jej trzecia u mnie i ku mojemu zdziwieniu pokryla sie tysiacem niebieskich kwiatow, pod ktorymi uginaja sie galazki.



Czy ktos wie jak ona sie nazywa??
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
kasja83 08:59, 30 maj 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Nie ukrywam, że zaintrygował mnie tytuł wątku
Witam się u Ciebie
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Kamcia 11:58, 30 maj 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Witam, witam i zapraszam na kawke.



Mialam ja wypic w towarzystwie dwoch kolezanek z pracy ale jednej zachorowalo dziecko, wiec kawka przeniesiona na inny termin.



Chociaz w taki upal to lepsza schlodzona woda. W takie dni doceniam klimatyzowane pomieszczenie samolotu.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
abiko 12:03, 30 maj 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404
No proszę mamy na forum stewardesse
Witaj.

Na początek wstaw w podpisie link do swojego ogrodu łatwiej bedzie Cię znaleźć a ogrodów jest mnóstwo.
Szczegóły w wątku technicznym.

Tam koło ławki aż się prosi lawenda.. jeśli masz tam jeszcze sucho, powinno jej pasować.

____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies