Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To właśnie tu

Pokaż wątki Pokaż posty

To właśnie tu

Dzidka 19:50, 28 wrz 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Pszczelarnia napisał(a)
Dzidko, kupiłam wiązówkę ale ma takie pstrokate liście, więc nie wiem jaka to odmiana? Jak nie mam oczka wodnego, mogę ją posadzić po prostu w żyznym utrzymującym wilgoć podłożu w półcieniu?


Jeśli ma liście 'pacnięte' żółtym, to może masz wązówkę błotną 'Variegata' .
Ja mam tylko wiązówkę czerwoną, i u mnie rośnie na dość suchym, i dość słonecznym miejscu.
Myślę, że twoja w wilgotnym da sobie radę.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Dzidka 19:55, 28 wrz 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Pszczelarnia napisał(a)





To jeszcze dopytam o tego iglaka fikuśnego (czy to jest cyprysik nutkajski?), myślisz, że on wytrzymałby na stanowisku słonecznym, suchym koło brzozy i berberysów?


tyna napisał(a)
Obstawiam Picea abies "Inversa"


I bardzo dobrze obstawiłaś

U mnie rośnie w bardzo słonecznym miejscu.
To jest typowy soliter. Najlepiej widać jego urodę kiedy nie ma w bliskim sąsiedztwie innych drzew.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Dzidka 20:01, 28 wrz 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Joku napisał(a)
Dzidko zdradź proszę, dlaczego tak trudno wykopać rozplenice. Ja od wiosny jestem posiadaczką takiego maleństwa . Mam już zacząć wykopywać?


O jejku, ale się porobiło
Jeśli rośnie tam gdzie Ci odpowiada, to nie wykopuj.
Napisałam, że moje trudno by było wykopać . A dlatego trudno, że to są olbrzymie kępy.
Wykopywałam kiedyś taką, po to by obdzielić chętnych i wtedy się trochu nagimnastykowałam .
Ale ja mam bardzo zlewną, gliniastą glebę i z większością rozrośniętych roślin tak mam.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Dzidka 20:44, 28 wrz 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Powoli przekwita trójsklepka 'Dark Beauty' ,



podobnie jak zawciągowiec
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Gabriela 20:49, 28 wrz 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Ależ ty masz rośliny, prawdziwy kolekcjoner z Ciebie. Piękne, do tej pory widziałam je tylko na zdjęciach.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Dzidka 21:02, 28 wrz 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Gabriela napisał(a)
Ależ ty masz rośliny, prawdziwy kolekcjoner z Ciebie. Piękne, do tej pory widziałam je tylko na zdjęciach.


Nie muszę Ci chyba tłumaczyć, że większość z nas obiecuje , że już wystarczy, już nie kupię nic pochopnie, a potem na widok rośliny, której nie mamy : błysk w oku i nie wiadomo jakim sposobem jest już w naszym koszyku.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Gabriela 21:29, 28 wrz 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Sama tak miałam wczoraj. Wybrałam się tylko po cebulki i to tylko po niebieskie cebulice. A wróciłam z dwoma dużymi doniczkami kolejnego przetacznika ( bladoróżowe kłosy), jedną lirope i jednym floksem ( kremowy z bladoróżowym środkiem), że o tulipanach nie wspomnę, które kiedyś już miałam i takie piękne one były. Cebulice oczywiście też. I jeszcze termometr w róże do szklarenki i kalendarz księżycowy W. Czuksanowa na 2012 rok. I tylko dlatego tak mało, bo nie byłam samochodem i tachałam te siaty dzisiaj pociągiem z Warszawy. Acha, i jeszcze kubek z angielskiej porcelany w agrest i malinki, ale to do biura w Warszawie.
A Twoje rzadkie okazy tak pięknie Ci rosną, ja to mam takie bardziej zwykłe byliny.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gardenarium 21:32, 28 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdybym miała większy ogród, także bym zrobiła niezłą kolekcję. Podziwiam trójsklepkę, ale zdecydowanie lepiej wychodzi na zdjęciach kwiatu z bliska, prawda?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dzidka 21:58, 28 wrz 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Gabriela napisał(a)
Sama tak miałam wczoraj. Wybrałam się tylko po cebulki i to tylko po niebieskie cebulice. A wróciłam z dwoma dużymi doniczkami kolejnego przetacznika ( bladoróżowe kłosy), jedną lirope i jednym floksem ( kremowy z bladoróżowym środkiem), że o tulipanach nie wspomnę, które kiedyś już miałam i takie piękne one były. Cebulice oczywiście też. I jeszcze termometr w róże do szklarenki i kalendarz księżycowy W. Czuksanowa na 2012 rok. I tylko dlatego tak mało, bo nie byłam samochodem i tachałam te siaty dzisiaj pociągiem z Warszawy. Acha, i jeszcze kubek z angielskiej porcelany w agrest i malinki, ale to do biura w Warszawie.
A Twoje rzadkie okazy tak pięknie Ci rosną, ja to mam takie bardziej zwykłe byliny.


To poszalałaś, oj poszalałaś, biorąc poprawkę na siaty, które trzeba było tachać.
Ale masz możliwość zdobywania różnych ciekawostek w Galerii Ogrodowej w Krakowie.
Od wiosny pracuje tam mocno zakręcona kwiatkowo osoba, mająca również bardzo ciekawy ogród.
A na wystawę ogrodniczą się wybierasz ?
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Dzidka 22:04, 28 wrz 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
gardenarium napisał(a)
Gdybym miała większy ogród, także bym zrobiła niezłą kolekcję. Podziwiam trójsklepkę, ale zdecydowanie lepiej wychodzi na zdjęciach kwiatu z bliska, prawda?


Liczę na to, że jeszcze będę zaproszona do Waszego nowego , wielkiego, wymarzonego ogrodu.

Nie wiem jaką odmianę masz na myśli, ale 'Dark Beauty' w połączeniu z rozplenicą nawet lubię.
Natomiast zawciągowiec nie spełnił moich oczekiwań, może posadziłam go niezbyt fortunnie, a może po prostu tak ma jak piszesz.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies