Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Lolanki sam historię opowiada

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Lolanki sam historię opowiada

sylwia_slomc... 09:42, 29 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Lolanka napisał(a)

Dziękuję za wizytę

Tak! Tak! Tak! Namawiaj matkę, bo jedyne co u mnie kwitnie to trzy odmiany tawuły, z czego w dwóch matka kwiatki wycina bo są różowe i jej nie pasuje.

Aaa, jeszcze lawenda wokół warzywnika kiedyś była, ale dużo wypadło
Ona chyba kwiatków nie lubi, u innych jej się podobają, ale u siebie nie chce(na razie) a może chce tylko nie wie jakie i dlatego nic nie mamy?

Ale jest światełko w tunelu bo podsłuchałem jak do taty mówiła, że będzie jakieś cebule tulipanów kupowała za niedługo, więc wiosna powinna być ok, tylko latem i jesienią będą u mnie nudy

Aaaa i jeszcze chce gdzieś szałwie, ale jak to matka, nie wie gdzie, więc nie ma.
Bo ona nie kupuje roślin dopóki nie będzie wiedziała, gdzie mają być.



Szałwie to strzał w dziesiątkę i to w dużych ilościach wiosna z tulipanami też dobrze się prezentuje, a na potem czosnki Krzysztofa lub inne i jeżówki i hortensje i już do jesieni kolor jest A nowocześnie i minimalistycznie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Lolanka 10:50, 29 lip 2017


Dołączył: 30 kwi 2016
Posty: 103
Ogródek Lolanki napisał


Zapomniałem powiedzieć, że czosnki mamy - miały być Krzysztofa, ale okazały się jakimiś innymi i w dodatku jeden był biały a reszta fioletowa

Hortensje też kiedyś będą, tylko matka mówi, że będzie w bliżej nieokreślonej przyszłości, bo ma w planach wymianę chodnika wokół domu i z jednej strony to tuż przy rabacie. Boi się, że panowie jak będą chodnik robić to jej wszystko zniszczą. Więc nie ma.


sylwia_slomczewska napisał(a)

Szałwie to strzał w dziesiątkę i to w dużych ilościach wiosna z tulipanami też dobrze się prezentuje, a na potem czosnki Krzysztofa lub inne i jeżówki i hortensje i już do jesieni kolor jest A nowocześnie i minimalistycznie


dziękuję u Ciebie przepiękne feerie barw, kwiatów, cudnie. Na pewno u mnie będzie się zmieniać, tylko muszę poplanować, glebę przygotować i te cięższe prace wokół domu zrobić. Choć rabata mini-minimalistyczna z wiśniami i kulkami zostanie niezmieniona, szkoda, że nie mam zdjęcia jak wiśnie zakwitły...

____________________
Anka Ogródek Lolanki sam historię opowiada
Milka 11:22, 29 lip 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ogródek Matki ma coraz większe wymagania
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anbu 14:30, 02 sie 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Przyszłam się przywitać
A historia super opowiedziana
____________________
Ania Ogród Ani :)
sylwia_slomc... 14:35, 02 sie 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Ogródku Lolanki powiedz Matce niech zajrzy do "Ogrodu złudzeń i niespodzianek"
Tam dopiero co w dojrzałym ogrodzie Panowie chodniczek robili i żadnego bałaganu nie było
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Lolanka 12:31, 22 sie 2017


Dołączył: 30 kwi 2016
Posty: 103
Ogródek Lolanki napisał
Jupi, jupi, jupi!!! Matka wróciła z urlopu. Ja oczywiście z tej samotności się zachwaściłem (bo wiecie, że już się nie moczę - się za to chwaszczę - jak nie urok to sr...czka ) Matka to się darła trochę na mnie, że samego mnie nie można zostawić bo roboty ma potem po łokcie.
Phiii,
widziałem, że z radościa poleciała te chwasty zewsząd wyrywać, ledwo tylko wstała
Oczywiście sam tak do końca to nie byłem, matka by na pastwe losu mnie nie zostawiła. Sasiąd przychodził mnie podlewać bo automatu u nas nie ma.

Matka mówi, że ma strasznie dużo zaległości na O. no i wypadałoby dokończyć moją historię, bo chyba na 2016 stanęło.

Jeden bukszpan u nas marny, matka poleciała sprawdzić czy to przypadkiem nie ta ćma, ale mówi, że chyba nie bo gąsienic nie ma, odchodów nie ma, liście nie wyżarte.

Wstawiamy matki ulubione zdjęcie z wakacji


____________________
Anka Ogródek Lolanki sam historię opowiada
Lolanka 12:40, 22 sie 2017


Dołączył: 30 kwi 2016
Posty: 103
Irenko no wymagania wraz z wiekiem coraz większe, aż się boje co za kilka lat będzie

Aniu
, dzięki za wizytę, ja u Ciebie to nie wiem kiedy skończę czytać, ale sumiennie czytam po kolei

sylwia dzięki za cynk, na pewno zajrzę i popatrzę, że można bałaganu nie zrobić. Albo ja zawsze na jakiś patałachów flejtuchów trafiam
____________________
Anka Ogródek Lolanki sam historię opowiada
violaskom 13:22, 21 lut 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Lolanko dzisiaj wpadłam na Ciebie przypadkiem i nie mogłam się oderwać. Mamuś - pozdrawiam i życzę cierpliwości i wyrozumiałości dla Lolanki. Czad jest czadowy!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
yolka 21:42, 04 kwi 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Też bardzo mi się podoba Twoje ogródkowe dziecko.
Mogę swój oddać do adopcji
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies