Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Lolanki sam historię opowiada

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Lolanki sam historię opowiada

Monia81 08:14, 25 lip 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Witaj oryginalnie opowiedziana historia będę z chęcią zaglądać, bo fajnie się u Was zapowiada, a tak w ogóle, nie tak daleko mieszkamy od siebie
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Lolanka 10:35, 25 lip 2017


Dołączył: 30 kwi 2016
Posty: 103
Zuzka25 dziękuję, że nas odwiedziłaś, w tym roku ślimaków u mnie nie jest tak dużo, ale dwa lata temu zbierałam po kilka setek

Magleska fajnie, że się pojawiłaś u mnie, twój watek akurat czytałam jakiś czas temu od deski do deski więc na bieżąco jestem, aczkolwiek się nie ujawniałam

TeresaK Ja swój taras już kupiłam razem z domem i zastanawiamy się nad wymianą na jakieś szare płyty, szary by nam bardziej pasował, u Ciebie komponuje się świetnie

Irenko dziękuję, mam nadzieję, że weny nie stracę i dam radę pociągnąć w tym tonie, bo też mnie to bawi BTW u Ciebie pięknie - też znam twój ogród

Monia81 Jak będziesz w okolicy to serdecznie na kawkę zapraszam

Ja tak naprawdę nie zamierzałam wątku własnego zakładać, bo wiele do pokazania nie ma, poza tym jeszcze parę dni temu u Asi nawigatorki pisałam, że to straszny zjadacz czasu i co? I wczoraj przyszedł mi ten pomysł do głowy, żeby w takiej formie go poprowadzić, totalny spontan, poszłam więc za ciosem
____________________
Anka Ogródek Lolanki sam historię opowiada
Lolanka 11:24, 25 lip 2017


Dołączył: 30 kwi 2016
Posty: 103
Ogródek Lolanki napisał
W czerwcu 2016 u matki w warzywniku zaczęło się dziać. Ja byłem dumny z niej. Mówiłem do innych ogrodów - zobacz to moja mama. Ona ma warzywnik. I coś w nim jednak rośnie

Miała kalarepkę, rzodkiewki, ogórki, jakąś cebulkę-szczypior, poziomki no i pomidory.

Z tymi pomidorami to było tak, że wcale mnie nie chciała słuchać jak jej mówiłem, że za dużo tych krzaków wcisnęła w jedną skrzynię(kto by tam mnie słuchał, mały jeszcze jestem przecież, poza tym matka wie lepiej )

Aaaa był seler naciowy i seler taki zwykły z bulwą, ale nam mszyce zeżarły. Matka chemią nie chciała pryskać. Zrobiła jakąś tam miksturę z przepisu Mazana, ale selerowi nie pomogło i go wyrzuciła - znaczy seler wyrzuciła, nie Mazana

____________________
Anka Ogródek Lolanki sam historię opowiada
alis 13:00, 25 lip 2017


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Ciekawy pomysł na prowadzenie wątku, będę zaglądać
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
chagall 01:12, 26 lip 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 435
Super narracja Lolanko
Czekam na ciąg dalszy.
Powodzenia - Anka
____________________
Ania - Atacama pod lasem
Lolanka 07:43, 26 lip 2017


Dołączył: 30 kwi 2016
Posty: 103
alis, chagal bardzo mi miło, że chciało wam się poczytać dziękuję
____________________
Anka Ogródek Lolanki sam historię opowiada
Lolanka 08:07, 26 lip 2017


Dołączył: 30 kwi 2016
Posty: 103
Ogródek Lolanki napisał
Matka wykopała te uschnięte tuje na skarpie(tylko jedną zostawiła, nie wiem po co?) Zostało jedno puste miejsce nad tujami Miriam, matka mówi, że trawy tam da, ale jakie to nie wie jeszcze.

Jejciuuuuuu, zobaczcie co na skarpie zagościło tuja na patyku. Ta od znajomych, ta bezdomna, zachwaszczona, w kąt rzucona. Na skarpie jej dobrze i masy nabrała troszkę, bo w doniczce to nie chciała rosnąć. Matka mówi, że tam ziemia dobra i do dołka też coś dobrego dostała, no to się pasie. Na zdrowie!

Świerki też troszeczkę zgrubły, ale Lolanka się martwi. Mówi, że nie do końca tam jest dobrze ta ziemia przygotowana, żałuje, że inaczej nie zrobiła...

Mamy też Hakuro, malutka jeszcze jest, w nogi dostała bukszpan, ale jakiś inny - jest jaśniejszy i ma drobne listki. Tam w przyszłości będzie rabata, a nie tylko taka wysepka. Tylko matka jeszcze nie wie co tam chce. Więc mamy wysepkę.


Aaaa, Lolanka mówi, że dziś są imieniny Ani, więc wszystkim Aniom życzę wypasionych, zdrowych ogrodów. Matce ma się rozumieć też





____________________
Anka Ogródek Lolanki sam historię opowiada
Monia81 08:48, 26 lip 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Aniu wszystkiego najlepszego w dniu Waszego święta
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Lolanka 08:57, 26 lip 2017


Dołączył: 30 kwi 2016
Posty: 103
dziekuję :*
____________________
Anka Ogródek Lolanki sam historię opowiada
Magleska 10:12, 26 lip 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Czekam na dalsze opowieści imieninowo najlepszego
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies