Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 20:00, 21 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym zlała z węża, pewniej będzie skoro ma pomóc.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasia_82 15:44, 03 lip 2013

Dołączył: 21 maj 2013
Posty: 21
Witajcie,
Nawoz posypany wczoraj, lalam z weza porzadnie (mam nadzieje, staralam sie)
Powiedzcie prosze kiedy zobacze pierwsze efekty?
____________________
Ja również proszę o pomoc
Gardenarium 19:45, 03 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W ciągu 7 dni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasia_82 13:12, 04 lip 2013

Dołączył: 21 maj 2013
Posty: 21
dzieki bede podgladac
Pani Danusiu jakby Pani znalazla chwilke czasu i zajrzala do mnie jak sadzic te cyprysiki, zurawki i carex pod kulka?
Wachlarzem? czy rozrzucac?
Z gory dzieki i pzodrawiam serdecznie
____________________
Ja również proszę o pomoc
kasia_82 10:58, 08 lip 2013

Dołączył: 21 maj 2013
Posty: 21
zieleni się moja trawka !!!!
Pozdrowionka dla wszystkich
____________________
Ja również proszę o pomoc
Seal 21:13, 10 lip 2013

Dołączył: 11 cze 2013
Posty: 20
Chciałem zapytać co śadzicie o moim trawniku gdyż w sumie jak przyjechał z rolki to wygladał super a teraz ma takie pożułkniete źdzbła. Staram się w taki upał podlewać ok 30 min co 2 dzień by dotarło dobrze do korzeni. Trawa z rolki dosyć młoda nisko skoszona







a tu mója suczka



Nawozone 2 tyg temu nawozem yara mila hydrocomplex


Sąsiad zakładał też z rolki (1 foto zaraz za siatką) i jego trawa jest taka ciemno zielona czy to może być spowodowane inną odmianą??


Dodatkowo 3 wypalone dziury przez suczkę ale tu kupiłem magiczną dosiewkę i czekam na efekty podlewam 3 razy dziennie te dziury by było wilgotno tam gdzie dosiane

Koszę co 3 dni kosiarką wrzecionową z koszę a później grabię trawnik
goniak 22:19, 10 lip 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Być może przyczyną jest owe zbyt niskie koszenie, co nie jest wskazane w upały.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 08:28, 11 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kosiarki wrzecionowe jak je znam, to mają nisko koszenie, prawie po ziemi, trawa nie ma siły tak szybko odrastać i ścinasz jej "piórka", zostaw trochę wyżej no i nie wiem czy dobrze rozpuściłeś nawóz, Poprzyglądaj się z bliska, czy nie leżą resztki niebieskich granulek? Rozpuść je lejąc więcej wody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdalena_ma... 10:20, 15 lip 2013

Dołączył: 15 lip 2013
Posty: 7
Witam bardzo serdecznie.

Mam trawnik założony w tym roku w maju. Po czwartym koszeniu mój przekochany mąż postanowił zastosować nawóz (florovit do trawników z mchem - z tego co pamiętam), czego efekty widzicie na zdjęciach. ten stan trawnika mam od jakiś dwóch tygodni i mam wrażenie że jest coraz gorzej. bardzo proszę o pomoc - gdyż jestem jeszcze "zielona" w kwestach ogrodniczych.
Szkoda ze tak zielony jak ja nie jest mój trawnik
magdalena_ma... 10:27, 15 lip 2013

Dołączył: 15 lip 2013
Posty: 7
załączam jeszcze fotki



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies