Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 22:49, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po pierwsze nierówno posiałeś nawóz, po drugie jest mokra pogoda, trawnik nie lubi aż takiej wilgoci ciągłej, może coś się wdać z chorób grzybowych.

Moim zdaniem skoś nisko (niżej o jedną wysokość niż zwykle, potem posyp nawozem do trawników (pierwszym dostępnym w sklepie) i podlej aby rozpuścić, Kup sobie siewnik Scotssa ręczny (kręcioł) i łatwo się nim rozsypuje po trawniku.

Dwutygodniowy trawnik to już masakra w koszeniu, zwłaszcza jak jest nieco mokry, zapycha się kosiarka, a z trawnika robi się "rżysko" i rzednie.
A jeszcze jak ktoś chce być chytry i kosi nisko, po ziemi , na "zapas", to w krótkim czasie pozbędzie się trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
polaczekfx 22:59, 03 cze 2013

Dołączył: 03 cze 2013
Posty: 7
Hej dzieki za odpowiedz
Ostrze było ostrzone miesiac temu w Castoramie. Trawa koszona z koszem cały czas,zawsze jak było sucho, a wcale tak wysoka trawa nie byla po tych dwoch tygodniach. staram sie pielegnowac i podlewac jak najwiecej nawozona byla ponad miesiac temu. nawoz byl posiany naprawde rowno i starannie. moze podloze jest do bani, troche swinstwa wywiozlem z ogrodka, potem nawieziona byla ziemia tylko ze troche sucha chyba, pozniej byl wysypane specjalna ziemia z ogrodnika w paczkach jakos na S.i zasiane bylo w tamtym roku bylo wszystko ok.jakos skosilem w srodku lata chyba za nisko i w sumie potem juz wcalenie nie musialem kosic bo ine rosla trawa , to ze jest mokro to fakt ale jakos sie obawiam ze to nie od pogody moze byc.

ok czyli robie tak kosze nizej niz zwykle o jedna wysokosc na 2 daje, potem sypie nawozem prosze dorac jakim ?? i podlewam zeby rozpuscic a kiedy ten Topsinem opryskac ?
Gardenarium 15:09, 04 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polaczek, nie bierz tak do siebie, ja tak napisałam, jak czasem obserwuję swoich klientów - ogólnie nie do Ciebie to jest skierowane, ani trochę

Po prostu próbuję dociec, co Twojemu trawnikowi dolega

Najpierw zrób koszenie jak trawnik dość suchy, o to teraz jest trudno bardzo, sama mam z tym problem, kosic czy czekać aż obeschnie.
Jak skosisz - posyp nawóz, może deszcze poleją i rozpuszczą, a jak nie to sam podlej.

Jak trawnik obeschnie po nawożeniu to opryskaj Topsinem wtedy, ale ogólnie może po nawożeniu trawnikowi się polepszy.

Powiem Ci, że też mam problemy z trawnikiem, rzednie mi bo mam generalnie półcień i też bardzo mokro jest A wszystko robię modelowo,.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mike_Scofield 15:19, 04 cze 2013

Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 9
Mam pytanie - czy mozna nawozić podczas padającego deszczu?
Ciągle pada, trawa ciągle mokra, chyba lepiej podczas deszczu niż na mokrą trawę w przerwie między opadami?
Gardenarium 15:21, 04 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mike_Scofield napisał(a)
Mam pytanie - czy mozna nawozić podczas padającego deszczu?
Ciągle pada, trawa ciągle mokra, chyba lepiej podczas deszczu niż na mokrą trawę w przerwie między opadami?


Z dwojga złego to lepsze, bo deszcz od razu zmyje, jest tylko jedno niebezpieczeństwo, że nawóz namaka i nie da się rozsypywać. Przećwiczyłam to wczoraj, jak lunęło to od razu bryły w misce mi się zrobiły
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mike_Scofield 15:36, 04 cze 2013

Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 9
Trzeba było miskę pod parasolem trzymać
polaczekfx 16:09, 04 cze 2013

Dołączył: 03 cze 2013
Posty: 7
Gardenarium napisał(a)
Polaczek, nie bierz tak do siebie, ja tak napisałam, jak czasem obserwuję swoich klientów - ogólnie nie do Ciebie to jest skierowane, ani trochę

Po prostu próbuję dociec, co Twojemu trawnikowi dolega

Najpierw zrób koszenie jak trawnik dość suchy, o to teraz jest trudno bardzo, sama mam z tym problem, kosic czy czekać aż obeschnie.
Jak skosisz - posyp nawóz, może deszcze poleją i rozpuszczą, a jak nie to sam podlej.

Jak trawnik obeschnie po nawożeniu to opryskaj Topsinem wtedy, ale ogólnie może po nawożeniu trawnikowi się polepszy.

Powiem Ci, że też mam problemy z trawnikiem, rzednie mi bo mam generalnie półcień i też bardzo mokro jest A wszystko robię modelowo,.


Powiem Ci ze dzisiaj tak sie przeszedłem i zauważyłem pare grzybków malutkich to moze cos teraz innego ?? co o tym myslisz ?
Gardenarium 18:20, 04 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O matko, znowu coś, ale o grzybkach to jest całkiem oddzielny wątek

Poczytaj najpierw, może odpowiedź już jest.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1075-grzyby-na-trawniku

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mixer4all 18:06, 05 cze 2013

Dołączył: 05 cze 2013
Posty: 2
Tydzień temu po koszeniu mój trawnik wyglądał tak (miesiąc temu podana Azofosca Florovit):



Po dzisiejszym koszeniu (przed koszeniem został naostrzony nóż w kosiarce ) wygląda tak:



Zbliżenie:



Dodam, że przez ostatni tydzień codziennie pada deszcz.

Proszę o pomoc bo coś mi się wydaje, że mój trawniczek choruje .
Gardenarium 19:51, 05 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może to czerwona nitkowatość? z powodu że mokro jest. Opryskaj a nawet polej sitkiem Topsinem może.

Zdjęcia

Te grzyby lubią mokrą pogodę, rosę i ciepło (13 do 25), choroba jest groźna,

Unikaj koszenia gdy trawa jest mokra. Zwiększ dawkę nawożenia przy następnym razie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies