Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Sebek 11:06, 20 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Delside napisał(a)


Niestety za duża powierzchnia. Poza tym rodzice uważają, że mamy ładny trawnik i trzeba tylko często kosić to sam zrobi się gęsty i bez chwastów. Na wiosnę pewnie będzie już wertykulator. Pytanie - czy po wertykulacji i dosianiu trawy zrobi się gęsta?


Wertykulacja jej na pewno pomoże, dosiewka tym bardziej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 11:12, 20 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Luckaa napisał(a)


Mój trawnik nowo założony wygląda tak, siałam go w czerwcu, chyba było za gorąco, a ja nie dam rady regularnie go podlewać, a kupiony czarnoziem obok czarnoziemu nie leżal, to tylko czarny piasek, co mam z tym fantem zrobić, przysypać czymś lepszym i zgrabić, dosiać nasion np sahary? I jakiej ziemi, torfu, czy czarnoziemu lepzego?


Skoro to sam piasek to kup znów wywrotkę ziemi którą trzyma wodę (może być nawet glina), weź glebogryzarkę i zmieszaj ją z tym piaskiem, a potem znów zasiej trawę ( Może być Sahara ). Na fotce dobrze nie widzę, ale chyba głównie chwasty Ci urosły zamiast trawy....
Innym rozwiązaniem jest zdjęcie wierzchniej warstwy tego piachu - gdzieś na 15-20 cm i rozplantowanie już dobrej ziemi. Gdybym był na Twoim miejscu wybrałbym chyba tą drugą wersję....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Luckaa 21:26, 20 sie 2013


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
A gdybym na to podrzuciła czarnoziem i troche trofu i porzegrabiła i dosiała trawy?
____________________
Lucyna
Sebek 08:57, 21 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie bardzo....Po deszczu czarnoziem wejdzie w piach i śladu po nim nie będzie.....Po za tym jak chcesz mieć piękny trawnik to musisz się pozbyć tych chwastów....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Luckaa 13:28, 21 sie 2013


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Sebek chwastów już nie ma, skrupulatnie je porywałam z korzonkami, także mam nadzieje że juz narazie nie wyjdą.
____________________
Lucyna
martika 17:32, 21 sie 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Mamy sporo chwastów w trawniku, potraktowalismy go niedawno Bofixem, niektóre zaczeły sie skrecac i zmieniac kolor. Co teraz, koszenie, czy trzeba je tez jakos usuwać?
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Anabell 21:31, 21 sie 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Luckaa napisał(a)
Sebek chwastów już nie ma, skrupulatnie je porywałam z korzonkami, także mam nadzieje że juz narazie nie wyjdą.


Zrób jeszcze zdjęcie trawnika i wstaw. Masz bardzo dużo trawy nie znam jej nazwy, na początku zdjęcia jest widoczna trawa rozkładająca się, jeśli dobrze widzę to cały łan, to trzeba usunąć. Mam na myśli rodzaj trawy z maleńkimi listkami, kiedyś słyszałam nazwę że to świńska trawa.
W cały teren dużo wysiłku trzeba włożyć.
Najlepsze rozwiązanie to dowieźć ziemi ciężkiej gliniastej równo rozprowadzić, potem glebogryzarka i od nowa siać trawę, lub męczyć się podsypywać ziemią kompostową , robić dosiewki.Wiosną dalej podsypywać kompostem czy torfem trawa stopniowo będzie przerastała.
Gliną nie radzę podsypywać może się zaskorupić, co innego jest wymieszać z podłożem.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Sebek 09:42, 22 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
martika napisał(a)
Mamy sporo chwastów w trawniku, potraktowalismy go niedawno Bofixem, niektóre zaczeły sie skrecac i zmieniac kolor. Co teraz, koszenie, czy trzeba je tez jakos usuwać?


Nie, same zanikną. Trawę skoś gdzieś tak po 5-7 dniach od zastosowania - zależy w jakim tempie preparat zadziałał.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Luckaa 21:45, 22 sie 2013


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Anabell napisał(a)


Zrób jeszcze zdjęcie trawnika i wstaw. Masz bardzo dużo trawy nie znam jej nazwy, na początku zdjęcia jest widoczna trawa rozkładająca się, jeśli dobrze widzę to cały łan, to trzeba usunąć. Mam na myśli rodzaj trawy z maleńkimi listkami, kiedyś słyszałam nazwę że to świńska trawa.
W cały teren dużo wysiłku trzeba włożyć.
Najlepsze rozwiązanie to dowieźć ziemi ciężkiej gliniastej równo rozprowadzić, potem glebogryzarka i od nowa siać trawę, lub męczyć się podsypywać ziemią kompostową , robić dosiewki.Wiosną dalej podsypywać kompostem czy torfem trawa stopniowo będzie przerastała.
Gliną nie radzę podsypywać może się zaskorupić, co innego jest wymieszać z podłożem.


Tak, to jest ta świńska trawa, rosnie na tym kawałku, który jest stary i nie ruszany, robiłam trawe kawałkami,a w tym miejscu miał być wysypany kamyk, póki tej nie doprowadze do porządku, tamtej nie wyrwe bo będzie piach, a póki co ta trawa co tu kryć jest fajna, krótka, mięą, zielona, na moich zdjęciach widać inny większy kawałek trawy, świnską potraktowalismy glebogryzarką zasialiśmy nową i myśleliśmy że będzie ok, a tu tra urosła a nowa zginęła, w przyszłym roku zajmę się tą częścia, a w tym roku chce zająć się tą. Nie załamujecie mnie robieniem od początku, bo ja ją dopiero co posiałam.
____________________
Lucyna
Anabell 12:12, 23 sie 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Robienie trawnika od podstaw to ostateczność, ale jak nie będą usuwane trwałe chwasty sukcesywnie jak zaczynają wychodzić to będzie syzyfowa praca.
Nie można dopuścić do rozsiania nasion. (usuwanie ręczne)
Potraktowanie ziemi glebogryzarką potnie chwasty na kawałki każdy maleńki odcinek ukorzenia się i wychodzi ze wzmożoną siłą , dlatego zagłuszyły młodą trawkę.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies