Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Elik 20:56, 24 sie 2013


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Poradźcie mi proszę, bo nie wiem czy to jest normalne i głupieję? Mam posianą trawę na dość słabej ziemi (wiem, wiem - to był błąd, ale niestety już tak jest). Trawa rośnie dość ładnie, ale bez regularnego nawożenia co 3 tygodnie - przestaje rosnąć i zaczyna marnieć. Dokładnie - co 3 tygodnie - mogłabym zegarek wg niej ustawiać Czy to jest normalne? Czy może jest to wina mojej słabej ziemi? Czy jeśli wysypię na trawnik dobrą ziemię (np. z worków) to czy to coś pomoże?
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
Sebek 15:46, 25 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
U mnie gdzie jest słaba ziemia też tak jest (również 3 tygodnie) - musisz nawozić i tyle Próbowałem z dobrą ziemią i nic nie dało....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
zakol13 15:46, 25 sie 2013

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
Lepsza ziemia na pewno pomoże, ale trzeba pamiętać o tym, że karmienie trawnika to podstawa i od tego nie można odstąpić jeśli marzymy o co najmniej przyzwoitej murawie. Tak czy siak powinno się zasilać trawnik właśnie co ok. 3 tygodnie.
Ale tak. Lepsza ziemia trochę powinna pomóc. Nie wiem jaka ziemia jest u Ciebie, ale po objawach brzmi to jak by była bardzo przepuszczalna i nawozy po prostu zostają przez wodę wpłukiwane zbyt głęboko, tam gdzie trawa nie ma szans ich pobrać.
____________________
Gardenarium 15:51, 25 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawożenie i jeszcze raz nawożenie,
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elik 20:49, 25 sie 2013


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Dzięki Wam bardzo za odpowiedzi! To nie jest tak, że nie chcę trawnika nawozić w ogóle Ale chciałabym by było ciut lepiej.

Sebek napisał(a)
U mnie gdzie jest słaba ziemia też tak jest (również 3 tygodnie) - musisz nawozić i tyle Próbowałem z dobrą ziemią i nic nie dało....

Wczoraj wykonałam syzyfową pracę i wysypałam ziemię z worków (10 worków + czarna ziemia przywieziona), ale moim zdaniem by coś zdziałać tym sposobem musiałabym wysypać co najmniej parę centymetrów na całości, a to jest na jeden raz nierealne do zrobienia (zbankrutuję ) Może jak będę co jakiś czas podsypywać po trochu, to za parę lat będzie widać jakiś efekt. Także Sebek,nie pocieszyłeś mnie, tym że u Ciebie nie pomogło Ale przynajmniej nie będę się spodziewać wielkich cudów. Jest mi za to ciut lepiej wiedząc, że inni też tak mają.

Zakol13, ziemia jest raczej piaszczysta, więc jest prawdopodobnie jak mówisz. Mam nadzieję, że moja wczorajsza syzyfowa praca coś da, a jak nie - będę się starać co jakiś czas jeszcze troszkę podsypać. Zwłaszcza że podobny zabieg wykonałam w zeszłym roku i wydaje mi się, że troszkę to wtedy pomogło.

Daniusiu, będę więc dalej nawozić, co z resztą robiłam. W każdym razie ma to ten plus, że na oko widać, kiedy trawa potrzebuje kolejnej dawki i zwyczajnie nie da się zapomnieć.
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
Sebek 23:19, 26 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A lałaś może Rosahumusem? Szczerze powiedziawszy podlałem nim rabaty i rośliny mi jakoś mniej chorują w tym roku....
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3031-stosowanie-nawozu-rosahumus
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
aga_wit 16:20, 27 sie 2013

Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 2

witam. proszę o pomoc. mam delikatny problem z nowy trawnikiem, założonym w czerwcu tego roku. trawa dekoracyjna, siana ręcznie. po zeszłotygodniowym koszeniu pojawiły się suche źdźbła na całym trawniku. przyznam się, że kosiłam mokrą trawę, ale nie miałam już wyścia bo praktycznie cały czas trawnik był mokry. zdjęcia robiłam dzis po ponowym koszeniu.
trawnik był zasilany nawozem jakieś 4tygodnie temu hydrocomlex z yaro i był solidnie podlewany.






Sebek 17:07, 27 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Chyba ma czerwoną nitkowatość, kup nawóz jesienny i posyp go, powinien od nowa się zazielenić. Pamiętaj, że nadmiar wody jest niedobry dla trawy jak jej niedobór, może w tym też tkwi przyczyna.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:34, 27 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja to nie lubię tych traw ozdobnych, bo na boso kłują w stopy. No i wolno rosną i na boki się rozkładają. Czy ona aby nie jest zafilcowana? ale ja nie robiłam nigdy wertykulacji takiej trawy.

Mnie ona wygląda na zafilcowaną i zasuszoną, a nawet zagłodzoną (za mało nawozu i wody) choć z bliska ta fotka faktycznie jak zaatakowana przez grzyby,
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aga_wit 08:05, 28 sie 2013

Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 2
hmm to w kropce jestem.
zastanawiałam się nad tą czerwoną nitkowatością, bo byłam pewna, że to raczej wtedy w takie place się układa, a u mnie cały trawnik mniej lub wiecej ma tą sucha trawę. u mnie teraz rano trawa ma tyle rosy, że myślałam, że nie trzeba jej już podlewać tak często. może to jest przyczyna.

to nie wiem co teraz... wygrabić, nawieź i podlewać?

gardenarium na tą trawe pozwoliłam sobie tylko przed domem, gdzie nikt nie chodzi.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies