Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W drodze do zieleni

Pokaż wątki Pokaż posty

W drodze do zieleni

anek 21:47, 25 sie 2017


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 165
Witam wszystkich miłośników ogrodów!
Moja historia z ogrodem zaczęła się bardzo dawno. Od małego zawsze gromadziłam kwiaty. Był tylko jeden problem-brak przestrzeni na ogród. Wszystko lądowało w donicach. Zawsze blokowisko, ciągła zmiana miejsc. Mieszkaliśmy tam, gdzie była praca. Przy dziewiątej przeprowadzce chciało mi się już płakać, gdy moje dzieci mówiły: ''to nasz nowy dom''. Obiecałam sobie wtedy, że dziesiąte miejsce będzie już tym ostatnim. Musiałam pomyśleć o jakiejś stabilności i poczuciu bezpieczeństwa. Dotrzymałam słowa. Na małej, wąskiej i bardzo zaniedbanej działce stanął nasz dom. Piękny, bo nasz wymarzony!
Dom powstał w trzy miesiące, ale podwórze...
wyglądało jak pobojowisko.
Ale żeby nie było za prosto na końcu podwórza-stara waląca się stodoła.
Jak mówiłam komuś o ogrodzie to widziałam przerażenie w ich oczach.
Postanowiłam, że z przodu domu będę zbierała sobie roślinki, które kiedyś pójdą na właściwe miejsce, a tył trzeba porządkować. Nie ma co rozpaczać,
przecież nie mam ograniczeń czasowych,najważniejsze już mam: super rodzinkę wymarzony dom, a reszta to przecież tylko gruz. Chcę się teraz pochwalić moimi cudeńkami z przodu, rosną sobie jak chcą ,ale przypominają mi o tym, że kiedyś będę miała ogród.

To tak na początek, póżniej Wam pokażę na jakim etapie jestem z gruzowiskiem. Ogólnie proszę trzymajcie za mnie kciuki.
____________________
Ania W drodze do zieleni
koliber 21:56, 25 sie 2017


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Witam i trzymam kciuki
____________________
Zielona przestrzeń
AniazZielone... 22:15, 25 sie 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Witaj imienniczko
Długa droga przed Tobą, ale pomyśl jaką drogę już przebyłaś. 10 przeprowadzek, podziwiam Cię, nie jedna osoba by tyle nie wytrzymała. Ty dałaś radę i to najważniejsze, teraz masz dom z prawdziwego zdarzenia. Podziwiam, wybudować dom w trzy miesiące, szybciutko, to i ogrodu szybko się doczekasz. Zobaczysz jak Cię wciągnie porządkowanie terenu.
Trzymam kciuki za dalsze postępy, idziesz jak burza. Będę zaglądać.
Pozdrawiam
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
marba 22:17, 25 sie 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
I ja witam. Będę zaglądać i kibicować.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
anek 22:24, 25 sie 2017


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 165
Dzięki!
Masz tak piękny ogród i nie powiedziałaś mi: odpuść sobie kobieto, tylko trzymasz kciuki, bardzo mi miło.
____________________
Ania W drodze do zieleni
ElzbietaFranka 23:01, 25 sie 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Witam. Juz duzo masz tylko trzeba wszystko powoli uporzadkowac.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
marba 23:13, 25 sie 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230

To tak na początek, póżniej Wam pokażę na jakim etapie jestem z gruzowiskiem. Ogólnie proszę trzymajcie za mnie kciuki.


Ja też zaczynałam od usuwania gruzu. Później to już sama przyjemność.
Z jakiego regionu Polski jesteś?
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Muszelka 23:19, 25 sie 2017


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Dasz radę. Wierzę w to mocno. Bo gorąco pragniesz...

A "kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu". (P. Coelho)

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Mary 07:45, 26 sie 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Witaj Aniu!

I ja walczę z gruzem i śmietniskiem w moim ogrodzie.
Widzę, że część roślinek, które pokazujesz jest już całkiem duża. Jak uporządkujesz tył od razu będzie czym obsadzić. Trzymam kciuki.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
AsiaK_Z 07:56, 26 sie 2017


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Pracy masz mnóstwo, ale spoko, nikt Cię nie goni i powoli do przodu... Kibicuję
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies