Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 21:11, 20 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4067
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Liliowce ruszają bardzo wcześnie (u mnie już w marcu), ich liście mają pokrój fontannowy, a kępa się rozrasta. Moim zdaniem nie ma potrzeby dosadzania czegokolwiek z brzegu.


W sumie specjalnie je odsunęłam od ścieżki, żeby czymś je jeszcze podsadzić. Chciałam by było kolorowo przy ścieżkach, przez większość roku. Wydawało mi się to łatwym zadaniem.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:14, 20 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4067
Mam u siebie azalie miniaturki: Rokoko, Marushka, Purputraum i Kermesina, i te rosną u mnie całkiem dobrze, ale to maluszki. Kupiłam kiedyś wielkokwiatowe Nabucco - 3 szt i tylko jedna się ostała i w tym roku jest ponownie w marnym stanie. Więc zdecydowanie potrzebuję polecajki na azalie wielkokwiatową.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Kasya 21:51, 20 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42189
Ja mam np gena mae dobrze się sprawdza w trudnych warunkach
Mam też Kiljan pachnąca
I jeszcze pachnąca soir de Paris
Lubią wodę
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gruszka_na_w... 22:02, 20 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Tutaj masz przegląd azalii wielkokwiatowych.
One bardzo sie różnią pokrojem od tych japońskich. Wydają się takie bardziej ażurowe i "małolistne". Nie wiem, jak z ich wyglądem poza okresem kwitnienia.
Te japońskie są zdecydowanie niższe i wyglądają atrakcyjnie cały rok.

Azalie japońskie
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ajka 23:01, 20 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4067
Kasya, Gruszka, podoba mi się ta soir de Paris. Zobaczę czy jest u nas w szkółce.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Polon 07:05, 21 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 216
Ania, akurat te azalie mam u siebie, pachną przepięknie, mi się podobają, faktycznie są takie bardziej luźne w pokroju.
____________________
Malgo
Gruszka_na_w... 10:54, 21 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
ajka napisał(a)
Kasya, Gruszka, podoba mi się ta soir de Paris. Zobaczę czy jest u nas w szkółce.


Nazywa się jak moje ukochane perfumy. Już z tego powodu nie mam zastrzeżeń do Twojego wyboru.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Rojodziejowa 11:05, 21 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8685
ajka napisał(a)


W sumie specjalnie je odsunęłam od ścieżki, żeby czymś je jeszcze podsadzić. Chciałam by było kolorowo przy ścieżkach, przez większość roku. Wydawało mi się to łatwym zadaniem.


A jakby tam jakieś żurawki dać przed te liliowce?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
ajka 12:11, 21 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4067
Polon napisał(a)
Ania, akurat te azalie mam u siebie, pachną przepięknie, mi się podobają, faktycznie są takie bardziej luźne w pokroju.


Polon a jakie masz jeszcze azalie godne polecenia?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 12:12, 21 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4067
Rojodziejowa napisał(a)


A jakby tam jakieś żurawki dać przed te liliowce?


U mnie żurawki w tej części ogrodu wyglądają jak trupy więc nie będę ryzykować.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies