Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Iwci w Niemczech

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Iwci w Niemczech

kelasida 17:57, 09 wrz 2011


Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 31
gardenarium napisał(a)


Upatrzyłam koło róż jakąś płaskorzeźbę



Z mila chcecia ja komus podaruje


Chętnie przejmę, a z czego jest zrobiona i jaki temat przwodni?


Wiesz co Danasiu niewiem z czego , ale przetrwala tak juz 2 zimy... jest podobno z jakiegos stolu i przedstawia jakis chinski zaprzeg chyba z konmi :-?

Moze to gres , albo marmur niewiem troche to ciezkie jest.... , ale jak chcesz przyjac to jakos to trzeba zatransportowac do Polski a potem wysylka tak?...., czy wolisz sobie w niemczech kolo Köln odebrac
____________________
kelasida 17:59, 09 wrz 2011


Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 31
gardenarium napisał(a)
Będzie konsekwentnie Dekoracja już jest w czerwieni


tak tak czerwien , zolc i zielen to przewodzi
____________________
hanka_andrus 17:59, 09 wrz 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Piękne dekoracje!Gratuluję i pozdrawiam!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
kelasida 18:02, 09 wrz 2011


Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 31
A tak bylo wczoraj , moje drugie dziecko idzie do szkoly .-)

____________________
kelasida 18:03, 09 wrz 2011


Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 31
Dziekuje Hanko
____________________
hanka_andrus 18:23, 09 wrz 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jaki to zwyczaj z tymi rożkami obfitości?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
kelasida 19:10, 09 wrz 2011


Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 31
Hanko w sumie to teraz mnie nasuwa sie pytanie dlaczego tego nie znasz , ja wiem a raczej pamietam ze tez doslalam swoja na rozpoczecie szkoly tyle ze od nauczyciela a wczesniej mama przygotowala i zaniosla dzien predzej... , tutaj z reguly rog obfitosci czyli Schulltüte tez robia matki jeszcze w przedszkolu pakuja tam slodycze i przybory szkolne lub takie tam....i pewnie to taka zaczeta ucznia do szkoly hihi dzieci juz w wakacje mysla tylko o tym rozpoczeciu i jaka to fajna ta szkola bo nawet prezenty sie dostaje
____________________
Sebek 20:34, 09 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gdy widze słodyce to pise

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Bea 20:47, 09 wrz 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
kelasida napisał(a)
Hanko w sumie to teraz mnie nasuwa sie pytanie dlaczego tego nie znasz , ja wiem a raczej pamietam ze tez doslalam swoja na rozpoczecie szkoly tyle ze od nauczyciela a wczesniej mama przygotowala i zaniosla dzien predzej... , tutaj z reguly rog obfitosci czyli Schulltüte tez robia matki jeszcze w przedszkolu pakuja tam slodycze i przybory szkolne lub takie tam....i pewnie to taka zaczeta ucznia do szkoly hihi dzieci juz w wakacje mysla tylko o tym rozpoczeciu i jaka to fajna ta szkola bo nawet prezenty sie dostaje



Na Śląsku dzieci idące do pierwszej klasy obdarowywane są prezentem w postaci tyty - czyli wypełnionego słodyczami rogu obfitości.

____________________
Beata W miniformacie
hanka_andrus 19:46, 08 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
U nas na Pomorzu tego zwyczaju nie ma....
Dzieci maja chodzić do szkoły bez jakichś zachęcaczy....Ale może i do nas to przyjdzie z czasem....
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies