Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

Mirka 23:08, 11 cze 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Kiedy trzeba zebrać nasionka pioni i kiedy wysiać wiesz Poziomko?Trafiłam do Ogrodu Zapachów dzięki Konradowi też jestem nim oczarowanaPozdrawiam Mirka
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Poziomka 23:09, 11 cze 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
danuta_szwajcer napisał(a)
Jak pięknie, tez nie wyobrazam sobie ogrodu bez bylin. No i podziwiam ten no i Twoja budleja, taki okaz Pozdrawiam serdecznie


Danusiu nawet królowa kwiatów róża zyskuje na uroku gdy rośnie w towarzystwie bylin.
Pozdrawiam Jasia



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 23:18, 11 cze 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
mira napisał(a)


szok
czy kwitnie Ci już budleja? a to pomiędzy naparstnicami to dyptam? mi ślimaki zjadły tak po prostu

piękna fotka,cudne miejsce


Budleja kwitnie już 2 tygodnie. Moje dyptamy mają sie dobrze czego nie mogę powiedzieć o modraku i daliach, na noc zaczęłam przykryać dalie (słoje szklane, wiadra) bo ślimaki zniszczą je zupełnie
Pozdrawiam Jasia



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
agatanowa 23:48, 11 cze 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Poziomka napisał(a)







Pozdrawiam Jasia



wspaniały busz

ślimaki moga zjeść dyptam? nie parzą się?
ponoć maczniak prawdziwy nie atakuje, gdy dyptam rosnie w pobliżu - jakie masz Jasiu doswiadczenia?
pytam, bo mam mączniaka na floksach
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
laurowisnia 14:39, 12 cze 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Chyba masz rację z żeleźniakiem, ale gdzie ja mu takie trudne warunki znajdę?
Piękna kępa Eweliny, u mnie zakwitła pierwszy raz, bardzo się z niej cieszę.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Milka 15:54, 12 cze 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jasiu, cuda pokazujesz, a ta twoja skrętnolistna, to po prostu odlot
Chcemy Wam nalot zrobić i na żywo cuda obejrzeć, napisałam do Dzidki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mala_Mi 23:48, 12 cze 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Poziomka napisał(a)





Bez inspiracji..taki zestaw niechcący tez mam w ogrodzie I może nawet ta sama piwonia

Dzięki za info o Ewelinie Ma 1 kwiat a już mi się podoba

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
paniprzyroda 01:32, 13 cze 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Byłam wcześniej, tylko nie pisałam. Zachwyciłam się jak zawsze, a przecież z tego względu tu zaglądam
____________________
Dwa ogrody
Poziomka 22:47, 13 cze 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Mirka napisał(a)
Kiedy trzeba zebrać nasionka pioni i kiedy wysiać wiesz Poziomko?Trafiłam do Ogrodu Zapachów dzięki Konradowi też jestem nim oczarowanaPozdrawiam Mirka


Witaj Mirko, nasiona piwoni dojrzewają od lipca do października w zależności od gatunku. Najlepiej wysiać je bezpośrednio po zbiorze ponieważ szybko tracą zdolność kiełkowania.
Jeżeli chce się nasiona wysiać wiosną należy je przechować w lekko wilgotnym podłożu w temperaturze kilku stopni.





Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 23:01, 13 cze 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
agatanowa napisał(a)


wspaniały busz

ślimaki moga zjeść dyptam? nie parzą się?
ponoć maczniak prawdziwy nie atakuje, gdy dyptam rosnie w pobliżu - jakie masz Jasiu doswiadczenia?
pytam, bo mam mączniaka na floksach


Też miałam mączniaka na białym floksie , zrezygnowałam z jedo uprawy, w tym roku mączniak zaatakował mi bodziszka żałobnego również pożegnałam go na jego miejsce posadziłam bodziszka czerwonego. W tym roku posadziłam na nowo białego floksa tym razem na rabacie różano-piwoniowej . Zobaczymy jak się będzie sprawował. Mam awersję do oprysków i to w zaawansowanym stopniu, w tym roku nawet roztworu octu nie stosowałam na mszyce. Widzę że ucierpiały na tym niektóre róże i kalina japońska.





Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies