Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

Poziomka 21:02, 22 maj 2015


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Dorota123 napisał(a)
U nas trudno kupić wiele Ogrodowiskowych roślinek, ale czasem gdzieś coś można trafić.


Doroto początki mego ogrodowania to były rośliny wyhodowane przeze mnie z nasion , obsadziłam nimi cały przedogródek.
Trzymam kciuki za powodzenie .

A to już czwarta piwonia , zapachem nie oszałamia ale urodą tak.





____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 21:15, 22 maj 2015


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Tamaryszek napisał(a)
Witaj, Jasiu, co się dzieje w Twoim wyjątkowym ogrodzie? Pracujesz czy już tylko podziwiasz efekty? Ja ciągle pielę i pielę...


Pielę, sadzę, sieję, kopię, wyplatam,...
Wszystko to przez kanalarzy - uprzątnięcie po ich działalności przedodródka i zapłocia kosztowało mnie bardzo dużo sił i czasu oraz przez moje pomysły - nowa rabata . Zrobienie z litej gliny i gruzu urodzajnej wstęgi jest bardzo wyczerpujące .

Zaczynają kwitnienie pierwsze róże parkowe





____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 21:24, 22 maj 2015


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
bogumila_bienko napisał(a)
Niezapominajkowa rzeka...piękna.


Niedługo niezapominajkowa rzeka zamieni się w strumyczek smagliczkowo-nasturcjowy



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Joku 21:29, 22 maj 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Ależ pięknie u ciebie. I róże już kwitną. U siebie wypatrzyłam dzisiaj pączki na Mary Rose. Ale na kwitnienie muszę jeszcze poczekać.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Bogdzia 21:30, 22 maj 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Jasiu Twoje piwonie zachwycaja. Ostatnio spodobała mi się ta czerwona Potanina ale nie widzę jej w sprzedaży , moze na jesieni bedzie łatwiej. Biala i bordowa obłędne.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Poziomka 21:33, 22 maj 2015


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Monic napisał(a)
Jasiu, u mnie to samo - ze ślimakami już rady nie daję. Najgorzej jest z tymi gołymi bez skorupy - fuuuuuj, obrzydliwe, a jest ich tyle, że to jest wręcz niewyobrażalne. Idąc po trawniku stąpam po ślimakach, bo tak dużo ich jest, że nie sposób ominąć. Codziennie zbieram ogromne ilości, ale to syzyfowa praca, bo one są po prostu wszędzie w niezliczonej ilości!! Nigdy nie stosowałam chemii, ale w tej sytuacji chyba będę zmuszona...


Bardzo nie lubię stosować chemii, ale jeżeli tego nie zrobię to te ślimory zrobią z modrakiem to samo co w ubiegłym roku - zjadły mu nie tylko liście ale też pędy kwiatowe
Ogórki miałam okryte włokniną, trzy dni temu siałam je ponownie, zostawiły tylko jednego przy życiu.




____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
mira 22:40, 22 maj 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ależ piwonie masz urokliwe, muszę swoje przemyśleć.Bodziszka Renarda źle coś posadziłam i chyba nie mam więc muszę odkupić - pięknie się u Ciebie prezentuje
jak i cały przedogródek.
Czytałam o trudach więc podziw za wysiłek.
A u mnie orlikowe liście chyba nie jedzone za to świecznicy to i owszem co mnie zadziwiło.
Jakby tego orlika nasionka dało się zebrać i doturlać do mnie to by fajnie było

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
malkul 14:03, 25 maj 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
czy kiedys wysiały ci sie te piekne ciemierniki?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Pszczelarnia 14:59, 25 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jasiu, Ty może jeszcze nie do końca odpoczywasz teraz w swoim ogrodzie - ja zaś bardzo odpoczywam u Ciebie - prawdziwa chwilka relaksu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
laurowisnia 15:39, 25 maj 2015


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ja jeszcze nie widziałam objedzonych i stopujących ślimaków, ta rabata musiała być bardzo długa, ostatnio spróbowałam z miedzią ale chyba nic z tego, obserwuję jeszcze.
Napisz jaki to bodziszek w tej pięknej białej piwonii.
Jeszcze zapytam o niezapominajki, czy one są jakąś przegrodą dla ślimaków, gdzieś czytałam, że je odstraszają?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies