Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zapachów u Jasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zapachów u Jasi

Dorota123 21:58, 25 maj 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Piwonia biała piękna jak marzenie.
O nawale prac po robotach kanalizacyjnych mogłabym książkę napisać, więc wiem przez co przeszłaś, mamy to już za sobą, no i piszesz, że przy okazji będzie nowa rabatka.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Poziomka 21:32, 30 maj 2015


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Joku napisał(a)
Ależ pięknie u ciebie. I róże już kwitną. U siebie wypatrzyłam dzisiaj pączki na Mary Rose. Ale na kwitnienie muszę jeszcze poczekać.


Jolu teraz jest pełnia kwitnienia róż parkowych, na angielski i historyczne ja również muszę jeszcze poczekać przypuszczam zę ok. 2 tygodnie.

róża 'Marguerite Hilling'



róże 'Marguerite Hilling','Nevada','Agnes'
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 21:50, 30 maj 2015


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Bogdzia napisał(a)
Ostatnio spodobała mi się ta czerwona Potanina ale nie widzę jej w sprzedaży , moze na jesieni bedzie łatwiej. Pozdrówka.


Piwonii nigdy za dużo . W tym roku kupiłam bylinową 'Miss America'.
Pozdarawiam Jasia

róża 'Nevada'



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 21:56, 30 maj 2015


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
mira napisał(a)

Jakby tego orlika nasionka dało się zebrać i doturlać do mnie to by fajnie było

pozdrawiam


Nasionka będę turlać
Pozdrawiam Jasia



róża 'Agnes'
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 22:07, 30 maj 2015


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
malkul napisał(a)
czy kiedys wysiały ci sie te piekne ciemierniki?


Tak, one się dobrze nasiewają tylko należy nie plewić w tym miejscu , wtedy masz efekt gwarantowany.
Pozdrawiam Jasia.



róża 'Fruhlingsduft'
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 22:18, 30 maj 2015


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258


Pszczelarnia napisał(a)
Jasiu, Ty może jeszcze nie do końca odpoczywasz teraz w swoim ogrodzie - ja zaś bardzo odpoczywam u Ciebie - prawdziwa chwilka relaksu.


Ewuniu jeżeli odpoczywasz u mnie, to siedząc na ławeczce patrzysz na






Pozdrawiam Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Joku 22:28, 30 maj 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12198
Pięknie. Bardzo podoba mi się Agnes na tle perukowca (bo to chyba on?).
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Poziomka 22:49, 30 maj 2015


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
laurowisnia napisał(a)
Ja jeszcze nie widziałam objedzonych i stopujących ślimaków, ta rabata musiała być bardzo długa, ostatnio spróbowałam z miedzią ale chyba nic z tego, obserwuję jeszcze.
Napisz jaki to bodziszek w tej pięknej białej piwonii.
Jeszcze zapytam o niezapominajki, czy one są jakąś przegrodą dla ślimaków, gdzieś czytałam, że je odstraszają?


Rabata z daliami nie była długa, ślimaki wychodziły z zarośli tj. z hortensji pnącej i pałaszowały dalie , te które rosły trochę dalej widocznie były mniej smaczne. Atakując rabatę z drugiej strony przechodziły obok fasoli - sadziłam ją trzy razy ...
Zastanawiałam się nad niezapominajkami, ale nie zauważyłam żeby stanowiły przegrodę . Większość niezapominajek już usunęłam , a miałam ich naprawdę dużo, pozostawiłam je jeszcze pod budleją. Wśród niezapominajek rośnie powojnik prosty i dzisiaj widziałam na nim tłustego ślimaka.
Bodziszek rosnący obok białe piwoni to Geranium maculatum 'Beth Chatto'
Pozdrawiam Jasia



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Poziomka 23:07, 30 maj 2015


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
Dorota123 napisał(a)
zenie.
O nawale prac po robotach kanalizacyjnych mogłabym książkę napisać, więc wiem przez co przeszłaś, mamy to już za sobą, no i piszesz, że przy okazji będzie nowa rabatka.

Jesienią czeka mnie jeszcze budowa przyłącza , którego trasa biegnie przez hortensje i piwonie .
Nawa rabata jest w zupełnie innym miejscu , za ruiną i jest równoległa do drugiego warzywnika. Zdjęć jeszcze jej nie robiłam bo stale coś dosadzam lub dosiewam.
Pozdrawiam Jasia.



____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
Kuklik 23:30, 30 maj 2015


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921



Jasiu, jeśli to nie byłby zbyt duży kłopot, mogłabym prosić o nasionka tego orlika...?
Piwonie masz piękne, moje dopiero w pąkach.
I te róże.... cudnie...
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies