Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

A_gawa 20:08, 23 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Świetnie Ci idzie. Na pewno ogrom pracy i całe serce wkładasz w ogród. Ale o odpoczynku pamiętasz?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Johanka77 20:33, 23 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Roocika napisał(a)
Byliśmy dziś w szkółkach, straszne pustki. Rośliny będą dopiero późnym latem. Udało nam się kupić hortensje, brakującą Limelight, oraz 5 szt. Wims Red do posadzenia za ambrowcem oraz irysy syberyjskie. Irysów są 3 odmiany, będą kwitły naprzemiennie
Ciekawa jestem czy ta hortensja wims Red rośnie do 2 czy 3 metrów. W internecie są informacje o 2 m a na metce o 3 m.





Ale zakupasy!
Tej Wims Red nie znam… muszę poczytać. Fajna!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Roocika 21:24, 23 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asiu, wydaje się fajna, na metce ma kwitnie od czerwca do września i wysokość do 3 m i ma czerwone łodygi. Zobaczymy co z niej za jedna W internatach piszą, że się nie kładzie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 21:26, 23 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
A_gawa napisał(a)
Świetnie Ci idzie. Na pewno ogrom pracy i całe serce wkładasz w ogród. Ale o odpoczynku pamiętasz?

Kochana, ja to bym chciała potyrać fizycznie trochę, jestem zmęczona lataniem za moim maluchem 15 miesięcznym, praca zdalna z pierwszoklasistką u boku. Jeszcze świeżo po rodzicielskim Najchętniej to poszłabym i się zakopała razem z tymi roślinami
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 21:35, 23 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
W tym roku bodziszek korzeniasty prawie się spotka z kocimiętką

A tu dowód na to, że ten bodziszek nie jest niezniszczalny, w zeszłym roku go przypaliło od strony południowo-zachodniej, muszę go stąd zabrać zanim się zrobi znowu gorąco

I przywrotniki potwory u boku szałwi mikrusa

Ogólny widok na "frontową", która czeka na zmiany. Bodziszki kantabryjskie szykują się do kwitnienia, proszę udawać, że chwastów nie ma Pięciorniki na obwódce albo częściowo uschły, albo je zmroziło.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 21:39, 23 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
A tu próba wpasowania hortensji za ambrowca. Cześć rabaty jeszcze nie wypielona i kilka roślin w przechowalniku.
Czarne doniczki to hortensje, czerwone to dereń świdwa Midwinterfire fire, czarna doniczka do góry nogami to planowany miskant ml. Z przodu będą jeszcze tawuły japońskie, które muszę przesadzić ze skarpy.
Widać coś? To widok w zbliżeniu z tarasu.

I stojąc na wprost
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
A_gawa 23:25, 23 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Podoba mi się. Masz swój styl.
Mnie się marzył ogrodowiskowy ogród i wiele lat walczyłam, ale niestety nie uda się taki u mnie. Chciałabym stworzyć taki, który jest odbiciem mojego wnętrza.
Taki poparany trochę.

Ech... kiedy to było - malutkie dzieci. Moi już duzi i tyram w ogrodzie jak głupia - to sens mojego istnienia.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Roocika 11:09, 24 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
A_gawa mój raczej też nie będzie ogrodowiskowy, ale chciałabym, żeby był "mój". Cieszę się małymi dziećmi, brakuje mi tylko samotności, w obecnym stanie jest niemożliwa, a to jedyny sposób, żebym zregenerowała swoją głowę. Ostatnio jestem taka jakby "pusta", ciężko mi się myśli i analizuje ale to ze zmęczenia.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Johanka77 11:13, 24 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Najlepszego i spełnienia ogrodowych marzeń!

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Roocika 11:14, 24 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Johanka77 napisał(a)
Najlepszego i spełnienia ogrodowych marzeń!


Dziękuję
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies