Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w dolinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w dolinie

sylwia_slomc... 23:23, 29 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82181
Roocika napisał(a)
Haniu, wiem, że długa, ale tu jest dużo miejsca, muszę coś posadzić ,bo na razie to wszędzie pusto albo chwasty rosną. Do tego na ten ogród patrzę najczęściej z góry lub do góry więc rośliny muszą być spore i plamami. Ja ślepak jestem
Mapka w wątku gdzieś jest, mam nadzieję, że ja zaktualizuję i coś będzie widać

Magda mnie przeraża najbardziej duża skarpa, ale do niej chyba za dwa lata dojedziemy hahaha...

Z góry i pod górę to zupełnie jak u mnie Ja dzieliłam wszystko co kupiłam od razu na ile się dało sadzonek i sprawdziło mi się to dzielenie, też mam na sporej części glinę do tego wystawa głównie północna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 09:17, 30 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sylwia_slomczewska napisał(a)

Z góry i pod górę to zupełnie jak u mnie Ja dzieliłam wszystko co kupiłam od razu na ile się dało sadzonek i sprawdziło mi się to dzielenie, też mam na sporej części glinę do tego wystawa głównie północna

Witaj Sylwia
Bez dzielenia to chyba będzie słabo Ale najpierw muszę coś pokupować, żeby mieć co dzielić U mnie na razie mało wszystkiego.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 17:21, 30 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82181
Roocika napisał(a)

Witaj Sylwia
Bez dzielenia to chyba będzie słabo Ale najpierw muszę coś pokupować, żeby mieć co dzielić U mnie na razie mało wszystkiego.

Zaglądaj do działów Oddam, Zamienię ja sporo roślin upolowałam w nim właśnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 21:23, 30 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sylwia_slomczewska napisał(a)

Zaglądaj do działów Oddam, Zamienię ja sporo roślin upolowałam w nim właśnie

Muszę się w takim razie pochylić i zobaczyć, czy jest coś z moich okolic.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Malgosik 17:35, 31 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Roocika napisał(a)
Gosiu, tu za ambrowcem kupiłam hortensję wims Red, wg metki dorasta do 3 metrów. Miskant jeden jako akcent i nawiązanie do o innej części pomiędzy grabami, kilka stron wcześniej wrzucałam taki plan... wstępny. Jak masz ochotę to zajrzyj, może coś podpowiesz. Hortensje jeszcze nie wsadzone Mam nadzieję, że będzie coś widać zza tego miskanta.
W takim razie byliny muszę testować na ślimaki, najważniejsze, żeby w ogóle były w stanie wyjść z ziemi po zimie. Sąsiad ma liliowce i widzę, że wychodzą co roku, więc może nie będzie tak źle. Może za bardzo panikuję?

Tej mokrej wiosny przykrywam część jeżówek litrowym słoikiem, bo już by je ślimaki zjadły. Jak urosną to dadzą radę, tak jak piszesz.
Ładne choiny.
____________________
Ogród na glinie
edi75 20:32, 31 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2214
Ja na nornice stosuje gnojówke z czarnego bzu...i działa. Właśnie robi się już u mnie.
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Roocika 09:46, 01 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Malgosik napisał(a)

Tej mokrej wiosny przykrywam część jeżówek litrowym słoikiem, bo już by je ślimaki zjadły. Jak urosną to dadzą radę, tak jak piszesz.
Ładne choiny.


Dzięki za patenty
Choiny też dziękują. Szkoda, że u nas znowu nie pada, rzeczka już prawie nie płynie Zaraz znowu będzie problem z wodą.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Roocika 09:47, 01 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
edi75 napisał(a)
Ja na nornice stosuje gnojówke z czarnego bzu...i działa. Właśnie robi się już u mnie.


OOO czarnego bzu Ci u nas dostatek, muszę wypróbować Dzięki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Zakrecona 13:37, 01 cze 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ale piękne choiny, tfu tfu
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Roocika 14:07, 01 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Zakrecona napisał(a)
Ale piękne choiny, tfu tfu

Tfu, tfu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies