Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róże w naszych ogrodach

Pokaż wątki Pokaż posty

Róże w naszych ogrodach

aga1971 00:21, 18 sie 2013

Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 3
Moje piękności też całe lato zdobią mój ogród
monteverde 02:06, 18 sie 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cuda pokazujecie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
popcorn 09:55, 18 sie 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
piękne te róże! mam prośbę, możecie pokazywać całe krzaki wraz z nazwą odmiany? Bo to rzadko się zdarza - a kwiaty zwykle piękne, a krzaki różnie mogą wyglądać...
____________________
Mój nowy ogródek
aga1971 22:55, 18 sie 2013

Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 3
Niestety nie znam wszystkich nazw moich róż, ponieważ mam ich ok. 60 odmian. Mogę jednak pokazać niektóre z nich w całości Ta krzaczasta jest piękna i kwitnie nieprzerwanie przez całe lato, jej kwiaty do złudzenia przypominają peonie.

Inne są też przepiękne......


Dróżka prowadząca do mojego domu.


Ta róża jest przepiękna, ogromna i zdrowa a jej kwiaty same układają się w ciekawą kompozycję.


Pnąca


Też niesamowicie piękne odmiany

Ewa567 00:12, 20 sie 2013

Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 148

Dostałam od koleżanki taką róże. Ma dość wiotkie gałązki, bujnie rośnie ale nie bardzo wiem jak ja prowadzić, jak przycinać?
____________________
pozdrawiam Ewa
Sebek 11:32, 20 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To chyba jedna z róż krzaczastych. Najlepiej wyglądają w grupie rosnące naturalnie bez żadnych podpór. Jednak możesz jej dać podpórkę i ją po niej prowadzić
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ewa567 16:05, 20 sie 2013

Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 148
A może posadzą ją na tle muru. Rozpoczęłam sadzenie tak jak u Danusi- róże, powojniki i bliszcze.
____________________
pozdrawiam Ewa
zielony16 18:08, 03 gru 2013

Dołączył: 08 cze 2013
Posty: 5
Dzień dobry, ostatnio znalazłem na nieużytku niedaleko domu bardzo starą róże, ma dwa grube pędy (o długosci ok 4m i obwodzie ok 20 cm każdy!) i jeden nowy najprawdopodobniej wyrósł w tym roku, kiedy można taką róże przesadzic i czy w ogóle sie przyjmie? Dodam że tam gdzie ona rosnie 60 lat temu było temu ogrodnictwo.
akanta 18:53, 03 gru 2013


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Ewa567 napisał(a)

Dostałam od koleżanki taką róże. Ma dość wiotkie gałązki, bujnie rośnie ale nie bardzo wiem jak ja prowadzić, jak przycinać?


Myślę,że to jest r.wiotkopędowa -Excelsa /kwitnie jednokrotnie/.Ja pozwalam jej się zwieszać jak wodospad na poprzeczce przybitej do dwóch kołków ok.1,5 metrowych .Jej pędy są jeszcze dłuższe.Można też owijać ją na obelisku lub przeplatać na kratce.Niestety łapie mączniaka ale ja nie pryskam bo to gł.po kwitnieniu.Przycinam te chore pędy o 1/3 bo i tak już nie zakwitnie.Wiosną pozostawiam tylko kilkanaście pędów z braku silnej podpory. Nie okrywam jeśli nawet zimą zmarzną to gęstwina ich odbija od dołu.Moja wyglądała tak.Niestety nie mam innego zdjęcia.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Gardenarium 23:23, 03 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zielony16 napisał(a)
Dzień dobry, ostatnio znalazłem na nieużytku niedaleko domu bardzo starą róże, ma dwa grube pędy (o długosci ok 4m i obwodzie ok 20 cm każdy!) i jeden nowy najprawdopodobniej wyrósł w tym roku, kiedy można taką róże przesadzic i czy w ogóle sie przyjmie? Dodam że tam gdzie ona rosnie 60 lat temu było temu ogrodnictwo.


Raczej się nie uda, korzenie tej róży pewnie są gdzieś bardzo rozległe, pod rumowiskiem, Nie sposób na pewno ich wykopać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies