Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

brydziasia 23:20, 30 cze 2017

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
NN
You&Me Together

Preziosa

Europa
brydziasia 23:31, 30 cze 2017

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
I jeszcze najbardziej reprezentacyjny z całej grupy patyczków - tegoroczny patyczek od Mewy (jeszcze raz dziękuję, z różnym powodzeniem ukorzeniły się wszystkie odmiany
Magical Moonlight
KasiaBawaria 07:50, 01 lip 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Brydziasia- piekne! Prosilabym fotki Europy jeszcze pozniej, jak sie barzdiej otworzy

Marcin-diva fiore rosnie wolno.To raczej hortensja do malych ogrodow i chyba jej jedyny minus, bo ja uwielbiam duze krzaczory. Ale jest lepsza od endless summer. Sztywna i naprawde kwitnie na kazdym pedzie pomimo mrozow. Endless summer u mnie kwitnie tylko od strony domu a od innych stron dopiero pod koniec lata sie cos pokazuje. A ta jest niesamowita. Nie widac na fotce, ale ma paki na kazdym pedzie, bez wyjatku. A w moim gorskim klimacie, to rzadkosc.
Tez podejrzewam Bodensee. Tam rosna od 20 lat starsze odmiany. To zadna z nowych.


Tu w tamtym roku. To mloda roslina.


Bloomstar obok tez ma sporo pakow, ale jak to endless summer, na poczatku jest wiotka. Ale ma wiecej pakow niz Bailmer.

Jak okrywasz w w kietniu swoje rosliny?Ja zawsze w koncu tego nie robie, bo zybt duzo delikatnych paczkow przy tym sie niszczy. A budowa namiotow, przy 50 sztukach jest ponad moje mozliwosci.
____________________
Zapraszam na kawe
MarcinKRK 19:52, 02 lip 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
W takim razie chyba skuszę się na Divę. Jakoś mam większe zaufanie do niemieckich hodowców niż do amerykańskich.

Do wiosennego okrywania hortensji używam tylko agrowłókniny i też, jak Ty, tylko do części. Moja kolekcja to już prawie sto sztuk hortensji.
KasiaBawaria 22:44, 02 lip 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
marcin- ale jak je okrywasz?Kladziesz na krzaki czy robisz stelaze`?Nie znalazlam jeszcze idealnego rozwiazania.

Jka twoja nikko blue?I Bodensee?
____________________
Zapraszam na kawe
brydziasia 21:08, 05 lip 2017

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
KasiaBawaria napisał(a)
Brydziasia- piekne! Prosilabym fotki Europy jeszcze pozniej, jak sie barzdiej otworzy


Proszę bardzo
KasiaBawaria 08:26, 06 lip 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Piekna jest i nie az tak pozabkowana jak myslalam

You and me sie poowoli otwiera. Jedna z hortensji, ktora bez szwanku przetrwala mrozy.Nie okrywana.



Preziosa


Blueberrey cheesecake kwitnie na kazdym pedzie.Nie okrywana. Mroz od poczatku grudnia do konca lutego. Niesamowita jest.


____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 08:28, 06 lip 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Annabelle i krwawnica pospolita.
____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 08:32, 06 lip 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
KasiaBawaria napisał(a)

Preziosa





Pierwszą preziosę kupiłam jesienią ze szczątkowym kwiatkiem, głównie ze względu na kolor liści, drugą kupiłam niedawno - pędzona w szklarni - kwiatostany różowe. Bardzo zdziwiłam się gdy moja zeszłoroczna sadzonka pokazała prawie białe kwiaty, widzę jednak u Ciebie, że ona tak ma? Rozumiem, że z czasem wybarwią się na różowo?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:49, 06 lip 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
poszłam zrobić zdjęcie, jednak nie zupełnie biała jest



a tak wygląda pędzona



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies