Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

MarcinKRK 14:14, 08 lip 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Grandiflora zaczyna kwitnąć zazwyczaj w drugiej połowie lipca. Za tydzień powinno już coś być widać.
MarcinKRK 14:40, 08 lip 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Dla uspokojenia: końcówki pędów wybranych odmian hortensji bukietowych z dzisiaj:

Limelight


Grandiflora


Phantom


Silver Dollar


Vanille Fraise


Sundae Fraise


Magical Candle
KasiaBawaria 09:56, 09 lip 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Peonie najlepiej zima podsypac popiolem z kominka. Moje od tego czasu kwitna co roku tyloma kwiatami, ze musze czesc wyinac, bo sie lamia pod ich naporem.
Daj sie horrtensjom wzmocnic, urosnac. Na pewno zakwitna.Jak nie teraz to w przyszlym roku. To bardzo wdzieczne rosliny. Moje dopiero pokazuja paki.
____________________
Zapraszam na kawe
ZbigniewG 18:23, 09 lip 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
MarcinKRK napisał(a)
Dla uspokojenia: końcówki pędów wybranych odmian hortensji bukietowych z dzisiaj:

Limelight
......

do końcówki(krzaka) mojej Limelight ciężko sięgnąć nawet tak wysokiemu jak ja
w przyszłym roku będzie 3m a może i więcej
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
natka098 22:03, 09 lip 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Dotarłam do tego wątku o hortensjach. Mam problem ze swoimi. Mam 4 krzaki Anabelek na których jest tylko 1 kwiat. A teraz boję się o swoje limki mam ich 6 krzaków i narazie tylko na jednej gałązkę się pojawiły pączki.
Anabelki


Limki


Co mogę z nimi zrobić. W zeszłym roku ładnie kwitły.
____________________
Natalia - Mój zakątek
KasiaBawaria 07:20, 10 lip 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Pokaz zblizenie czubkow pedow. Nie maja mszyc?Bo takie pokarbowane. Z moimi nic nie robie a kwitna. Wiosna troche nawozu, w koncu zimy scinam i tyle.
____________________
Zapraszam na kawe
natka098 08:09, 10 lip 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
KasiaBawaria napisał(a)
Pokat zblizenie czubkow pedow. Nie maja mszyc?Bo takie pokarbowane. Z moimi nic nie robie a kwitna. Wiosna troche nawozu, w koncu zimy scinam i tyle.


Mszyc nie ma, listki podziurawiły się trochę, i zasychają, szczególnie te górne, dowiedziałam się wcześniej że to niedożywienie, dałam im nawozu, ale chyba już u Anabelek nie mam co liczyć na kwiaty, natomiast mam nadzieje że Limki jeszcze darzą radę.
____________________
Natalia - Mój zakątek
KasiaBawaria 08:17, 10 lip 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jak nie w tym roku to w przyszlym. Ukorzenia sie, wzmocnia i zakwitna.
____________________
Zapraszam na kawe
MarcinKRK 19:24, 10 lip 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@Natka

Annabelle - zdecydowanie niedożywiona, co w sumie jest trochę dziwne, jak na taką młodą roślinę; czy sprawdzałaś pH gleby? jeśli nawoziłaś, to czym?; Limelight - trudno powiedzieć, za mało danych (kiedy sadzona, ile słońca, czym nawożona)

@Zbigniew
A jakie są Twoje doświadczenia w zakresie wpływu wielkości krzewu Limelight na wielkość kwiatostanów?; czy rzeczywiście wyraźnie widać zmniejszenie kwiatostanów przy większych krzewach?
MarcinKRK 19:32, 10 lip 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Kilka aktualności:

- Amor:


- Rosita:


- Tandem:


- Cameroun:


- Marechal Foch:


- Queen Wilhelmina:


- Otaksa:
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies