Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

KasiaBawaria 07:09, 26 cze 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
zbigniew- piekna. Czy mi sie wydaje, czy pojawil sie tam cien?Bo chyba mowiles, ze masz wszedzie slonce?

marcin- nie znam tej odmiany. Dla mnie blizniacza endless summer to otaksa albo sempeflowers.
____________________
Zapraszam na kawe
MarcinKRK 12:21, 26 cze 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Dooley (czasem zwany Vindool) to, podobnie jak Endless Summer, odmiana amerykańska i podobnie jak ona nie jest wynikiem programu badawczego, a przypadkowym znaleziskiem. Różnica jest taka, że w Endless Summer wpakowano kupę pieniędzy w marketing (np. niebieskie doniczki, agresywna reklama), co ma odbicie w cenie.
Obie odmiany są blisko spokrewnione i rzeczywiście można zaliczyć je do tej samej grupy hortensji co Otaksa, Semperflorens, także Cameroun.
KasiaBawaria 12:39, 26 cze 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ahh Vindool to znam. Dziekuje za informacje. Znowu sie czegos nauczylam
____________________
Zapraszam na kawe
MarcinKRK 13:16, 26 cze 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Jak co roku kupiłem kilka "nietypowych" hortensji ogrodowych w celu przeprowadzenia testów polowych. Gdybym zapomniał poinformować co z tego wyszło - przypomnijcie po zimie
W tym roku te odmiany to:
- Charming Alice
- Charming Claire
- Charming Julia
- Charming Lisa
- La vie en rose
- Tandem

W zeszłym sezonie testowałem:
- Bavaria
- Lady Noriko
- Spike
oraz
- h. davidii

Wnioski są takie: do uprawy w polskich ogrodach kompletnie nie nadają się hortensje z serii Japanese Ladies, podobnie ma się rzecz z h. davidii. Obie ledwo przeżyły i do dzisiaj nie udało im się powrócić do stanu sprzed zimy.
Bavaria - nieco lepiej, ale też regres. Dopiero teraz zaczyna wyglądać tak, jak po zakupie w zeszłym roku.
Najlepiej wypadł Spike. Nie jest to szybko rosnąca odmiana, zimę zniosła z lekkim regresem, niemniej ze względu na ciekawy kształt kwiatów warto spróbować jej uprawy w osłoniętych miejscach. Wymagać będzie okrywania na zimę.
KasiaBawaria 18:17, 26 cze 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
charming alice mam.Super przezimowala. Pakow jeszcze nie ma, ale podobnie jak black diamond kwitnie dopiero w lipcu, pewnie na dniach pokaza sie zalazki pakow. Ale nic nie zmarzlo u mniej.U mnie teren na wysokosci 650 m.p.p.m i wszystko z opoznieniem zawsze.

U sasiadow kwitnie wlasnie na niebiesko hortensja, pomimo 22 stopniowych mrrozow. Czy to moze byc nikko blue czy generale vicomtesse de vibraye?Nie moge je rozroznic.
____________________
Zapraszam na kawe
ZbigniewG 19:53, 26 cze 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Kasia latka płyną i silny gęsty winogron (matecznik przedwojenny z Żuław) uzupełnia to co daje 2m parkan i cieniówka, taki cienisty zagonek na paprocie itp
Drugie miejsce to glicynia na pergoli przy tarasie(Endless Summer tam zamieszkuje)
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
KasiaBawaria 06:55, 27 cze 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
zbigniew- czyli coraz lepsze warunki dla hortensji

Charming alice jeszcze bez pakow.

____________________
Zapraszam na kawe
MarcinKRK 13:13, 27 cze 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Pobiegłem sprawdzić różnice między Nikko Blue, a Generale Vicomtesse de Vibraye. Tę drugą mam bardzo młodą i w dodatku mocno doświadczoną przez ostatnie burze, ale moim zdaniem da się te dwie odmiany odróżnić:
- Nikko Blue ma cieńsze liście (cieńsze niż np. Otaksa)
- Nikko Blue ma liście całkiem matowe, a Generale Vicomtesse de Vibraye jest półmatowa - można dostrzec niewielkie refleksy światła na ich powierzchni
- liście GVV są bardziej kształtne, powiedzmy "egzotyczne"; Nikko Blue bardziej pospolite
- liście GVV są z tych jaśniejszych, ale ta cecha może być myląca, bo słabo odżywiona Nikko Blue też może mieć jasne liście

Mam pytanie do Ciebie odnośnie Charming Alice. Czy kolor kwiatów zmienia się w ciągu sezonu (jak np. w serii Magical)? Pytam, bo moja Charming Lisa jest jednolita, a na zdjęciach charminbymagical.com ma charakterystyczny kolorowy brzeg płatków.
ZbigniewG 14:06, 27 cze 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Invincibelle Spirit




chwilowo NN


Hortensja piłkowana Forget Me Not
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
KasiaBawaria 14:20, 27 cze 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Alice zaczela w zeszlym roku tak


a potem



Nie zmienia barw jak typowa magical, tylko granice w barrwach sie zacieraja i zmieniaja intensywnosc.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies