Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek vesper - pomożecie?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek vesper - pomożecie?

Gardenarium 11:08, 17 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wklejaj zdjęcia bezpośrednio, będzie znak wodny i szybsze dodawanie (ramka z prawej Wgraj zdjęcie).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
vesper 22:19, 19 wrz 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Ale mieliśmy urwanie głowy w ten weekend! Odwiedzałam Ogrodowisko, ale nie miałam chwili, by zostawić ślad. Dziękuję, że do mnie zaglądnęliście

Sebek napisał(a)



I kwiatki, które posadziłam wiosną, nie znam nazwy


Uploaded with ImageShack.us


No jak można nie znać aksamitki

To chyba najbardziej popularne kwiaty, jednak ta ma bardzo dziwne płatki


A widzisz, to pewnie przez te dziwne płatki nie poznałam
Sebku, ja takim ogrodowym analfabetą trochę jestem, ale także pojętnym uczniem, więc może będą ze mnie ludzie

Cieszę się z bukszpana, pewnie kupno nowej kulki tej wielkości nie byłoby dużym wydatkiem, ale fajnie, że uda się go uratować.

Danusiu, sprawdziłam jałowca i jest nieco pobrązowiały na styku, ale nieznacznie. Będę zatem przycinać, ale to dopiero na wiosnę, prawda? A czy mogę go z góry tak dość radykalnie skrócić, czy takie cięcia robi się stopniowo?
____________________
Ogródek vesper
Sebek 23:10, 21 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Będą będą - ogrodowisko szkoli jak mało co
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 23:44, 21 wrz 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Limka 23:54, 21 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
A jak tam lilak się miewa?
____________________
Nasadzenia przed domem
vesper 14:41, 22 wrz 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Limko, lilak stoi stabilnie, zaczęły mu miejscami brązowieć i zasychać liście, pewnie odchorowuje przesadzenie. Podlewam go i zraszam, jak radziła Danusia. Zobaczymy na wiosnę, czy odwdzięczy mi się za tę "przeprowadzkę" pachnącymi kwiatami

A wczoraj ostatecznie rozprawiliśmy się z betonem na naszej działce i usunęliśmy ostatnią ścieżkę, która prowadziła do hydranta (była zbrojona). Woda będzie dociągnięta bliżej domku, więc stwierdziliśmy, że nie ma potrzeby zostawiania ścieżki, a dzięki temu będzie szersza rabata

Przyznam, że nowoczesny ogródek malkul trochę mi pokręcił w głowie i nanoszę małe zmiany na swój plan. Pewnie do wiosny to jeszcze parę razy będę zmieniać zdanie. Ale tylko z Waszym błogosławieństwem!
____________________
Ogródek vesper
vesper 14:54, 22 wrz 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
I mam do Was jeszcze pytanie, czy nie byłoby lepiej pociągnąć z drugiej strony furtki (oznaczone strzałaką na planie) żywopłot również z ligustru zamiast sadzić tuje szmaragd jak planowałam? Czytałam, że jesień to dobry moment na sadzenie żywopłotu.

____________________
Ogródek vesper
Pwl 17:22, 22 wrz 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Na pewno jesteś zdecydowana na taki żywopłot? To dużo pracy... trzeba dwa razy w roku na
wiosnę i na jesieni lub jeszcze latem go obcinać. Mam otoczony ogród 20 letnim żywopłotem
z ligustru i nienawidzę go obcinać xD
____________________
paweł
vesper 23:51, 22 wrz 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 138
Pawle, dobrze mnie wyczułeś - najlepszy byłby dla mnie ogród, który sam o siebie zadba
Żywopłot z ligustru mam już na ścianie południowej i zachodniej, więc przycinanie mnie nie ominie, byłoby dodatkowych 10m na długości do cięcia.
Wolałabym iglaki, ale czy nie będzie lepiej wyglądało, jeżeli wzdłuż ścieżki będzie ta sama roślina? Poza tym liguster nie jest wymagający, jeżeli chodzi o warunki, więc dobry dla mnie
Pawle, a może pokażesz swój ligustrowy żywopłot?
____________________
Ogródek vesper
malkul 06:31, 23 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Pawle ja też bym chętnie obejrzała Twój żywopłot.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies