Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu, gdzie zaczynają spełniać się sny...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu, gdzie zaczynają spełniać się sny...

nika 15:21, 24 sie 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
gardenarium napisał(a)
Hania ma rację, więcej lawendy żeby nie udawała chwastów


skoro Szefowa też tak mówi, to trzeba będzie zagęścić już widzę minę M.
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
nika 21:48, 24 sie 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Moje dzisiejsze zakupy

____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
nika 13:40, 25 sie 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Przedpołudnie spędzone w ogrodzie (ostatni dzień urlopu, więc korzystam póki mogę). I jego efekty:







i pierwsze przymiarki:

____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
monteverde 13:52, 25 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
pracowity ranek poczekam na efekty końcowe
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Basiaw 13:54, 25 sie 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Witaj Nika

Ale masz fajne warunki do rozpoczęcia twórczej pracy. Jaka duża jest Wasza działka, ze 20 arów?
Bardzo mi się podobają Twoje zakupy, powstaną z tych roślin ładne zielone zakątki. Sadzenie wrzośców popieram, w moim przypadku okazały się lepsze od wrzosów. Pięknie się rozrastają, cały czas, nawet bez kwiatów są ozdobne a ostatniej zimy straciłam ok. 100 wrzosów i serce do nich
Powiedz mi proszę do czego służy to cudaczne narzędzie? Pewnie to coś bardzo praktycznego...
I jeszcze jedno pytanko, te skrzynie z kratownicami na tarasie, dziwnie znajome, nie kupowałaś ich na allegro?

pozdrawiam
Basia
____________________
Nasz mały, zielony świat
nika 14:18, 25 sie 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Basiaw napisał(a)
Witaj Nika

Ale masz fajne warunki do rozpoczęcia twórczej pracy. Jaka duża jest Wasza działka, ze 20 arów?
Bardzo mi się podobają Twoje zakupy, powstaną z tych roślin ładne zielone zakątki. Sadzenie wrzośców popieram, w moim przypadku okazały się lepsze od wrzosów. Pięknie się rozrastają, cały czas, nawet bez kwiatów są ozdobne a ostatniej zimy straciłam ok. 100 wrzosów i serce do nich
Powiedz mi proszę do czego służy to cudaczne narzędzie? Pewnie to coś bardzo praktycznego...
I jeszcze jedno pytanko, te skrzynie z kratownicami na tarasie, dziwnie znajome, nie kupowałaś ich na allegro?

pozdrawiam
Basia


Witaj Basiu w moich skromnych progach
Cała działka ma pół hektara, ale podzieliliśmy ją na dwie części, więc będzie na pewno około 20 arów. Jeszcze nie wiemy, co z drugą częścią... może sprzedamy... a może w przyszłości powiększymy ogród, hihihi
To "cudaczne narzędzie" to nóż do trawnika, bardzo przydatny w tworzeniu rabat i kantów trawnika Więcej możesz poczytać tutaj: http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-brzegow-trawnika
A te skrzynie na tarasie, masz rację, kupiłam na allegro
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
Sebek 14:22, 25 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
super szpadelek - i gumiaczki


ale bukszpanowa obwódka będzie super

A z tych wrzosów to chcesz wrzosowisko - bo jak tak to jest ich za mało...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
nika 15:01, 25 sie 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Sebek napisał(a)
super szpadelek - i gumiaczki


ale bukszpanowa obwódka będzie super

A z tych wrzosów to chcesz wrzosowisko - bo jak tak to jest ich za mało...


gumiaczki to też mój nowy zakup, bo poprzednie się rozleciały

a te wrzośce to są towarzystwem dla moich rh (są malutkie, to pewnie ich nie zauważyłeś ) nie wiem, czy tak zostanie, ale musiałam je gdzieś posadzić, bo jutro wracam do pracy i niestety mój czas na ogród znacznie się skurczy
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
popcorn 15:28, 25 sie 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale ladnie sie zapowiada
Tez popieram - wrzosy co zime mi wymarzaly czy cokolwiek im sie dzialo - do listopada piekne, a od marca po kolei do kosza... a wrzosce rosna i sobie radza Dokupie niedlugo wiecej

Pokaz jak posadzilas te obwodke z bukszpanow
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Basiaw 17:45, 25 sie 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
nika napisał(a)

A te skrzynie na tarasie, masz rację, kupiłam na allegro


O narzędziu do trawy poczytam, człowiek to się jednak całe życie uczy.

Skoro na allegro, to najpewniej mamy takie same skrzynie Firma A....wex czy jakoś tak?

Pół hektara ziemi, ależ piękne wyzwanie! Jak Wam raty kredytów nie sapią za plecami, to nie sprzedawajcie, dzieci się kiedyś pobudują a póki co własny park możecie zrobić.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies