Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ogrodoweimpresjejolki

Pokaż wątki Pokaż posty

ogrodoweimpresjejolki

an_tre 21:29, 24 lip 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Z tego wynika, że forum jak nie działa to też jest przydatne, bo motywuje do porządkowania

pozdrawiam Jolu
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Celina 21:32, 24 lip 2013

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Zipię, ale kukam do Ciebie Jolciu
____________________
Celina - Moje poletko
hanka_andrus 23:49, 25 lip 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pewnie już śpisz? Ale i tak do Ciebie zajrzę, bez podglądania!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Anita1978 23:52, 25 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
jotka napisał(a)
Dziś, w czasie jak nie działało forum zrobiłam troszkę porządku w moich etykietach roślin

I już wiem np., że moje klony nazywają się

Atropurpureum



i Butterfly



od dziś trzymam porządek na bieżąco

Ładne!
Mam oba, ale na razie kiepsko rosną, mimo to, dałam im szansę, do 3 lat sztuka!!!

A porządki ważna rzecz, ja też daję roślinom znaczniki, no bo skleroza nie boli...
Pozdrawiam!
____________________
ogródek Anity
FrancoPolo 07:34, 26 lip 2013


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
jotka napisał(a)


Kupiłam swoją aktindię kilka lat temu głównie dla jej pięknie przebarwiających się liści
Pokażę Wam ich niesamowite kolory w przyszłym roku, bo nie mam zdjęcia)
Obserwowałam również jak kwitnie i czekałam naiwna na owoce. Osoba, która mi ją sprzedała, powiedziała tylko, że owoce jej są jadalne.
Dopiero w zeszłym roku dowiedziałam się, ze mam "pana aktindię" i bez "pani" nie mam co liczyć na skosztowanie owoców.
Na szczęście udało mi się dokupić odpowiednią towarzyszkę i teraz rosną niedaleko od siebie.
"Ona" jest młodziutka, więc pewnie jeszcze trochę muszę poczekać, ale mam nadzieję, że kiedyś...
Na pewno radością z pierwszego owocowania podzielę się z Wami
Piękna ta aktynidia też ją mam drugi sezon .W tym roku tak pięknie się nie wybarwia za to ma większe przyrosty .Dokupiłem do niej właśnie żeńską odmianę Szymanowski ta męska to Adam. Ale na owoce trzeba będzie poczekać parę lat. Warto ją mieć chociażby dla pięknych liści. Pozdrawiam.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
jotka 07:36, 26 lip 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Przez ostatnią godzinę chyba krzyczałam przez sen ...
Teraz na działce rządzi M. ja nawet nie jeżdżę. Uzgadniamy co ma zrobić, ja grzecznie wypoczywam,
a On haruje.
A dzisiaj śniło mi się, że zabrał mnie na "inspekcję".
I co zobaczyłam? Najładniejsza rabata z cieniolubnymi przekopana i zasadzone truskawki! W cieniu!
Powyrywane roślinki, bo nie wiedział co to jest!
Więcej nie napiszę, bo mnie złość jeszcze trzęsie!

Na szczęście to był tylko sen Może jednak wieczorem pojadę na tą inspekcję, żeby się upewnić



____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
hanka_andrus 08:41, 26 lip 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jolu, M wie,że w cieniu truskawek nie będzie, to i nie zasadził. Sen mara! Pewnie jest pięknie w ogrodzie, skoro chodzi tam co dzień.
Żebyś nie musiała patrzeć za barierkę balkonu przesyłam co nieco ode mnie.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zuza12 09:24, 26 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Jolu, to był tylko sen, który nie ma nic wspólnego z jawą. Marek to juz rasowy ogrodomaniak i nie popełnia takich blędów. Możesz spokojnie odpoczywać. A jak pojedziesz dzisiaj na działkę, to czasami nie mów, że to inspekcja, bo się obrazie i nic już nie zrobi. Lepiej powiedz, że sie za nim steskniłaś i przyjechałaś.
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
jotka 11:55, 26 lip 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Zuziu, Haniu, M. będzie zadowolony, ze go tak chwalcie

A ja mam dzisiaj gościa siedzi cicho pod sufitem ,,,

____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
jotka 12:00, 26 lip 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
FrancoPolo napisał(a)
Piękna ta aktynidia też ją mam drugi sezon .W tym roku tak pięknie się nie wybarwia za to ma większe przyrosty .Dokupiłem do niej właśnie żeńską odmianę Szymanowski ta męska to Adam. Ale na owoce trzeba będzie poczekać parę lat. Warto ją mieć chociażby dla pięknych liści. Pozdrawiam.


Też kupiłam ją dla pięknych liści
A z czasem zachciało mi się owoców, więc dwa lata temu mój Adam dostał do pary panienkę, ale młoda jeszcze
Może w przyszłym roku zakwitnie

Liście pięknie przebarwione do dziś (zdjęcie sprzed tygodnia )

____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies