Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ogrodoweimpresjejolki

Pokaż wątki Pokaż posty

ogrodoweimpresjejolki

Debra 19:26, 02 sie 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
jotka napisał(a)
Niebo dzisiaj u mnie zaciągniete chmurami, więc może coś niebieskiego w zastępstwie





Czy to już Marcinki !!!!!

____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
jotka 19:33, 02 sie 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Bogdzia napisał(a)
Jolus jak znosisz te upały bo ja coraz gorzej , marzę o lecie średnio ciepłym , a jak by tak jeszcze lata ( w sensie wiek)szły w drugą stroę to juz byłoby super. Miłego weekendu Ci zyczę.


Ciężko Bogdziu, bo walczę nie tylko z upałem
Zaczynam już mieć pretensje do tych, co to kiedy było +24 pytali kiedy będzie prawdziwe lato ...

Jutro w Szczecinie zaczyna się finał regat Tall Ship Races. Poprzedni był 6 lat temu i oglądałam osobiście na Wałach Chrobrego. W tym roku pozostaje tylko relacja w tv

Niech poniższe zdjęcie przyniesie trochę powiewu morskiego powietrza

____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
jotka 19:36, 02 sie 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Debra napisał(a)


Czy to już Marcinki !!!!!



Tak to już marcinki, zrobiło się trochę jesiennie u mnie, bo sypią się już na trawnik liście z wiśni
Ale nie brak też akcentów lata



____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Debra 19:42, 02 sie 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
jotka napisał(a)


Tak to już marcinki, zrobiło się trochę jesiennie u mnie, bo sypią się już na trawnik liście z wiśni
Ale nie brak też akcentów lata



Liście z wisni to się sypia cały czas - grzyby niestety w całej Polsce, wisnie porazone. Moje bardzo delikatnie, owoców było moc.

Te akcenty jesieni i lata przeplataja sie przedziwnie. U mnie tez floksy w pełni kwitnienia, Jeżówki nadal maja pąki, a liści opadłych codziennie wygrabiam stertę....
Mimozy polskie - nawłocie - przekwitły!
Jesień to już....?
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
jotka 19:55, 02 sie 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Sierpień - właśnie założyłam nowy folder ze zdjęciami na ten miesiąc. Oby tylko czas tak nie pędził.
Róże kwitną pojedynczymi kwiatami, bo upały a potem deszcze zrobiły niezłe spustoszenie.
Ale te które kwitną są cudne

____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Debra 20:25, 02 sie 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
jotka napisał(a)
Sierpień - właśnie założyłam nowy folder ze zdjęciami na ten miesiąc. Oby tylko czas tak nie pędził.
Róże kwitną pojedynczymi kwiatami, bo upały a potem deszcze zrobiły niezłe spustoszenie.
Ale te które kwitną są cudne



Ja też tak robię
Mam foldery na każdy miesiąc, a w nich na każdy dzień. Fajnie jest porównać np. lipiec 2012 z lipcem 2013. co za różnice w ogrodzie!
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
zbigniew_gazda 20:52, 02 sie 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Może Jola jutro ciepło się ubierze
I w rejs z majtkami się wybierze?
Tylko czy wiater będzie uczciwy
Aby nie zniosło czasem w pokrzywy.

Jak tu sterować takim lucyferem
To nie jest przecież jazda rowerem.
Co zrobić aby popłynąć do przodu
A gdzie hetta jest- wie chwała Bogu.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
barbara_kraj... 22:27, 02 sie 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
U mnie na wiśniach wiszą czerwone owoce a liści prawie nie ma. Niedojrzałe wiśnie trzeba oberwać, tylko czy na kompost je dać? One chyba też porażone?
Podobnie z czeresniami, też liści się pozbywają i śmiecą okropnie, wciąż grabić trzeba.
Sucho, gorąco i deszczu nie widać. A ja wyjechać muszę, buuuuu
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
jotka 22:35, 02 sie 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
barbara_krajewska napisał(a)
U mnie na wiśniach wiszą czerwone owoce a liści prawie nie ma. Niedojrzałe wiśnie trzeba oberwać, tylko czy na kompost je dać? One chyba też porażone?
Podobnie z czeresniami, też liści się pozbywają i śmiecą okropnie, wciąż grabić trzeba.
Sucho, gorąco i deszczu nie widać. A ja wyjechać muszę, buuuuu


U mnie już po wiśniach, bo mam najwcześniejsza odmianę. M. chyba we snach widzi drabinę i wiaderka z wiśniami, bo jemu w udziale przypadło zrywanie. Większość wiśni została zamrożona, trochę konfitury usmażyłam no i oczywiście nalewka na długie zimowe wieczory.
Owoców porażonych nie powinno się dawać na kompost, lepiej chyba głęboko zakopać.

No to masz kłopot, bo w te upały trudno będzie walczyć roślinkom bez Twojego wsparcia.
U mnie niedługo dojrzeje jeżyna bezkolcowa, która w tym roku obsypana jest owocami

____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
23:54, 02 sie 2013
...i sok wiśniowy też pyszny naleweczki nigdy nie piłam, ale drylowanie kilku wiader tych owoców mam w pamięci
Pięknie obrodziła jerzyna i to wspomnienie z mojej działki, to była odmiana o bardzo dużych, smacznych owocach.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies