Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród (nie)Mocy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród (nie)Mocy

gogo 17:16, 25 sty 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Płot można zasłonić matami trzcinowymi lub wiklinowymi.
A z roślin to ładny jest winobluszcz trójklapowy.
Nie jest zimozielony, ale gdyby rósł z zimozielonym bluszczem fajnie by się uzupełniały.
Oczywiście trójklapowy rośnie szybciej, świetnie przywiera do powierzchni / nawet do szkła /.
I mniej inwazyjny niż winobluszcz pięciolistkowy.
To zdjęcie mojego winobluszczu trójklapowego, potem mogę zdjęcie usunąć.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Dragonka 11:12, 28 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Dziewczyny, dziękuję za rady Przepraszam, że z opóźnieniem ale Tata znowu w szpitalu z tą ręką, źle złożyli i nie obyło się bez podwójnej operacji. Oby ten pech się wreszcie skończył.

Gosiu,
ja to bym chciała teraz oczywiście, żeby urósł jak najszybciej, ale potem to może być wadą

Sylwio,
dzisiaj wreszcie na spokojnie odnajdę Kasi wątek i pooglądam jej bluszcze.

Grażynko

piękny ten Twój bluszcz! Jaka szkoda, że one nie są zimozielone..byłyby idealne dla mnie

____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
gogo 19:05, 28 sty 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Biedny Tata, ależ ma pecha i ile niepotrzebnego bólu przez niekompetentnych lekarzy.
Przekaż ode mnie życzenia szybkiego zrośnięcia się złamań.
I Ty też się trzymaj, wspieram Cię, choć tylko wirtualnie.
Ja bardzo emocjonalnie reaguję na choroby, nie tylko w rodzinie.
Mój winobluszcz zdobi przez pół roku, potem jest goły.
Obok mam posadzony bluszcz zimozielony, ale rośnie jak żółw i słabo się czepia ściany.

____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Dragonka 21:51, 30 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Taki problem natury estetycznej mnie gnębi a mianowicie jak dopasować te trzy drzewa oobok siebie w kąciku cienistym preferuję chyba trzy brzozy Dorenbos .the questuon is czy mogą to byc brzozy Dorenbosw trio czy jakoś zmącic to iddyliczne braterstwo,?i dać jakiego Buczka albo wdzięk i urodę azy zrównoważyć tyle chłopa w jednym miejscu.jakie drzewa nieduże będą fajnie współpracować i bawić się radośnie?
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
gogo 11:25, 31 sty 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Kocham brzozy za ich piękny wygląd cały rok.
Gdybym tworzyła ogród od nowa to właśnie one byłyby posadzone.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Toszka 12:14, 31 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ja bym dała same brzozy. Jesli chcesz buczka to można szukać miejscówki z drugiej strony domu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Dragonka 18:23, 31 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Dzięki za Wasz głos, Grażynko i Toszko a jak mają stanowić trio, to lepiej, żeby były jednego rodzaju czy np trzy inne?
3x Doorenbos czy Doorenbos np, Youngii i jakaś jeszcze ? Nie potrafię sobie wyobrazić efektu końcowego
Ładna jest też brzoza brodawkowata `Golden Cloud, ma taki inny kolor liści, jakby złote.. tylko czy to aby nie będzie zbyt wiele grzybów w barszcz?
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Toszka 19:14, 31 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jeśli przemieszasz pokrojem i gatunkami to wyjdzie misz masz trudny do odkręcenia. Aby ogród był spójny i dawał ci możliwości bylinowo-kffiutkowe to stelaż powinien być stonowany, elegancki.

Liście żółte przez cały sezon wegetacyjny, nagie, małe, 3-7 cm dł., jajowatoromboidalne, z ostrym wierzchołkiem, wcześnie rozwijające się wiosną. Roślina światłolubna, ale silne nasłonecznienie może uszkadzać młode liście. Najlepiej sadzić w miejscu o rozproszonym świetle. słowo klucz - silne nasłonecznienie może uszkadzać młode liście.
Ja bym proponowała pozostać przy Dorenboosach, o białych pniach i większych liściach. Jasne liście będziesz mogła posadzić na rabatach
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
gogo 19:16, 31 sty 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Mi się podoba brzoza brodawkowata Gracilis, ma ładne liście.
Ale te, o żółtych liściach, też są ciekawe, fajnie rozświetlają.
Toszka pisze, że przypala żółte liście, więc bym nie ryzykowała.
Ja z tego powodu wyrzuciłam wierzbę Hakuro, bo ją przypalało i nigdy nie była ładna.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Dragonka 19:33, 31 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Toszka napisał(a)
Jeśli przemieszasz pokrojem i gatunkami to wyjdzie misz masz trudny do odkręcenia. Aby ogród był spójny i dawał ci możliwości bylinowo-kffiutkowe to stelaż powinien być stonowany, elegancki.

Liście żółte przez cały sezon wegetacyjny, nagie, małe, 3-7 cm dł., jajowatoromboidalne, z ostrym wierzchołkiem, wcześnie rozwijające się wiosną. Roślina światłolubna, ale silne nasłonecznienie może uszkadzać młode liście. Najlepiej sadzić w miejscu o rozproszonym świetle. słowo klucz - silne nasłonecznienie może uszkadzać młode liście.
Ja bym proponowała pozostać przy Dorenboosach, o białych pniach i większych liściach. Jasne liście będziesz mogła posadzić na rabatach


Dobrze, że o tym piszesz Toszko, obawiam się jednak swojego braku doświadczenia, bo mnie się podoba wiele i wszystko bym sadziła jak leci..A wiem, że później bym się zżymała sama na siebie za to a odkręcić to byłoby jeszcze trudniej.
No to decyzja podjęta, brzoza.

Nie wiem czemu byłam pewna, że Doorenbos dorasta tylko do 5m, a teraz czytam, że 5-10m raczej. Nie będzie za duża na taką małą powierzchnię? Z mniejszych tylko Youngii mi zostaje.
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies